Niets tekort 1 Geld geluk Jolanda en Bart wonen met dochters Hanna (20) en Sara (17) in een koophuis in Culemborg. Wie zijn het? 0 - €2000 €2000 -€3500 €3500 - €5000 GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „We zijn niet zo van de impul sieve aankopen." Bart: „Behalve bij de auto dan. Ik ga met de trein naar mijn werk of ik werk thuis, en toch koop ik elke twee a drie jaar een nieuwe auto. Het is mijn hobby. Ik heb net een nieuwe besteld, een Mercedes van 42.000 euro." Jolanda: „Bij andere dingen maak je juist lijstjes. Met plussen en minnen." Bart: „Jij kent me goed. We zijn al 27 jaar getrouwd." Jolanda: „Vanaf dag één heb ik de financiën aan jou toever trouwd. Daarover hoefik me helemaal geen zorgen te maken. Zo hoefje mij niet te vragen wat we aan energie betalen." Bart: „We betalen 59 euro aan gas en licht." Jolanda: „Is dat alles?" Bart: „Ja. Daar ben ik trots op. Het komt door de zonnepanelen en we zijn ook heel zuinig. Geen van ons vieren laat onnodig licht branden. Ik heb alle verlichting vervangen voor ledlampen. En we hebben een houtkachel." Jolanda: „Zuinig zijn met ener gie zit in ons. Dat hebben we van huis uit meegekregen." Bart: „Ik hoor mijn vader nog roepen: 'Deur dicht!' Ons huis is ook goed geïsoleerd." Jolanda: „Als we het koud heb ben, trekken we een trui aan." Bart: „We zetten 's middags een fluitketel water op de hout kachel, dan hebben we 's avonds warm water. Ik vind het een sport. De meiden gaan ook bewust met geld om. Ze moe ten alles zelf betalen, behalve school, boeken en de verzeke ring. De jongste krijgt nog volledige kinderbijslag. Daar van betaalt ze alles zelf, ook de telefoon en kleding." Jolanda: „Ze krijgen een paar schoenen en een winterjas per jaar en natuurlijk stoppen we ze wel eens iets toe." Bart: „We leggen ze niet in de watten, maar ze komen ook niets te kort." Jolanda: „Jij houdt van spa ren. Toen we gingen samen wonen had jij al een buffer." Bart: „Ik werkte al een jaar of vier. Jij kwam net van school." Jolanda: „Ik had alleen een Zilvervlootrekening met 1.000 gulden." Bart: „Nog steeds stort ik zodra het salaris binnenkomt 1.100 euro naar de spaar rekening. Voor de huishoud- rekening reserveer ik 150 euro per maand." Jolanda: „Nee joh, per week." Bart: „Natuurlijk, per week." Jolanda: „Boodschappen doe ik. Heel traditioneel. Ik betaal altijd contant." Bart: „Jolanda doet elke dag boodschappen. In de vriezer zit alleen brood en een zak patat voor de frituur." Jolanda: „Dat doe ik op de fiets. Voor de weekendbood- schappen en voor mijn werk neem ik mijn auto." Bart: „Onze vakanties zijn nooit duur. We gaan altijd 'IK KAN HAAR VERWENNEN METEEN DAGJE UIT' naar Duitsland." Jolanda: „Daar boeken we een huisje bij particulieren." Bart: „We hebben de rente van de hypotheek van 110.000 euro vorig jaar opnieuw vast gezet omdat-ie heel laag is." Jolanda: „Jij bent daar slim in. Ik vind het fijn dat ik over dat soort dingen niet hoef na te denken. Zonder jou zou ik het een stuk minder doen. Ik zou minder uitgeven, maar ook minder te besteden hebben." Bart: „Je geeft sowieso veel minder uit dan ik." Jolanda: „Jij hebt hobby's die geld kosten. Naast die dure auto's koop je vaak blu-rays." Bart: „En elke twee jaar wel een nieuw fototoestel. Jolanda kan ik verwennen met een dagje uit en naar een restaurant." Jolanda: „Zeker, maar met een broodje in het park ben ik ook tevreden."!! magazine 15 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto KOEN VERHEI JDEN Jolanda Vermeulen-Bronk (46) Thuiszorg medewerker Bart Vermeulen (50) Kredietanaiist bij vastgoedbank Gezamenlijk netto-inkomen: €5000 of meer Jolanda: glanzend natuurstenen aanrechtblad, heel moeilijk schoon te houden. Bart: keyboard, in opwelling gekocht Jolanda: aanbouw bijkeuken Bart: elektronisch drumstel en cowboylaarzen van pythonleer Jolanda: El Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72