Filmfreak Ab Zagt en popjournalist Stefan Raatgever draaien door Omdat elke halve verjaardag tegenwoordig reden is voor een jubileumbox, is het niet vreemd dat de 74ste geboortedag van Beatle George Harrison groots wordt gevierd, vindt Stefan Raatgever. n discussies over de beste songs van de Beatles, klim ik altijd op de barricades om de volgende top 3 te verdedigen: 1. Blackbird, 2. Here Comes the Sun en 3.1 Want to Hold Your Hand. Stiekem voeg ik dan als nummer 4 nog While My Gui tar Gently Weeps toe. Turvend kom ik dan op het vol gende scorebord: Paul McCart ney maakte anderhalve song, John Lennon een halve en George Harri son twee. De licht droefgeestige toon zetting van 'stille Beatle' Harrison raakt me nog altijd meer dan de meeste vro lijkheid van Lennon en McCartney. Het is daarom dat zelfs de nogal merk waardig gekozen viering van Harrisons 74ste geboortedag - waarom niet een jaar gewacht? - een vreugdesprongetje ontlokt. Want als eerbetoon verscheen deze week het complete solo-oeuvre van Zo prachtig' ingehouden en breekbaar als hij daar zingt, wil ik mij George Harrison blijven herinneren Harrison opnieuw op vinyl, in een luxu euze box met als bonus twee ouder wetse 45-toerensingles: Got My Mind Set on You en When We Was Fab. Op de laatste, geschreven met ELO's Jeff Lynne, blikt Harrison vol nostalgie terug op zijn tijd als lid van de Fab Four. Met meestercomponisten én -ego's Len non en McCartney naast zich, was het niet verwonderlijk dat de verlegen Har rison in de oefenruimte weinig reclame durfde te maken voor zijn eigen liedjes. Maar toen hij dat eenmaal deed, leverde het een aantal juweeltjes op waartoe ook Something van het album Abbey Road behoort. Nadat de band in 1969 uit elkaar begon te vallen, leek Harrison solo een serieuze concurrent voor zijn twee bandmaatjes. Het album All Things Must Pass uit 1970 maakte meer indruk dan de eerste se rieuze soloal bums van McCartney en Lennon die in hetzelfde jaar verschenen. All Things Must Pass schittert bijna 47 jaar later nog als een meesterwerk vol psychedelica Wah-Wahlome slide-gitaren (My Stille Beatle vraagt aandacht 381 zaterdag 4 maart 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 95