1 50 jaar Baskensburghal met een rouwrandje Leo Wolterman ridder van Oranje Nassau EN 19 VAN DIXHOORNBRIGADE OP ZIJN 45STE NOG STEEDS IN DE LIFT Do Van Dixhoornbrigade vierde zaterdag het 45ste bestaansjaar op het droge. Met een stadspuzzeltocht op de fiets door Middelburg. En opdrachten als: 'Ga op de foto met iemand uit 1972 -10 punten per foto' of'Ga op de foto met een reddingsboei - 25 punten'. Dat laatste had gevol gen. „Er is iemand met een boei vandoor!" klinkt het in het club huis van de Van Dixhoornbrigade aan de Dokstraat, als de zeventig deelnemers zich de stad in storten. „Dat was niet de bedoeling!" Voorzitter Leo Wolterman grin nikt. Hij verwacht creativiteit en initiatief van de teams die gewa pend met de dikke vragen- en op drachtenlijsten per fiets de stad intrekken. Niet dat hij denkt dat de teams tussen 13.30 uur en 17.30 uur alle vierhonderd vragen heb ben opgelost. „Het is de bedoeling dat ze uitzoeken met welke op drachten ze de meeste punten ver zamelen." Wolterman vist nog een extra opdracht uit zijn smart- phone en stuurt die naar de speci ale puzzelritwhatsappgroep. Extra punten voor de groep die op de plaats van de foto het eerst een sel- fie maakt. Een minuut of wat later komt een plaatje binnen. „Ze zijn fanatiek, hoor." De brigade voor de kunst van het reddend zwemmen schrijft die ochtend juist het 139ste lid in. „Er zitten er nog een paar in de pijp lijn. We zitten in de lift. Ik weet ook niet hoe het komt. Vier jaar geleden zaten we rond de honderd leden en dat vonden we een kri tisch punt. Je moet toch voldoende mensen hebben om een boot te bemannen. We hopen ook dat onze tien- tot dertienjarigen bij de brigade blijven; dat zijn onze toe komstige instructeurs. We hebben al heel jonge instructeurs. Het is voor die jongens van zestien, ze ventien jaar heel leuk om te zien dat kinderen in de zwemles naar hen luisteren." „Het is moeilijk uit te leggen wat wij nu eigenlijk zijn. Hoe leg je mensen uit dat het redden van mensen leuk is? Het aardige van de brigade is de afwisseling. Oudere leden kunnen bij de rampenploeg of ze gaan les geven. We hebben maar heel weinig leden die niets doen, naast wekelijks zwemmen. Iedereen zit wel in een evene mentencommissie, de bewakings dienst die de boten beheert, de technische commissie die lessen in het zwembad verzorgt, de EHBO of de clubhuiscommissie." Je komt de brigadeleden tegen bij de Kanaalrace Vlissingen, bij de intocht van de Sint, bij roei- wedstrijden, bij allerlei evene menten op, in en langs het water. We hebben maar heel weinig leden die alleen maar zwemmen Dus ook bij de Four Freedoms Awards als de feestelijkheden oe vers raken. En 's zomers op het strand. „Leden van ons werken als strandwacht voor de stichting Strandexploitatie Veere. We lei den ook strandwachten op. Maar het is niet meer zoals vroeger. Toen kon je vanaf je dertiende zo mers meedraaien bij de strand wacht in Dishoek en Zoutelande. Daar zijn hele families uit ont staan, die zomers. Maar de eisen voor de strandwachten werden steeds professioneler. Je wilt de verantwoordelijkheid niet dragen als er iets gebeurt." MIDDELBURG Chris Simons kon zich zaterdagavond heel gemakke lijk undercover opstellen om als Middelburgs loco-burgemeester een koninklijke onderscheiding uit te reiken. Aan tafel bij de Van Dix hoornbrigade valt Simons als lid niet meer op. Servet af, burgemees tersketting om en hij kon Leo Wol terman de versierselen opspelden van de Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Wolterman (48) is veertig jaar lid van de Van Dixhoornbrigade, waarvan 25 jaar als voorzitter. Al 28 jaar is hij instructeur red dend zwemmen. Hij is ook de in structeur voor de 'kanjergroep' van leden met een lichamelijke beper king. Wolterman hoort daarnaast al 25 jaar bij de 'rampenploeg', het team dat voor de Nationale Red- dingsvloot ingezet kan worden bij watersnoden. Wolterman is bestuurslid in de Reddingsbrigade Nederland en sinds vijftien jaar examinator red dend zwemmen. Hij is bovendien voorzitter van de Rayoncommissie Zuid-West van de elf Zeeuwse bri gades, die via de Regionale Voor ziening Reddingsbrigades partner zijn van Veiligheidsregio Zeeland. Hij had ook de hand in 'Diploma C in Zee'en het zeemeerminzwem- men. Zaterdag 1 april Zeeuws Vocaal Ensemble Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl De facebookpagina is al in de lucht: Sporthal Baskensburg 50 jaar. Op 28 januari 2018 is de hal een halve eeuw in gebruik. Gerrie de Meij, dan 25 jaar uitbater van Sportcafé Baskensburg, had grootse feest- plannen. Die kregen een domper na be zoek van Vlissingse sportambtena ren. Op hun lijst af te stoten ac commodaties is de hal roodge kleurd. „Het hing jaren in de lucht, maar komt toch hard aan", zegt De Meij over de toekomstige sloop. Het duurt nog vele jaren, bezweert wethouder Sem Stroosnijder. Het formele besluit valt in juli. De gemeente streeft naar een multifunctionele hal waarin over dag de leerlingen gymen van de nieuwe brede school in het Schel- dekwartier. Dat duurt even en zo lang is de enige Vlissingse hal met tribune in bedrij f. „Maar het is rea liteit", stelt Stroosnijder. „De Bas kensburghal is te ver voor scholen en overdag leeg." De Meij roept mensen op om verhalen en foto's in te sturen. De sporthal kostte in 1968 anderhalf miljoen gulden. De gemeente droeg 433.000 gulden bij. De rest kwam uit giften en de fameuze 'dubbeltjesactie', die 46.000 gul den opbracht. maandag 6 maart 2017 WA 'Ze zijn fanatiek, hoor!' Bij het voorprogramma van het verjaardagsfeest van de Van Dixhoornbrigade op vrijdag konden de zwemmers te water in het Vrijburgbad. Zaterdag ging het feesten door op het droge, foto'sruben oreel. Claudia Sondervan Middelburg - Leo Wolterman, voorzitter Chris Simons speldt het erete ken op bij Leo Wolterman. Met o.a. Stabat Mater 'De moeder stond bedroefd'. W* Herv. kerk in Kapelle, 20:00 uu^ o.l.v. Patrick van der Linden Arjen Verhagen, luitist Gerben Budding, organist 1 Voorverk. 15,-1 Kerk 17,50 studenten 10,-1 t/m 12 jr. Gratis Meer info voorverkoop: www.zeeuwsvocaalensemble.nl Gerrie de Meij exposeert in het Sportcafé historische foto's van de bouw van de hal. Eén foto meet vijf bij zes meter, foto ruben oreel Claudia Sondervan Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19