2 0) \^m DE WEEK VAN PHLIPPEN 20 De vraag naar medicinale cannabis is sterk gestegen. Dus met Bedrocan, de enige Europese producent van medicinale wiet, zit het wel snor zou je denken. Maar er zijn nog wel wat problemen, zegt bestuursvoorzitter Erkelens. O. D Gemalto ING BEDROCAN CANNABIS ALS MEDICIJN KPN Arcelor Mittal De keuze voor cannabis is vaak een laatste redmiddel hoteldeal.nl I voor meer informatie I t088-0331506 We stemmen weer met onze portemonnee, en weet u, daar is niks mis mee! Hèhè, we beginnen tot inkeer te komen in deze hectische verkie zingstijd. Onze befaamde nuchter heid overstemt onze angsten. Angst voor 'onhoudbaar veel en ge welddadige immigranten' bijvoor beeld. Die angst is niet weg, maar de peilingen van deze week laten zien dat die niet meer overheerst. Peter van der Kanne van I&O re search analyseerde onze stemvoor- keuren. Hij ziet sinds twee weken een kentering: 'uiteindelijk is het hemd bij ons weer nader dan de rok', concludeert hij deze week in het Financieele Dagblad. Hij bedoelt daarmee dat ons economisch ei genbelang belangrijker wordt dan onze zorgen over religie en terro risme. Met die nuchterheid komt ook het gezonde economisch ver stand weer terug. Kijk maar naar de dalende peilingen van andere populisten dan de 'immigratiepar tij' PVV. Een populist zegt wat zijn kiezer wil horen zonder te vertel len hoe hij dat gaat betalen. Zodra ze dat wel proberen, komen popu listen in het nauw zoals we konden zien aan de stotterende Krol en het slappe A4'tje van Wilders. Die partijen verkopen ons al we kenlang dat het allemaal kan: én vroeg met pensioen, én veel geld naar de ouderenzorg én meer han- den aan het bed én geen eigen ri sico in de zorg én beter onderwijs én natuurlijk minder belastingen. Langzaam dringt door dat het doen alsof dat allemaal kan, gewoon valt onder 'gebakken lucht' verkopen. Een euro hier is - hoe jammer ook - geen euro daar. Vooral de linkse partijen zullen bij de kentering naar economisch eigenbelang hun hart vasthouden, want hoe zit het dan met alle idea- Een populist zegt wat zijn kiezer wil horen zonder te vertellen hoe hij dat gaat betalen len waar zij voor staan? Toch doen ook GroenLinks en de Partij voor de Dieren het steeds beter. Hoe kan dat als mensen vanuit een econo misch eigenbelang stemmen? Bijna alle mensen hebben ouderen en/of kinderen om zich heen van wie ze houden. Die kinderen en ouderen vallen ofwel binnen hun 'eigen' belang of ze proberen hun belangen op zijn minst niet te schaden. 'Zullen mijn kinderen het even goed of beter krijgen dan ik' is en blijft een van de grootste zorgen voor alle ouders. Dus kiezen ze voor een zo hoog mogelijk pensi oen zonder de pot leeg te roven voor de kinderen als zij oud zijn. Of ze proberen hun leven betaalbaar te houden door minder, maar duurzamer te consumeren. We weten inmiddels dat de aarde ongezond snel opwarmt en dus zetten we de tering naar de nering vanuit een zeer welbegrepen ei genbelang. Waarom partijen dat al tijd weer als idealen verkopen, is mij een raadsel. ijna 1.500 kilo. Zoveel can nabis produceerde het Groningse Bedrocan afge lopen jaar in opdracht van het ministerie van Volks gezondheid, Welzijn en Sport. De medicinale vari ant, welteverstaan. Aangezien de oogst vier jaar geleden op 200 kilo lag, is maar één con clusie mogelijk: cannabis als medicijn is in Nederland aan een enorme opmars bezig. Zijn Nederlandse huisartsen het product massaal gaan voorschrijven? Nee, de vraag komt van de patiënten zelf, zegt bestuurs voorzitter Tjalling Erkelens, die bij wijze van hoge uitzondering de deuren van zijn bedrijf openzette voor deze krant. „De ex plosieve groei heeft puur te maken met de vraag van onderaf. We verkopen onze pro ducten al dertien jaar en we krijgen daar zo veel feedback op dat we een redelijk inzicht hebben gekregen welk plantje bij een be- 3 dagen top beoordeeld hotel aan de Belgische kust @sandraphlippen genbe ang Een scooterongeluk faken om geld voor stu dievertraging te claimen. De fraude om verzeke ringsgeld gaat steeds verder, blijkt deze week. KLM-topman Pieter Eibers mag niet meer verdienen dan zijn voor ganger Eurlings. Daar voor heeft hij volgens de Fransen te weinig bijge dragen aan het Frans-Ne derlandse groepsgevoel. ledereen kende de gevaren van C02-uitstoot al in de jaren 80, dus ook Shell. lil Nou, heel eenvoudig eigenlijk. Sandra Phlippen is chef van de economieredactie O zaterdag 4 maart 2017 De gedaalde omzet uit mo biele telefonie werd gecom penseerd op an dere markten. Mediwiet is aan opmars Banken waren gisteren in trek op het Damrak met duidelijke koerswinsten. De grootste pro vider van Neder land profiteerde van een advies verhoging. m De staalgigant eindigde onder aan de AEX. E o bezig, Lennaert Rooijakkers Groningen —Tjalling Erkelens, bestuursvoorzitter van Bedrocan Hoteldeal.nl/K03041 Hotel ibis Styles Zeebrugge 2 overnachtingen incl. ontbijt Leuke kortingen en gratis presentje •S Hotel op Zoover beoordeeld met een 8,7 Tip: bezoek de middeleeuwse stad Brugge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20