C? Sybrand Buma is niet saai Oude populieren bij Arnemuiden gerooid u- Limburgse kieslijsten bezorgd in Goes Vasten 2 VERKIEZINGEN Het CDA is er voor alle provincies en niet alleen voor de Randstad, zei CDA- voorman Sybrand Buma. Hij was gisteren te gast in de serie interviews met landelijke lijsttrekkers van Omroep Zeeland en PZC. Commentaar Sybrand Buma zal waarschijnlijk nooit een stand-upcome- dian worden. Maar saai, wat Zeeuwse studenten hem giste ren meteen na aankomst in Middelburg voor de voeten wer pen, dat is Buma bij nadere kennismaking toch niet. De lijsttrekker van het Christen Democratisch Appèl heeft voldoende fijnzinnige kwinkslagen in huis om aandachtige toehoorders te vermaken. Je kunt Buma verwijten dat hij helemaal niet past in het land van de snelle komische oneliners. Maar in het interview van Omroep Zee land, de ZB en de PZC handhaaft hij zich zeer goed. Op de hoogte, snedig waar het kan, voorzichtig waar het moet. Buma is niet alleen onderkoeld komisch, hij is ook redelijk be hendig. Na een paar duidelijke toezeggingen aan Zeeland lijkt hij te beseffen dat de teller wel heel snel oploopt. Dus gebruikt Buma ver volgens steeds een truc. Dezelfde truc. Bij een volgende vraag naar steun uit Den Haag, denk aan het opruimen van de vervuiling bij Thermphos, denk aan de sterfhuisconstructie voor de kerncentrale Borssele, zegt Buma dat hij geen harde toezeggingen wil doen om dat deze zaak samen met de provincie moet worden bekeken. Zo voorkomt hij handig dat Zeeuwen hem later aan een lang bood schappenlijstje kunnen herinneren. Ook in kwesties als de aanleg van Brouwerseiland of de kwaliteit van het openbaar vervoer legt Buma de bal met een snel passje terug op het Zeeuwse provinciebe stuur. Over de vluchtelingen zegt Buma dat Europa onmogelijk alle Afrikaanse migranten aankan. Dat valt moeilijk te betwisten. Maar net als veel andere partijen kiest het CDA hier wel een harde lijn. Want het is toch echt humaner om wat mensen in Afrika nodig hebben als vertrekpunt te nemen. Maar daarmee win je nu geen stemmen. Buma zet het CDA neer als een risicoloos alternatief. Behendige lijsttrekker van CDA legt bal vaak terug op Zeeuwse bestuurders De provincie vernieuwt na de zo mer de hoofdrijbaan en de fietspa den op de Langeweg, tussen het dorp Arnemuiden en het Sloedam- monument. De werkzaamheden beginnen dit najaar pas, maar de populieren worden vóór het broed- seizoen gekapt. De bomen moeten wijken, omdat ze op leeftijd zijn en regelmatig takken laten vallen. De veiligheid van de weggebruikers is gediend met het vellen van de po pulieren. Voor verhoging van die (verkeers)veiligheid worden weg fietspaden juist aangepakt, en meldt het provinciebestuur. De weg, deels evenwijdig aan de A58, wordt niet erg druk bereden en wordt mede daarom ingericht als De provincie investeert hier in de veiligheid van (brom)fietsers 'erftoegangsweg'. De rijbaan wordt ingericht als 6o-kilometerweg, smaller én voorzien van plateaus als verkeersdrempel. De fietspaden worden juist breder, waardoor ge strooid kan worden bij gladheid. ALMANAK Na vier dagen lallen, hossen, drinken en eten mag het nu veertig dagen lang een onsje minder bij de Hulsterse. Ook in de portemonnee. Om die reden begonnen we eeuwen geleden met het happen naar haring. Vis was destijds goedkoper dan vlees. Het voornemen tot min- deren liep een flinke deuk op toen ze van haar werk kwam. Op de deurmat twee brieven. Afzender: Sabewa. Of ze maar zo snel mogelijk 1.200 euro wil aftikken. Nee, daar mocht ze niet veertig dagen mee wach ten. Er werken vast weinig ka tholieken, daar bij dat Sabewa. Voorjaarsconcert Zokantook Expositie Robbert Das in Middelburg Themadienst in Doopsgezinde kerk Middelburg /ÉÉ6 De Fruitkraam Buttinge www.fruitkrmmbuttinge.nl Maandag „Hallo." Zelfverzekerd stapt Sybrand Buma het podium op. Knikkend naar het applaudisse rende publiek. Is dit de nieuwe minister-presi dent? Hij zegt van wel. Niet een tikkeltje arro gant? „Niet als ik naar de peilingen kijk", kaatst de Fries terug. Maar daarin staat het CDA toch op drie? „We komen van vijf. Nog twee te gaan. Nee, dat is niet arrogant, maar realistisch." Dat zou na Jan-Peter Balkenende opnieuw een christen-democratische premier met Zeeuwse roots zijn. Ook al is Buma zelf geen Zeeuw, zijn moeder is dat wel. Ze komt uit Heinkenszand, vertelt Buma in de ZB in Mid delburg. Toch komt hij naar zijn zin te weinig in Zeeland, geeft hij toe. Hij had graag even op het strand gewandeld. Maar door de verkie- zingsrash zat dat er niet in. „Ik was al blij dat ik op de Zeelandbrug