Vlissingen heeft dit jaar geen NK Jeugdkorps I Gemeenteraad buigt zich over bouwplan 4 De gemeenteraad moet binnenkort de knoop doorhakken of de Gereformeerde Gemeente in Yerseke een grote kerk mag laten bouwen aan de rand van het dorp De coalitie staat op scherp. WILMA MODE MEEEEER Voor de Nederlandse showkorpsen was het vaste prik: de senioren gin gen eens in de vier jaar naar het Wereld Muziek Concours in Kerk- rade, de jeugd naar het Nederlands Kampioenschap voor Jeugdkorpsen in Vlissingen. Maar aan die traditie is dit jaar een voorlopig einde gekomen. Ge brek aan geld en deelnemers heb ben de organiserende stichting Na tionaal Jeugd Festival (NJF) ge dwongen om de 22e editie af te bla zen. Dit jaar dus geen show- en marswedstrijden op de grasmat van het sportpark aan de Irislaan in Vlissingen. Flet NK is het grootste muziek- en showevenement voor jeugd- t Volgend jaar zal er zeker een NK zijn, maar het is de vraag of het in Vlissingen is korpsen in Nederland en stond ge pland voor 27 mei. Normaal ge sproken melden zich twaalf tot vijf tien groepen van korpsen uit heel het land. Drumcorps Johan Friso uit Middelburg is een vaste gast. Maar dit jaar bleef het aantal aan meldingen voor het NK in Vlissin gen zeer beperkt. „Dat komt mede door het Wereld Muziek Concours dat in juli wordt gehouden. Veel korpsen hebben er voor gekozen hun middelen hier in te steken en het jeugd NK aan zich voorbij te laten gaan", verklaart NJF-voorzitter Frans Wieland. Veel korpsen hebben te maken met te- ruglopende subsidies en sponsor gelden en moeten kiezen tussen de twee evenementen. Maar ook Wielands eigen organi satie kampt al jaren met teruglo pende inkomsten en stijgende kos ten, onder meer door de verhoging van de huur van het sportpark. „Het is al twee, drie jaar knijpen", zegt Wieland. „Sponsoring is met 50 procent teruggelopen, de gemeente Vlissingen heeft de cultuursubsi dies afgebouwd tot 25 procent van het oude bedrag en ook landelijke fondsen houden de hand op de knip." Volgend jaar zal er zeker een NK voor Jeugdkorpsen zijn, maar het is de vraag of het in Vlissingen is. Dit heeft wel de voorkeur van Wieland. „We hebben hier een vaste clan van 40,45 vrijwilligers. We hoeven het draaiboek van de voorgaande edi ties alleen maar uit de la te halen. We gaan met de gemeente, de Ko ninklijke Nederlandse Muziekorga nisatie en het Zeeuwse Muziek Bond in overleg hoe we dit evene ment voor Zeeland kunnen behou den." Mag de Gereformeerde Gemeente aan de Steeweg in Yerseke één van de grootste nieuwe kerken van Nederland bouwen? De gemeenteraad van Reimerswaal staat met het beantwoorden van deze vraag aan de voor avond van de belangrijkste beslissing van deze raadsperiode. Het besluit is niet alleen bepalend voor de tweeduizend leden van de kerk. Het imposante gebouw zal het aanzien van Yerseke ingrijpend veranderen. Boven dien is de besluitvorming cruciaal voor de toekom stige verhoudingen in het gemeentebestuur. Al zo'n vijftien jaar is het grootste kerkgenootschap van Yerseke bezig met nieuwbouwplannen. Het huidige gebouw aan de Oude Boogaert is door de groei van de gemeente te klein geworden. Boven dien is rond het kerkgebouw aan de rand van het dorpscentrum nauwelijks parkeerruimte. Dat is niet alleen vervelend voor de bezoekers van de kerk. Ook omwonenden en passanten ervaren overlast rond de zondagse diensten. Zeker gezien de verwachte verdere groei van de gemeente, is nieuwbouw aan de rand Al zo'n vijftien jaar is het grootste kerkgenootschap bezig met plannen voor nieuwbouw van het dorp een voor de hand liggende op lossing. Bouwgrond rond het dorp dat is in geklemd tussen de Oosterschelde en natuur gebied Yerseke Moer, is schaars. Bovendien wil de gemeente Reimerswaal niet dat de vijf hectare die de kerk zegt nodig te hebben ten koste gaat van uitbreidingsmogelijkheden voor woonwijken of bedrijventerreinen. De gemeenteraad onderstreepte dat in 2011 nog eens. Toen was het voorstel om een deel van de bouwgrond in woonwijk Steehof te verko pen aan de Gereformeerde Gemeente. Be halve de SGP, vond geen enkele partij dat een goed idee. De Grintweg en de Molenpolder zijn betere locaties, klonk het toen. Ontsluiting In een recent uitgevoerde locatiescan zijn ook die plekken, gelegen aan de zuidoostelijke kant van het dorp, tegen het licht gehouden. Volgens de onderzoekers zijn ze ongeschikt en voldoet alleen de beoogde bouwlocatie aan de Steeweg aan alle normen. Daar valt wel wat op af te dingen. In de Grintweg is een goede ontsluiting het grootste obstakel. Laat dit nu juist ook voor de beoogde bouwlocatie aan de Steeweg het grootste bezwaar van te genstanders zijn. Door allerlei verkeersmaat regelen, denkt de kerk problemen te voorko men. Verschillende locaties in de Molenpol der vallen af vanwege milieucontouren van reeds aanwezige bedrijven. Met het - MODESHOW WOENSDAG 22 MAART 2017 MIDDAG-show: 14.30 uur AVOND-show: 19.30 uur Locatie Atrium TER RF.FDH. Vrcdehollaan. VLISSINGRN zaterdag 4 maart 2017 se Er komt dit jaar geen Neder lands Kampioenschap voor Jeugdkorpsen in Vlissingen. Theo Giele Vlissingen FOTOTHINKSTOCK Gaat de kogel door de kerk in Yerseke? Joeri Wisse Yerseke Lange Vorststraat 40,4461 JP, Goes Tel.: (0113) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl Entreekaarten 5,00 (inclusief 1 consumptie) Reserveer tijdig uw entreekaarten verkrijgbaar in onze winkel WILMA MODE ONDERKLEDING Brouwerijstraat 1, Koudekerke, T: 0118 556255 E: info@wilmamode.nl Een impressie van de geplande kerk van de Gereformeerde Gemeente in Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40