Met app weet politie direct waar het mis is gegaan in Veere Mogelijk camerabewaking in centrum Middelburg tegen auto's Luchtverhitters olie - gas - elektro li 6 D66 en LPM: Hoe zit het nu met Porthos? ^,XoFZTge- I 4357eETUnVa1de Traver*ei ^^vLa°cht DUrg'Neder- Dankzij de WaakSamen-app wordt de gemeente Veere veiliger, hoopt en verwacht burgemeester Rob van der Zwaag. Met die app kunnen ge bruikers de politie informeren als ze iets verdachts zien. Via een een voudig menu kunnen ze aangeven wat er verdacht is en of het gaat om een man, een vrouw of een groep. Vervolgens kunnen ze 'met een duimbeweging' aangeven hoe elke verdachte eruit ziet en wat hij of zij doet. Ze kunnen ook een foto mee sturen zodat medewerkers van de meldkamer tot in detail kunnen zien om wat het gaat. Omdat de app werkt met een locatiebepaler zien die medewerkers ook direct waar de melder zich bevindt. De app is nu al te gebruiken maar de gemeente Veere gaat de ko mende tijd voorlichting geven. Het is volgens ambtenaar Jeroen Vier gever (veiligheid) de bedoeling dat vanaf medio april de gemeente ook de informatie krijgt 'zodat we daar op kunnen inspelen'. „Als vaak ge meld wordt dat een groep verdacht rondhangt in een bepaalde straat kunnen we daar iets aan doen." Van der Zwaag vindt het belangrijk dat de wijkagent ook alle meldingen krijgt. „Zodat hij daarop in kan spe len." Van der Zwaag verwacht dat de app op den duur Zeelandbreed wordt ingezet. „Maar ik wilde niet wachten tot iedereen akkoord is. Ik wil voor de zomer met deze app aan de slag." In Tilburg draagt de app bij aan het terugdringen van de criminaliteit, aldus de burgemees ter. naar oost. Er wordt nu serieus nage dacht over het plaatsen van ca mera's die werken met kenteken herkenning. Auto's die niet in het centrum mogen, worden direct herkend en de eigenaren krijgen via de post een bekeuring thuis. De politie, zo blijkt, ziet echter liever die beweegbare zuilen omdat die een echte barrière vormen in de strijd tegen bijvoorbeeld ramkra- kers. Binnenkort beslist het college welk systeem wordt ingevoerd om het centrum autoluw te houden. Camerabewaking gaat mogelijk in de nabije toekomst ervoor zorgen dat het kernwinkelgebied van Mid delburg autoluw blijft. Nu wordt dat gedaan met een systeem van be weegbare zuilen. Maar het is tien jaar oud en dringend aan vervan ging toe. Nieuwe beweegbare zui len plaatsen is erg duur, blijkt uit een notitie van de gemeente. Vooral ook omdat het onderhoud flink wat kost. Voorjaar 2014 keek de gemeente, bij wijze van proef, of automobilis ten weg zouden blijven uit het cen trum als de zuilen in de grond wa ren verdwenen. Als snel bleek dat dit leidde tot veel auto's die dwars door het kernwinkelgebied reden. De route door de binnenstad vormde zelfs een aantrekkelijk al ternatief als sluiproute van west «jiStfF Dé lampenwinkel van Zeeland Kanaalstraat 45 MIDDELBURG De Middel burgse raadsfracties van D66 en LPM zijn ervan overtuigd dat de Walcherse gemeenten officieel nog steeds geen overeenkomst hebben gesloten om samen te werken op het gebied van zorg. De twee vragen aan het Mid delburgse college of dat klopt, nu er volop discussie wordt gevoerd over de toekomst van het ge meenschappelijke zorgloket Porthos. Ook willen de raadsfracties weten wat de gevolgen zijn als één gemeente wil uittreden. De twee fracties zijn vooral be nieuwd of dat financiële gevol gen heeft en of er afspraken zijn gemaakt die een directe uittre ding in de weg staan. Twee jaar geleden gingen Mid delburg, Veere en Vlissingen sa menwerken en richtten zorglo ket Porthos op. Dat