Wie wordt de mooiste van Zeeland? 17 hoteldeal.nl I voor meer informatie I t088-0331506 De politie heeft zaterdag de eerste drie verdachten aangehouden van de schietpartij vrijdag in Oostburg waarbij Sirwan Kassan (24) is om gekomen. Twee verdachten komen uit Breskens. Ze zijn broers van 19 en 27 jaar. De oudste is zeker een bekende van de politie. Hij kreeg in 2015 in hoger beroep twee jaar ge vangenisstraf en tbs opgelegd. De rechter vond tbs noodzakelijk, om dat de kans op herhaling hoog werd geacht, onder meer omdat de Bres- siaander zichzelf slecht onder con trole kan houden, mede door can nabisgebruik. De delicten waarvoor hij in 2015 is veroordeeld, betroffen een ernstige bedreiging op 5 mei 2013 in Vlissingen en een bijna fa taal steekincident 14 juni 2013 op de kermis van Oostburg. De derde verdachte (20) is een neef van de twee mannen en woont in Zoetermeer. Hij was vrij dagavond ook aanwezig in café De Drie Musketiers aan de Burgemees ter Erasmusstraat in Oostburg waar de schoten zijn gelost. Volgens ooggetuigen liep het in het café rond elf uur plotseling uit de hand. De 27-jarige Bressiaander zou daarop naar zijn neef hebben geroepen dat hij moest schieten. De neef haalde een pistool tevoor schijn en schoot Sirwan in het café in zijn buik. Hij zou vervolgens nog een paar keer hebben geschoten, zonder iemand te raken. De onge veer 25 mensen die in het café wa ren, doken allemaal weg, waarop de drie verdachten vluchtten. De paniek was groot in het café. Bezoekers besloten Sirwan naar buiten te brengen om hem 'frisse lucht' te geven. Een ambulanceme dewerker die in de buurt woont, maar geen dienst had, schoot te hulp, nadat zijn pieper was afge gaan. Al snel waren meer hulpver leners ter plaatse, maar het mocht niet meer baten. De politie heeft met wegcontro les geprobeerd de verdachten in de nacht van vrijdag op zaterdag op te sporen. Dat lukte niet. Zaterdag zijn ze alsnog aangehouden. De 20-ja- rige inwoner van Zoetermeer is in zijn auto op de Tractaatweg bij Axel door een arrestatieteam opgepakt en zijn 19-jarige neef op de Maaidijk bij Oostburg. De 27-jarige Bressi aander heeft zichzelf zaterdag avond laat aangegeven in het poli tiebureau van Terneuzen. Alledrie zijn voor verhoor overgebracht naar het politiecellencomplex in Mid delburg. Ze zitten nog vast. In de loop van zaterdag werd be kend dat Sirwan Kassan, opge groeid in Nieuwvliet, het slachtof- lk kan dit nog steeds niet geloven, datje er niet meer bent fer was van de schietpartij. Vrien den reageerden op Facebook. 'Ik kan dit nog steeds niet geloven, dat je er niet meer bent', schrijft één van hen, 'maar je zult altijd in ons hart blijven'. Een ander: 'Jij was al tijd degene die altijd positief was, wou weten dat je veilig thuis was gekomen, en iedereen kon altijd bij jou terecht als er iets was. Het leven is kort zei je altijd, maar niemand had verwacht zo kort!!'. Over de aanleiding voor de schietpartij heeft de politie nog niets bekendgemaakt. Het heeft er alle schijn van dat het gaat om een afrekening in het drugsmilieu. De twee broers uit Breskens plaatsten december vorig jaar een bedrei gende videoclip op YouTube, onder de naam Almighty P. G. Eén van de teksten luidt 'en ik kom je halen', terwijl er gedreigd wordt met een pistool. Ook komt er AK47, een au tomatisch geweer, in beeld. De oudste broer moet toen onder tbs- behandeling zijn geweest. Gisteren zijn nog twee verdach ten aangehouden, een 16-jarige jon gen uit Groede - die in Etten-Leur is opgepakt - en een 21-jarige Bres siaander. Gisteren lieten 35 dames zich in Goes van hun beste kant zien. Ze deden mee aan de voorronde van de modellenwedstrijd Miss Beauty of Zeeland. Het was voor het eerst dat zo'n voorronde in Zeeland plaatsvond: de afgelopen jaren moesten de Zeeuwse dames mee doen met de Brabantse wedstrijd. Organisator Amanda van der Meule van 'Miss Beauty of the Ne therlands was verrast door de op komst. „Er zitten hartstikke goede meiden tussen! Ik moet extra sjer- Het is heel gezellig met de meiden. Er is helemaal geen competitiesfeer pen bijbestellen." De casting be stond uit verschillende onderde len, waaronder een bikinironde en een ronde waarin de missen vra gen in het Engels moesten beant woorden. Patricia van Klinken (15) uit Nieuwerkerk was zenuwachtig voor de bikinironde. „Maar het is heel gezellig met de meiden. Er is helemaal geen competitiesfeer." De achttien mooiste meiden (15 tot 18 jaar) en dames (19 tot 26 jaar) mogen meedoen aan de provinci ale finale op 6 mei. Zij krijgen de komende tijd workshops over make-up, zelfpresentatie, choreo grafie en lopen op de catwalk. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl 3 dagen Twente bij Enschede incl. diner en f ietshuur maandag 6 maart 2017 Verdachten schietpartij Oostburg snel opgepakt Harmen van der Werf Oostburg - Vriend Sirwan Kassan op Facebook Cornelleke Blok Goes - Patricia van Klinken, model HAVENHUr OOSIRIIBn Plaats delict: het café De Drie Musketiers aan de Burgemeester Erasmusstraat in Oostburg. De brandweer plaatst een container voor het onderzoek naar de schietpartij. Tegenover café De Drie Musketiers is zaterdag een herdenkingsplek ingericht. Hoteldeal.nl/K03061 Hotel Restaurant Jachtlust 2 overnachtingen incl. ontbijt l x 3-gangendinert.w.v. 27,50 p.p. l dag gratis fietshuur t.w.v. 12,50 p.p. S Gelegen tussen Almelo en Hengelo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17