...als je carrière je lief is baJdi^rwzjfj, nJ TilH i JafJj 4 RUSSISCHE AMBASSADEUR POLITIEK POPPENSPEL De Russische ambassadeur in Washington, Serge] Kisljak, staat volop in het spotlicht van de Amerikaanse media. Terwijl hij zijn werk liever in stilte doet. Eigenlijk zou de naam van Sergej Kisljak nooit op de voorpagina mogen staan. Net als de meesten van zijn door de wol ge verfde collega's opereert de Russi sche carrièrediplomaat (66) bij voorkeur in de luwte. Het is zijn taak goede en liefst vertrouwelijke informatie te vergaren opdat zijn baas Vladimir Poetin volgende zetten kan plannen in een gecom pliceerd schaakspel. Een man van achter de schermen is Kisljak dus. Maar inmiddels gaat er in de Amerikaanse media geen uur meer voorbij zonder dat de felste spots vol op de ambassadeur zijn gericht. Het regent onderhand onthullingen over de vermeende Russische manipulatie in de Ame rikaanse verkiezingen. Veilig heidsadviseur Michael Flynn moest al aftreden na te hebben ge logen over zijn gesprekken met Kisljak. Trumps schoonzoon en adviseur Jared Kushner en vooral minister van Justitie Jeff Sessions zijn nu ook in de problemen geko men over hun Russische contac ten. Ook adviseur Carter Page bungelt. Degenen die Donald Trump het liefst zouden trakteren op een af zettingsprocedure wegens land verraad - en dat zijn niet alleen ge frustreerde Democraten - hebben het plaatje al helemaal in hun hoofd: Vladimir Poetin is de grote boze poppenspeler die aan de touwtjes trekt om ook met inzet van Kisljak het voor Rusland zo schadelijke handelsembargo uit de wereld te helpen. Miljardendans Een deel van de Amerikaanse media - aan wie Trump de oorlog had verklaard - slaat nu keihard terug. Iedereen die met Kisljak heeft gesproken en daarover heeft gelogen, is nu verdacht. En dit is nog maar het begin. Uiteindelijk zal zelfs blijken dat Donald Trump persoonlijk rijker is geworden van zijn dubieuze contacten met de Russen, voorspelt de invloedrijke Amerikaanse commentator Cenk Uygur van de onafhankelijke on line nieuwsshow The Young Turks. En dat allemaal in een miljarden- dans om de geblokkeerde handel. En wie is Sergej Kisljak in dat verhaal? Volgens sommige media is hij een 'diplomaat van de oude school, die kleine lunches verkiest boven publieke optredens'. Maar ook iemand die de Sovjet-Unie nog vertegenwoordigde bij de Ver enigde Naties in de jaren 8o en een meer dan gemiddelde kennis heeft van bewapeningskwesties, al was het alleen maar omdat hij ook de Russische gezant was bij de NAVO. Kisljak was een van de voorbereiders van de onderhande lingen tussen Reagan en Gorbats- jov over wapenreductie. Vorig jaar kwam de ambassa deur in het nieuws toen president Obama 35 Russische diplomaten het land uitzette wegens spionage. Kisljak mocht blijven, ook al is voor iedereen duidelijk van wie deze ambassadeur zijn orders krijgt. Hij wordt ook gezien als een man die oprecht werkt aan een be tere relatie tussen beide super machten. Campagneteam De Nederlandse oud-diplomaat en oud-minister van Buitenlandse Zaken Ben Bot denkt dat de Russi sche ambassadeur niet zoveel te verwijten valt. „Het is van groot belang dat er goed contact is tus sen een overheid en een ambassa deur. De Russische ambassadeur hier moet aan Moskou rapporte- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Hoogtepunten van Noorwegen 10 dagen Dolomieten en meren 10 dagen Wenen, het Wienerwald en Bratislava 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs 10 dagen Westkust van Ierland zaterdag 4 maart 2017 Bob van Huët Washington/Moskou Sergej Kisljak... Vertrekdata: 1 mei 5 juni 3 juli 21 aug 11, 25 sept. Vertrekdata: 22 mei 5,19 juni 3,17, 31 juli 14, 28 aug/11 sept. Brochure en (Q318) 58 09 58 boekingen: ,ULl 6 www.bolderman.nl I Prijs p.p. o.b.v. 2\pers. kamer exd. Calamiteitenforuls reserveringskosten Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 17 april 22 mei 21 aug 25 sept/2 okt. Vertrekdata: 1, 8,15, 22, 29 mei 5,19, 26 juni 3,10,17, 24,31 juli 7 aug etc. Vertrekdata: 12,19, 26 juni/3,17, 31 juli 21,28 aug 4, n sept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4