Dennebos van 13.000 jaar oud gevonden Tot €100 3 Lijsttrekkers staan door stabiele peilingen onder druk korting p.p.! Het Carré-debat leverde gisteravond een harde clash op tussen linkse en rechtse partijen over de AOW, de Nederlandse identiteit en het eigen risico in de gezondheidszorg. Op de lijsttrekkers stond veel druk, omdat er tien dagen voor de verkiezin gen van 15 maart weinig beweging in de peilingen was te zien. Naar verwachting zal er naar aanlei ding van dit debat weinig beweging in de peilingen te zien zijn. De lijsttrek kers van de partijen waren stuk voor stuk opgeladen en scherp. Er waren harde inhoudelijke botsingen, die niet echt persoonlijk werden. Want de lijsttrekkers van de constructieve par tijen weten dat ze na 15 maart moeten onderhandelen over een kabinet. D66-leider Pechtold viel de her nieuwde kandidatuur van Rutte voor een derde premierschap aan. „Denkt u niet dat Nederland Rutte-moe wordt?" De Democraat pakte hem aan op zijn geloofwaardigheid over Eu ropa: „U gedraagt zich in Nederland als een PW'er, maar in Brussel als een D66'er. Stuur dan maar een D66-er." Rutte stelde dat hij meer ervaring heeft dan Pechtold en geleerd heeft dat 'er geen perfecte oplossingen be staan'. „Als ik u zo hoor, bent u er nog niet klaar voor." CDA-lijsttrekker Buma viel de linkse partijen hard aan: „De belofte het eigen risico naar nul te brengen, daarvan weten ze dat het niet kan." Hij had zijn pijlen vooral gericht op PvdA- leider Lodewijk Asscher: „U hebt vier jaar geregeerd, telkens is het eigen ri sico verhoogd. En nu komt spuit elf." Beloven dat eigen risico verdwijnt, is als Rutte met geen geld naar Grieken Ik vergeef Lodewijk alles wat hij tegen me zegt Buma is een stugge boekhouder Asscher verdedigde zich dat het kan, omdat het economisch beter gaat. Het debat over het eigen risico was vooral een aaneenschakeling van harde verwijten over en weer, zonder dat anderen de kans kregen daarop te reageren. Zo verweet CDA-leider Buma de PvdA de eerste hulp in dertig streekziekenhuizen weg te halen, waar de partij in haar verkiezingspro gramma die niet wegbezuinigt. Of verweet PvdA-leider Asscher D66 het eigen risico voor chronisch zieken te verhogen naar 450 euro. PVV-leider Geert Wilders was er niet, net als vorige week bij het eerste tv-debat. Een door hem aangekondigd tv-spotje bij het debat bleef uit. Het is het eerste televisiedebat waaraan tien dagen voor de verkiezin gen ook VVD-lijsttrekker Rutte deel nam. De druk was groot, omdat de WD in de peilingwijzer (het gemid delde van alle verschillende peilingen) nek aan nek ligt met de PW van Geert Wilders. Rutte moest in de aanval, maar zijn gedroomde tegenstander ontbrak gisteravond. De twee partijen zijn weliswaar de twee grootsten, maar ze blijven ander halve week voor de verkiezingen rond de 25 zetels schommelen. Het feit dat ze het premiersdebat vorige week zon dag afzegden, heeft ervoor gezorgd dat CDA en D66 zijn gestegen in de pei lingen en Rutte en Wilders nu in de nek hijgen. In de Peilingwijzer blijft de WD de PW net een zeteltje voor. Om de derde plek wordt gestreden tussen CDA, D66 en GroenLinks. De PvdA staat achter de SP op de zevende plaats. Een unieke vondst, aldus de Uni versiteit van Utrecht en de Rijks dienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE). Een ontdekking die vol gens hen ook internationaal van grote wetenschappelijke beteke nis is, omdat de bomen een nauw keurig beeld van de effecten van een abrupte en ingrijpende kli maatverandering bieden. De vondst bestaat uit 160 omge waaide dennen en bladresten van de dwergberk. De gevonden bo men hadden een leeftijd van tus sen de 50 tot 80 jaar, de oudste had een leeftijd van 167 jaar bereikt. De langste boom was 18,5 meter. Het hoofd van de afdeling ar cheologie van de RCE, Jos Bazel- mans, stuitte per toeval op de ont dekking. Hij zag dat er werkzaam heden bezig waren en ontwaarde in de grond een veenlaag, die hij herkende als de 'bekende Laag van Usselo'. „Het voelt als een kunst historicus die op de rommelmarkt een oude meester vindt." maandag 6 maart 2017 Harde botsingen tussen links en rechts in televisiedebat Jan Hoedeman Amsterdam II Sybrand Buma II —Jesse Klaver II Emile Roemer Lijsttrekkers (vlnr) Jesse Klaver (GroenLinks), Emile Roemer (SP), premier Mark Rutte, Marianne Thieme (PvdD), Alexander Pechtold (D66), Henk Krol (50plus), Lodewijk Asscher (PvdA) en Sybrand Buma (CDA) staan in Carré klaar voor het tweede televisiedebat, foto anp/bartmaat Tijdens graafwerkzaamheden op Landgoed Den Treek-Hen- schoten in Leusden zijn de res ten gevonden van een 13.000 jaar oud dennenbos. Rachel van Kommer Leusden Nil tot€ 100 korting p.p. op alle rondreizen naar Noord-, Midden- en Zuid-Amerika Brazilië Canada Costa Rica Cuba Mexico Peru USA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3