kantoor is de regisseur als het gaat om jeugd zorg en Wmo. De Middelburgse gemeenteraad oordeelde ander halve week terug in meerderheid dat Porthos volgens hen te bu reaucratisch werkt en dat er een nieuwe opzet moet komen voor het zorgkantoor. IN DE REGIO Bingomiddag in Middelburg Dienst voor jongeren Popquiz en vinylmarkt in CineCafé MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel.: 0113-212620 Fax:0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com zaterdag 4 maart 2017 WA Stuur De gemeente Veere gaat als eer ste in Zeeland werken met een speciale app waarmee de politie exact op de hoogte is te brengen van crimineel en onveilig gedrag. Emile Calon Domburg Ij K Terug Geslacht Leeftijd Ij Lengte Postuur Haardracht 1 Haarkleur Huidskleur Meer... li J De gemeente Middelburg denkt serieus na om met camera's de toegang tot het centrum te be waken Emile Calon Middelburg www.lichtenleuk.nl Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting! Oost-Souburg MIDDELBURG Activiteitenvereni ging Het Bastion speelt vandaag bingo in Middel burg. Meedoen kost vijf euro. De bingomid dag begint om 14.30 uur in Bastion 40 in Middelburg, de deur is open vanaf 13.45 uur. KLEVERSKERKE De Protestantse Gemeente Klevers- kerke houdt zondag een jongerendienst over bidden. Tijdens de samen komst kunnen jon geren tussen 12 en 25 met elkaar ken nismaken en praten over het thema. De dienst begint om 11.00 uur en vindt plaats in de kerk aan de Dorpsstraat. VLISSINGEN CineCafé Vlissin gen houdt zondag een popquiz en vi nylmarkt. De quiz bestaat uit zes rondes en gaat over muziek vanaf de jaren zestig tot nu. De avond begint om 20.00 uur. De inschrijfkosten zijn 2,50 euro per per soon. De vinylmarkt is ge opend vanaf 19.00 uur en is gratis toe gankelijk. VLISSINGEN Singer-songwriter Richard Seba geeft van daag een optreden bij Boekhandel 't Spui in Vlissingen. De Utrechtenaar zingt niet alleen, hij speelt ook gitaar. Zijn optreden begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Afgelopen oktober lanceerde hij zijn vierde ep: Fold You A Plane. Zijn liedjes zijn Engelstalig. KLEVERSKERKE Kerkje van Klevers- kerke, 20.00 uur - Optreden Folk- ensemble Slan MIDDELBURG ZB, Kousteensedijk 7,10.00 uur- Masterclass over film door regisseur Perry Mulder; Bastion 40,14.30 uur - Activiteiten vereniging Bastion organiseert een Bingo; Schouwburg Middelburg, 20.00 uur - Dansvoorstel ling ISH Elements of Freestyle OOST-SOUBURG Historische kerk, 20.00 uur-Optre den Triskell SEROOSKERKE Het oude Brand spuithuis, Toren straat 32,13.00- 17.00 uur - Exposi tie Lady GAGA in een schoolklas van vorige eeuw in Oostkapelle door Aad van Os VLISSINGEN Clubhuis Ons Plekje Falckstraat 4, 08.00-09.00 uur Inschrijven Wandel tocht 20 of 30 km; 09.00-12.00 uur- Inschrijven wandel tocht overige af standen; CCXL Theater, 20.15 uur - Muziek avond The Soul of Spanish Harlem; Podium De Piek, 21.00 uur- Optreden Toontje Lager; Timmerfa briek, 23.00 uur - House Techno avond Groove to Chill WESTKAPELLE Kasteel van Batavia, vanaf 16.00 uur - Politiek Café MIDDELBURG Kloveniersdoelen, 15.30 uur - Optreden Björn van der Doelen, Mathijs Leeuwis en Jeroen Kant RITTHEM Dorpshuis, 15.00 uur - Muziekthea tervoorstelling Marjolein Meijers VLISSINGEN Woonzorgcentrum Ter Reede, 11.30 uur - Concert Annegien Stump- huis en Nathalie Pavlova; 14.30 uur - Voorjaarsconcert Zanggroep Zokan- took; Panta Rhei, 17.30 uur - Optreden Baldrick Brothers; CineCafé Vlissin gen, 20.00 uur- Popquiz en Vinyl markt. SINGER-SONGWRITER IN 'T SPUI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42