0G3NE krijgt zegen zieke moeder voor lied in Kiev 24 M ANGELA KIJKT EVEN GÉÉN TV Rapper Emms gaat diep door het stof Valerio Zeno overvallen tijdens opnames in VS Oscar-Angelo schreef zijn eigen scenario ZANGER NOG STEEDS VERBAASD OVER SUCCES Ed Sheerans nieuwe album Divide wordt waarschijnlijk de best verkochte plaat van het jaar. Sheeran zelf over hoe een anti-held de grootste popster op aarde werd. Inge de Bruijn uit de kleren op tv Vreemde Kostgangers is hit orry, man. Really sorry", zegt Ed Sheeran (26) met een doordringende blik. „Het is echt beter zo." Het is vrijdagavond 24 fe bruari en Sheeran heeft net uitgelegd waarom geen enkele journalist voor afgaand aan een interview rond zijn nieuwe album daadwerkelijk de mu ziek mocht beluisteren. Hij had met een toegegeven dat de uitgangsposi tie voor een gesprek zo niet ideaal was en had geduldig uitgelegd dat het uitlekken van het album ten koste van alles moest worden voor komen. Daaraan voegde hij toe dat juist een bezoek aan een Nederlandse ra dioshow zijn platenmaatschappij en hem tot die beslissing hadden ge- Ik ben nu eenmaal niet 's werelds knapste man dwongen. „Die deejay draaide de muziek expres veel te vroeg. Dat wil ik nooit meer meemaken", zei hij. Navraag leert later dat Sheeran doelde op 3FM-deejay Giel Beelen. De nerveuze sfeer illustreert het belang van het verschijnen van -r (spreek uit: Dividedat in de week vooraf al een bijzonder record ves tigde: niet eerder kwam een artiest tegelijk op 1 én 2 binnen in het Britse singlesklassement. Zelfs de Beatles presteerden dat nooit. Als alles vol gens planning verloopt, wordt Divide mondiaal de best verkochte plaat van het jaar. En dat is een uitkomst waarop nie mand in 2011 had durven inzetten toen Sheeran met de single The A Team zijn eerste hitsucces scoorde. Het zou het enige blijven, voorspel den kenners die in de licht mollige gitarist met het vuurrode kapsel geen popster zagen. Ook hijzelf leek het Meidengroep OG3NE was bij de presentatie van haar inzen ding voor het Songfestival nog steeds vol vertrouwen: de drie willen winnen. Maar met het gedateerd klinkende Lights and Shadows wordt dat wel een zware opgave. Ze kregen de gewenste ze gen aan het ziekbed van hun moeder. De drie zussen Vol, artiestennaam OG3NE, zon gen daar een eerste versie van Lights and Shadows voor de persoon aan wie de nieuwe Songfestivalhymne is gericht. Moeder Vol, die lijdt aan bot- kanker, begon te glunderen, zo rapporteerden haar dochters. En dus presenteerden Amy, Lisa en Shelley de song giste ren als Nederlandse troef voor het Eurovisie Songfestival in Kiev. Als 'lied van hoop', 'ode aan onze moeder' en ook als 'hart onder de riem voor ie dereen die iemand kent die ziek is'. Het lied werd in de huiskamer van de familie ge schreven door vader Rick en gitarist Rory de Kievit, de ver kering van Shelley. De zussen verkozen het bo ven inzendingen van gere nommeerde componisten als Gordon Groothedde en Han Kooreneef. „Dit liedje staat het dichtst bij ons." Het drietal, dat nog nooit een tv-competie verloor (OG3NE won het Nederlandse Junior Songfestival én The Voice of Holland), herhaalde in mei naar Kiev te gaan om het festi val te winnen. „We willen Ne derland trots maken. Het zou fijn zijn als iedereen achter ons liedje gaat staan." Presentator Valerio Zeno (33) en zijn camera ploeg zijn tijdens opnames voor het nieuwe programma Valerio4Ever in San Francisco over vallen. Terwijl Valerio in de auto zat, werd een raam ingeslagen. De dader nam een camera ter waarde van 80.000 euro mee. Valerio pro beerde de apparatuur nog vast te pakken, maar de overvaller trok de dure camera hardhandig uit zijn handen en ging er vandoor. „Ik wil ook Amerikaan zijn!" Quote van de dag Angela is op vakantie, vanaf maandag is haar column weer te lezen. zaterdag 4 maart 2017 De in opspraak ge raakte rapper Emms van hiphopformatie Broederliefde blijft aan als Ambassadeur voor de Vrijheid. On danks het opduiken van een filmpje waarin hij na een gewonnen wedstrijd van Feyen- oord de kreet 'Harnas, Harnas, Joden aan het gas' scandeert, stapt hij op 5 mei toch in de helikopter voor een serie bevrijdingscon certen. Emms (Emer son Akachar) heeft spijt betuigd. „Na mijn bezoek aan Auschwitz besef ik meer dan ooit dat we nooit luchtig kunnen doen over de verschrikkingen van de Holocaust." Het Nationaal Comité 4 en 5 mei neemt met die uitleg genoegen. ADAM ZKT. EVA Ex-zwemster Inge de Bruijn is een van de BN'ers die uit de kleren gaan in datingpro- gramma Adam zkt. Eva VIPS. Andere deelne mers zijn Curt Fortin, Kasia Dolkowska, zanger Cassius Verbond, musi calster Chaira Borderslee en Sterretje uit Oh Oh Cherso. ALBUM Anti held nu een superster Stefan Raatgever Ed Sheeran Stefan Raatgever Het debuutal bum van de Vreemde Kost gangers, de groep van Bou- dewijn de Groot, George Kooy- mans en Henny Vrienten, komt deze week bin nen op de eer ste plaats in de Album Top 100. Het is opgeno men in de Wis seloord studio's. X-Men en Star Trek-ac- teur Sir Patrick Stewart vertelt tv-zender ABC dat hij het Amerikaans staats burgerschap heeft aange vraagd, omdat hij zich wil kunnen verzetten tegen president Donald Trump. Zijn verhaal klonk prachtig, maar visual effecfs-kunstenaar Angelo de Witt be kent nu dat hij het mooier maakte dan het was. Dat de 26-ja- rige Nederlander als lid van het Disney- team een Oscar won voor Jungle Bookdat klopt. Maar dat hij zelf bij de uitreiking in LA aanwezig was, zoals hij deze week in onder meer deze krant vertelde, zoog hij uit zijn duim alsof het een filmscenario betrof.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24