wBkk Exclusief bij Jumbo 18 WEEKEND Supermarktketen Jumbo heeft een Zeeuwse editie van het Ik hou van Holland-bordspel laten ontwikkelen. Vol vragen en opdrachten die voor herkenning zorgen en waarmee spelers de provincie beter leren kennen. 'at is de betekenis van Hosternokke, welk water steekt de veerdienst Vlissingen-Bres- kens over en welk dier prijkt er op het nieuwe logo van de provincie Zeeland? Dat zijn vragen waar een beetje Zeeuw het antwoord op zou moeten weten. Lekker laagdrem pelig, makkelijk 'guldens' verdie nen. Maar de Zeeuwse editie van het Ik hou van Hol land-bord spel kent ook vragen die de her senen van menig spe ler zullen doen kra ken. 'Hoe heette de Zeeuwse ontdekkingsreiziger die in 1722 Paaseiland ontdekte?' bijvoorbeeld. Of: 'Bij de oprichting van welk in stituut was de Zeeuwse weten schapper Buys Ballot in 1845 nauw betrokken?' Behalve om Zeeuwse basiskennis gaat het bij veel vragen ook om tijd: welk team weet als eerste het goede antwoord? Bijvoorbeeld het herkennen van een liedje, of aan-Zeeland-gerela- teerde-woorden waarvan alle let ters zijn gehusseld. Die spelonder- delen zorgen voor de gezellige spanning die de televisieshow Ik Hou Van Holland tot zo'n kijkcij ferkanon maakt. Wie als eerste op de bel drukt mag als eerste roepen. Fout? Dan gaat de beurt onder flink gemopper naar het olijke team aan de overkant. SPAARACTIE En als je dan voor de finaleronde denkt dat je er als team vrijwel zeker met de winst van door gaat, kun je nog maar beter niet te hoog van de toren blazen. Want het gevreesde 'Rad van Fortuin' kan op het laatste mo ment alles veran deren. Kun je met de meeste vragen zo'n 5 tot 25 gulden verdienen, zit in het rad de 'hoofdprijs' van 1.000 gulden naast bedragen van 100 in de min. In deze beslissende ronde speel je net als op televisie 'lager/hoger'. De quizmaster stelt een behoorlijk las tige finalevraag, zoals 'Hoeveel mensen woonden er in april 2016 in de dichtstbevolkte gemeente van Zeeland, Terneuzen?' Het ene team mag als eerste een schatting doen, waarna het andere team moet zeggen of het hoger of lager is. Het team dat juist antwoordt mag het pijltje aan het Rad van Fortuin een slinger geven. Zijn er dan alleen maar lovende woorden voor het bordspel? Nee. Na een uurtje spelen heb ben we al een paar fouten ontdekt. Zo moeten spe lers in de categorie 'Kaas- werpen' Zeeuwse plaatsen aanwij zen op een kaart van de provincie. Waarbij volgens een 'juist ant woord' Zierikzee op Noord-Beve land ligt. Dat is natuurlijk niet zo. Ook was het juiste antwoord bij één van de gehusselde woorden 'naaktstrand', terwijl het anagram (naad knarst) maar één 't' telt. Be derft het de pret? Zeker niet. Maar om het eerlijk te spelen, moeten de deelnemers wel scherp blijven. Om een lang verhaal kort te ma ken: het Zeeuwse Ik hou van Hol land-spel is een bordspel vol her kenning voor elke Zeeuw. Een leuke manier om je eigen provincie beter te leren kennen, niet zo mak kelijk dat je op élke vraag het ant woord zult weten en dus toch span nend en uitdagend. Nu nog even zorgen dat je voor dinsdag een volle spaarkaart hebt bij de Jumbo en dan op zoek naar een geschikte quizmaster a la Linda de Mol. zaterdag 4 maart 2017 GO Ik hou van Holland, editie Zeeland, met alleen maar Zeeuwse vragen, foto lex de meester Spel zit vol herkenning amsterdam 28 maart 1973 secretaris president O an» Elodie Kint w Uitdaging en spanning Zeeland heeft een eigen versie van het Ik hou van Holland bordspel gekregen. De spelonderdelen zijn gebaseerd op de gelijknamige familie spelshow op RTL4 en zijn toegespitst op lokale onderwer pen in de catego rieën taal, cultuur, geschiedenis, topo grafie en sport. Klan ten van de Jumbo ontvangen nog tot en met dinsdag spaarzegels bij elke 10 euro aan bood schappen. Tegen in levering van een volle kaart (20 ze gels) en bijbetaling van 14,99 euro kun nen ze het spel aan schaffen. De actie loopt alleen bij de fili alen in Goes, Middel burg, Nieuwerkerk, Oost-Souburg, Ter- neuzen en Sint An- naland. Het bordspel is exclusief voor Jumbo ontwikkeld en wordt niet op de markt gebracht. Rad van Fortuin Foutje bedankt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54