even beide kanten op kon kijken." Volkomen ontspannen luistert hij wat de studenten van de HZ University of Applied Sci ences van hem vinden. Hun indruk? Buma is saai en conservatief, maar ook de man die zegt: weg met het leenstelsel. „Als ze met conserva tief behoud van waarden bedoelen, vind ik het geen scheldwoord. Ik ben wie ik ben. Het is wat men vindt." Zo is dat. Een groot deel van het interview gaat over het rapport van partijgenoot Jan Pe ter Balkenende. Daarin staan voorstellen over hoe de Zeeuwse economie vooruit te helpen. „Welke maatregel voert het CDA als eerste uit", is de vraag die SGP-voorman Kees van der Staaij donderdag plagerig voor Buma achter liet. Maar de CDA'er tuint er niet in. „Dat wil ik samen met Zeeland beslissen. Hier weet men wat het beste als eerste kan worden aan gepakt." Diplomatiek, tijd voor harde stellingen. Daar blijkt Buma goed in. Zeeland is niet te klein voor een Technische Universiteit, de Hedwi- In de wijk Goese Polder in Goes zijn deze week een aantal verkeerde kandidatenlijsten voor de Tweede Kamerverkiezingen bezorgd. De gemeente heeft hiervan enkele meldingen gekregen. Op deze lijsten staan bij een aan tal partijen Limburgse kandidaten in plaats van Zeeuwse. Elke partij kan per kieskring regionale kandi daten op de lijst zetten. Het gaat om kandidatenlijsten die bestemd waren voor de Noord- Limburgse gemeente Horst aan de Maas. De gemeente Goes heeft PostNL, die de kandidatenlijsten heeft verspreid, om opheldering gevraagd. Het vermoeden is dat in een vouwmachine enkele Lim burgse lijsten zijn achtergebleven toen begonnen werd aan de Zeeuwse. Die Limburgse papieren zijn zo in een doos bestemd voor Goes terechtgekomen. Post NL probeert in de Goese Pol der te achterhalen hoeveel mensen de verkeerde lijst hebben ontvan gen. Mensen die alsnog een Zeeuwse lijst willen ontvangen kunnen zich melden bij de ge meente. Voor alle duidelijkheid, het gaat om de huis-aan-huis verspreide ka- nidatenlijsten, dus niet om stern- passen of stembiljetten. zaterdag 4 maart 2017 De oude populieren langs de Langeweg bij Arnemuiden gaan dit voorjaar tegen de vlakte. Het deel van de Langeweg blijft maar een half jaartje boomloos, omdat dit najaar aan de over kant van de weg een rij, tegen iepziekte resistente, iepen ver rijst. René Hoonhorst Arnemuiden -Harry van der Maas, gedeputeerde Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De Vlissingse zanggroep Zokantook geeft zondag 5 maart een voorjaars concert. Ze brengen een afwisse lend repertoire met hits en evergreens van be kende artiesten. De toe gang is gratis, het optre den begint om 14.30 uur in woonzorgcentrum Ter Reede aan Vredehoflaan 370 in Vlissingen. MIDDELBURG Zeezeiler Hans Bou- scholte (foto) opent van daag een expositie met tekeningen van futuro loog Robbert Das in Mid delburg. De opening begint om 16.00 uur en vindt plaats in GalleryMaritime, Gort straat 43 in Middelburg. De expositie is tot en met zondag 30 april elke dag van 12.00 tot 17.00 uur geopend. MIDDELBURG In de Middelburgse Doopsgezinde kerk wordt morgen een the madienst gehouden in het teken van het 'wel naar de kerk gaan' en het 'wel geloven'. Dominee Leuny de Kam licht het onderwerp toe. De dienst is om 10.00 uur. Middelburgseweg 38a 4364 TC Grijpskerke, T: 06-422 99 372 www.webshopfruitkraam@gmail.com Voor al uw aardappelen, groenten en fruit en diversen. Pinnen kan ook bij ons. Like ons op Faceboofe en doe mee met de acties! BESTEL VIA ONZE WEBSHOP EN WE KOMEN HET GRATIS THUISBEZORGEN IN HEEL WALCHEREN. BESTEL VIA' sba§i Bintje aardappelen 10 kg3,00 Elstar appels 2 kg1,50 Banaan per kg1,00 Bloedsinaasappelen 10 st3,50 Avocado ready to eat 2 stuks0,99 Spitskool 1 kg1,29 Radijs bos0,99 Paprika 2 stuks0,99 Walnoten per kg3,00 Aanbiedingen gelden van 04 t/m 10 maart Openingstijden verkoop: Ma: 10.00-18.00 uurj Di/Wo/Do/Vr: 9.15-18.00 uur Za: 9.15-17.00 uur Zondag gesloten 'Er moet 25 Jeffrey Kutterink Naam: Sybrand van Haersma Buma Geboren: 30 juli 1965 in Workum Partij: CDA (Chris ten-Democratisch Appèl) Sybrand van Haer sma Buma werd op 23 mei 2002 lid van de Tweede Kamer. Sinds 12 oktober 2010 is hij fractie voorzitter van het CDA. Maandag zijn de lijst trekkers Emile Roe mer van de SP en Gert-Jan Segers van de Christenunie te gast. In de ZB in Mid delburg wordt Roe mer vanaf 13.00 uur aan de tand gevoeld. Om 17.00 uur volgt Segers. De interviews zijn direct te volgen in de ZB en op de web sites van Omroep Zeeland en de PZC en via Facebook. Middelburg Theo Giele Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38