Publiek krijgt meer ruimte voor bijwonen vergadering Nollebos >1 A HRv Stagiaire Amy Ridderbos zet extra open dag asiel op poten 7 Stagiaire van opleiding Dierverzorging van Edudelta zet als proeve van bekwaamheid een extra open dag op poten in Dierenasiel Walcheren. versluis &willeboer VOOR DE BESTE SERVICE f Poes Coco en hond Jynx (een cane corso, een Italiaanse dog) zijn twee van de dieren, die vrijdagmiddag in het middelpunt van de belangstelling staan tijdens de open dag van Die renasiel Walcheren. Lieve beesten, die zich bij elk baasje dat zich voor hen openstelt thuis zullen voelen. Maar wel dieren met een gebruiks aanwijzing, waarschuwt beheerster Melanie Streefkerk. Coco is vorige zomer binnenge bracht met een gehavend aange zicht. Het dier moet met accuzuur of een andere bijtende stof in aan raking zijn geweest, is het vermoe den. De witte buik van de oor spronkelijk zwart-witte kat is bruin en blijft dat ook. Poes Coco produceert bruin slijm, misschien doordat haar tong is beschadigd. Dat mankementje zorgt er ook voor dat ze er bij het eten nogal een rommeltje van maakt. Mela nie: „Ze kan de brokjes niet alle maal binnenhouden en knoeit dus nogal eens. Door een grotere voe derbak te gebruiken, voorkomen we al een hoop. Maar een baasje moet er rekening mee houden dat er wat bruin slijm op haar kussen tje kan komen en wat brokjes naast de bak liggen." Met Jynx is 'weinig mis'. „Ze moest weg vanwege ver anderende persoonlijke omstan digheden van haar baas, niet omdat ze zelf lastig was." Beheerster Streefkerk is blij als mensen interesse hebben in een dier en dat willen opnemen in hun huishouden. Maar belangstellen den krijgen de hond of kat van hun keuze nooit direct mee naar huis. „We willen voorkomen dat men sen een dier aanschaffen als im pulsaankoop. Dus komt iemand la ter nog eens terug om te bespreken of het dier in hun leven past." Sommige honden kunnen beter niet bij kleine kinderen en/of kat ten in huis komen; een aantal kat ten trekt zich het liefst terug en an dere dieren willen juist veel aange haald worden. „Een beestje moet wel aan de verwachtingen van zijn nieuwe baas kunnen voldoen en de baas moet zich om het dier bekom meren. We zoeken altijd naar een goede match, ook al om de kans dat het dier hier snel weer terugkomt zoveel mogelijk uit te sluiten." De open dag gisteren, was een extra evenement. Op poten gezet door stagiaire Amy Ridderbos uit Middelburg. Zij doet dit jaar exa men dierverzorging/recreatiedie- ren bij Edudelta en moest een eve nement organiseren als 'proeve van bekwaamheid' voor haar afstude ren. Amy is na het behalen van haar diploma voorlopig nog niet klaar met studeren, want ze wil 'over dik tien jaar' dierenarts zijn. De stage bij het asiel heeft die wens verder aangewakkerd. Het Dierenasiel Walcheren houdt haar jaarlijkse open dag tra- We zijn streng in de selectie van baasjes bij het toewijzen van dieren ditioneel rond Dierendag. Maar voor een extra middagje, dat giste ren ruim tweehonderd bezoekers trok, is Melanie altijd te vinden. „Amy heeft de open dag op poten gezet en genoeg vrijwilligers ge vonden om te helpen. Ook de da mes van de haakclub, die spullen verkopen en de opbrengst aan het asiel schenken, zijn aanwezig. De proeve van Amy komt dus echt ten goede aan het asiel." Ook Florien (li), scholiere van groep 7, uit Rijswijk was blij met de open dag. Ze is met opa en oma, die in Domburg wonen, naar het asiel gekomen om een werkstuk te kun nen maken. Donderdagmiddag zijn de balies na 15.00 uur niet meer beschik baar. De hal wordt gevuld met stoelen en een groot projectie scherm om de camerabeelden vanuit de raadzaal, twee verdie pingen hoger, weer te geven. Ook het geluid van de besprekingen in de raadzaal wordt doorgege ven. De griffie van de gemeente raad verwacht een nog grotere toeloop van publiek dan twee weken geleden, toen de raad ook sprak over de mogelijkheden van recreatiebouw in het Nollege- bied. Toen volgden zeker hon derd mensen de raadsvergade ring in de Govan Mbekizaal. De officiële vergaderzaal van de ge meenteraad heeft slechts enkele tientallen plaatsen voor toehoor ders. De actiegroepen Behoud Nollebos/Nollepark en Red Nol- lebos-Westduinpark roepen hun achterbannen op naar de verga dering te komen. In het najaar stuurde de bevei ligingsdienst in het stadhuis be langstellenden weg bij een infor matievergadering met de ge meenteraad over het Nollebos in de Govan Mbekizaal, de grootste zaal in het stadhuis, omdat die met 120 mensen al te vol was. Dat leidde tot boze reacties bij losse bezoekers en actievoerders die met spandoeken naar binnen hadden gewild. De besprekingen over het Nol lebos beginnen meteen na aan vang van de vergadering, om 19.30 uur. Het gaat om de Vlis- singse reactie op de Zeeuwse Kustvisie, de afwijzing van het grote recreatieparkplan van Eco- parks en de vaststelling van de zoekgebieden waarin de huidige ondernemers van het Nollebos hun bedrijven kunnen vernieu wen. Een besluit kan volgen in de vergadering van 23 maart. Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen UW WASMACHINE DEFECT? zaterdag 4 maart 2017 WA Dieren staan in het middelpunt A Poes Coco, met juskleurig bef. FOTO'S LEX DE MEESTER René Hoonhorst Vlissingen -Melanie Streefkerk, asielbeheerster Nog nooit vertoond: de hal van het stadhuis Vlissingen wordt verbouwd tot publieke tribune voor een raadsvergadering over de Kustvisie en het Nollebos. Claudia Sondervan Vlissingen JÊBT De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl /WA C T R O Kanaalstraat 44 Oost-Souburg - 0118-471777 - www.avaelectro.nl A Beheerster Melanie Streefkerk van Dierenasiel Walcheren met 'cane corso' (Italiaanse dog) Jynx.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43