UIT DE REGIO GEZOND WEL 13 Chfel Platier (69) Joop Roole (61) Ellle Franken (62) Sigrid Schil peroorf (45) Daisy Uosel (14) Patrick Menlicerc (40) Fietsen is goed, een stevige wandeling is nog beter .Pz Elke dag sporten? Een streng gluten- en lactosevrij dieet? Of ben je meer het type lekker genieten, dat is ook gezond'? We gingen de straat op in Goes en vroegen: Beroep: Gepensioneerd Wat doe jij om fit te zijn? „Tennis sen, fietsen, wandelen: ik beweeg da gelijks. Daarnaast doe ik mee aan de Ride for the Roses, waarvan ik mede organisator ben. Vroeger was ik fysiotherapeut, dus ik weet hoe be langrijk bewegen is. Fietsen is goed, maar een stevige wandeling is nog beter. Zelf loop ik geregeld in de om geving van Nisse. Een tussenstop bij terras Jikkemiene hoort daarbij. Daarnaast blijf ik als gepensioneerde actiefin de maatschappij via kring loopwinkel Dorcas." Tip: „Bouw sociale contacten op. Het is wetenschappelijk bewezen dat mensen met een netwerk om zich heen een aangenamer en langer le ven leiden." Beroep: Werkzoekende Wat doe jij om fit te zijn? „Ik heb mijn hele leven niet gerookt en ik ben van plan dat vol te houden. De laatste tijd loop ik ook veel rondjes. Als werkloze zit ik in een traject van de gemeente. Onderdeel daarvan is het bezorgen van folders. Daarbij loop ik best wat af. Dat helpt mij om fit te zijn." Tip: „Ik kan wel tips gaan geven, maar ik denk dat het belangrijkste is dat iedereen voor zichzelf bepaalt wat belangrijk is om fit te zijn." Beroep: Gepensioneerd Wat doe jij om fit te zijn? „Ik fiets iedere dag, zwem twee keer in de week, doe aan pila- tes en doe vaak thuis nog wat aan gymnastiek. Bewegen houdt me gezond. Ik let ook op mijn eten. Ik heb net groenten en fruit gekocht op de markt. Ik volg een eiwitrijk en kool- hydraatarm dieet." Tip: „Je voelt je al fitter als je verse groente en fruit eet." Beroep: Bewustwordings trainer VIVO Wat doe jij om fit te zijn? „Ik begin de dag met ademen. Iedere ochtend sta ik om zes uur op om yoga en ademha lingsoefeningen te doen. Zo begin ik de dag echt bij mezelf. Het is een bewustwordings moment waardoor je de dag prettig begint en dat heeft een positieve invloed op de rest van je dag. Cursussen van Art of Living en leeman - die man die in dat ijsbad kan zitten - hebben mij hierbij geholpen." Tip: „Begin de dag bewust bij jezelf door bijvoorbeeld een koude douche te nemen en daarbij ademoefeningen uit te voeren. Bovendien is het ne men van een koude douche een eenvoudige manier om al je vaten te trainen." Beroep: Scholier te voorkomen dat ik een hele dag stilzit, ga ik iedere avond een rondje wandelen en soms doe ik aan yoga. Dat doe ik niet op een sportschool, maar ge woon thuis. Ik ben ook min of meer bewust met eten bezig. Ik volg geen dieet, maar ik let er wel op dat ik gewone porties eet en dus niet te veel." Tip: „Zorg ervoor dat je niet de hele dag stil zit. Pak een mo ment om even te bewegen." Beroep: Bedrijfsleider party centrum „Veel werken. Ik heb een jaar abonnement op de sportschool, maar daar ga ik nooit naartoe. Het was een goed voornemen, maar op mijn werk beweeg ik al zo veel, dat ik het wel lekker vind om daarna thuis stil te zit ten. Ik werk in de horeca en maak dagen van tien tot twaalf uur. Tijdens werktijd zit ik on geveer een half uurtje stil. Ons bedrijf is 50 meter lang en dage lijks loop ik die afstand tig keer heen en weer, dus aan mijn be weging kom ik wel." Tip: „Veel werken en als je daar niet aan voldoende beweging komt, kun je altijd nog naar een sportschool gaan." maandag 6 maart 2017 Tekst Janneke Koster Foto's Johan van der Heijden Chiel Platier Wat doe jij om fit te zijn? „Om Wat doe jij om fit te zijn?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39