Paul de Leeuw Doet Adolf Hitier hier Charlie Chaplin na? Boek met privéfoto's van Eva Braun geveild 19 Kun jij moeder nog even naar huis brengen, met de dienstauto? Gastvrij logeren in optima forma Iedereen heeft wel een Jacques Tichelaar in de fa milie. Man met aanzien (Jacques was Commissaris van de Koning in Drenthe) maar die slecht tegen de druk van zijn familie kan. „Wie zet moeder op de trein? Sjakie, doe jij dat even met je dienstauto? Ach, als je dan toch rijdt, kun je d'r ook wel gelijk even thuis afzetten. Want hoe ver is Harderwijk nou, en alles op kosten van de zaak." Zo'n Jacques heeft vier schoon zussen van wie één de LOI- binnenhuisarchitectcursus 'Schuiven met spulletjes' heeft gevolgd. Het ene jaar moet al het meubilair Feng Shui gezet worden, het andere jaar komt de creatieve schoonzus weer met bamboe het huis binnen omdat dat helemaal hot is. Sjakie moppert nog eventjes: „Bamboe? Ik ben geen panda." De hele familie grinnikt. „Dan moet je vooral doorgaan met eten, want je begint er eerdaags op te lijken. Een panda in een giletje." NUWEG# Imiteert Adolf Hitier hier werke lijk Charlie Chaplin? Het zou zo maar kunnen. „Het is zeker een Chaplin-achtige pose, bepaald niet karakteristiek voor Adolf Hitier", zegt Matthew Tredwen van C&T Auctions. „Het doet ons sterk denken aan Charlie Chaplin uit The Great Dic tator." In die beroemde film uit 1940 deed Charlie Chaplin juist Hitler na. De bijzondere foto van een clowneske Hitler is een van de meest opmerkelijke stukken in een bijzondere collectie die op 15 maart onder de hamer gaat bij veilinghuis C&T Auctions in het Engelse Ashford. Nachtkastje De 'Chaplin-pose' werd geschoten bij Hitiers landhuis Berghof in het Beierse Berchtesgaden en maakt nu deel uit een verzameling van 70 'nooit eerder gepubliceerde zwart- witfoto's'. De plaatjes zijn afkom stig uit een met een fleurig haken kruis versierd privé-album van Eva Braun. Hitiers minnares zou schoonzus dat nou weer, denkt Sjakie en nerveuzig hapt hij twintig poestaborrelnootjes weg. „Nog een colaatje Sjakie?" roept zijn broer Tinus, „met een jene vertje erin?" „Nee, ik moet nog rijden", ant woordt hij. „Mooi", zegt schoonzus Mimi. „Dan kun jij moeder mooi afzet ten in Harderwijk. Het ligt alle maal aan de A28 en die moet jij toch ook hebben, voordat je de afslag Drenthe neemt." Jacques kijkt even op z'n tele foon, waarop Marianne Thieme om voeding vraagt via zijn Ka- mergotchi-app. Gedoe, allemaal gedoe. „Jacques, ik vroeg je iets." „Eh... ja, over Tetrode heb ik wel iets vernomen, maar daarvoor moet je toch echt bij mijnheer Schimmel zijn." „Maar jij bent toch de Com missaris van de Koning, wat moet ik nou met... hoe heet-ie?" vraagt de schoonzus. „Schimmel. Sjoerd Schimmel." Karin kijkt hem nu heel in dringend aan. „Jacques!" Ze kriebelt met d'r vingers lichtjes via zijn buik over zijn rechterbeen richting z'n lies en fluistert: „Drentse Napoleon van me, kun je geen lief woordje voor me doen?" maakt aanstalten. „Moeder, hijs je in je jas. Wie helpt me even met de rollator?" Niemand reageert en zo staat hij allenig buiten een rollator in de achterbak te douwen. het album hebben bewaard in een nachtkastje in haar slaapkamer in de Führerbunker in Berlijn. Tredwen schat heel behoudend dat het fotoboek van 'Hitiers First Lady' tussen de 14.000 en 20.000 euro zal opbrengen. Maar dat kan ook zomaar veel meer zijn. „We worden inmiddels overspoeld met media-aanvragen. Er is wereld wijde interesse", aldus Tredwen. Volgens sommige medewerkers zou Hitler The Great Dictator twee keer hebben gezien. Hij zou er zeker niet blij mee zijn geweest, maar er ook om hebben moeten lachen. Voor de oorlog heette de Führer een groot bewonderaar van Chaplin te zijn. beducht voor z'n schoonzussen. Want als hij nog maar net zit en zijn grijpgrage vingertjes in een bakje borrelnootjes heeft gesto ken, schuift de dominantste al naast hem. „Jacques, hoe gaat het op de zaak?" Als hij door de schoonzussen Jacques wordt genoemd, dan weet hij dat ze iets willen. Voor je het weet word je gebombardeerd tot chauffeur en moet je rijden naar de Huishoudbeurs. Komen ze aan het eind van de dag met zes tassen gratis voedsel de auto weer in en laten elkaar selfies zien die ze hebben gemaakt met Arie Boomsma en vooral Rob Geus. Jacques neemt zich voor deze keer voet bij stuk te houden. „Goed Karin, ik mag niet klagen." Karin neemt een nootje. Hij hoort het gekraak tussen haar tanden, waar hij niet goed tegen kan. „Ik hoorde dat huize Tetrode een binnenhuisopknap beurt nodig heeft?" Hoe weet die Exclusieve Lezersreis Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Q reiskatern.nl zaterdag 4 maart 2017 Hotel Post in Leeuwarden was decennia lang een begrip als gastvrij onderkomen voor reizigers en mensen zoals u, die willen genieten van een zorgeloos verblijf, ledereen kende hotel Post. Van heinde en verre. Er is wel iets belangrijks veranderd: Hotel Post heet voortaan Post-Plaza Hotel Grand Café. Het hotel is in de aanloop tot de uitverkiezing 'Leeuwarden, Culturele Hoofdstad van Europa 2018' uitgebreid met een stoer en hip Grand Café. Het aantal kamers is verdubbeld door het naastgelegen oude postkantoor bij het geheel te betrekken. Beide monumentale gebouwen zijn met elkaar verbonden door een fraaie, glazen loopbrug. De ouderwetse gastvrijheid waarmee hotel Post beroemd werd, is gelukkig gebleven. Evenals het chique en het stijlvolle. De 82 kamers zijn van alle gemakken voorzien, waaronder o.a. flatscreen tv, kluisje voor uw laptop, luxe badkamer en gratis wifi. Alle kamers zijn rookvrij. In het Grand Café geniet u van een voortreffelijk ontbijt en diner. De Barista brandt hier zijn eigen koffiebonen. In de avonduren tovert de barman of barvrouw de meest verassende creaties. Post-Plaza Hotel &Grand Café ligt in hartje centrum Leeuwarden. De oude gevangenis "Blokhuispoort" ligt bijna naast de deur. Op steenworp afstand vindt u het Fries Museum en het Keramiek museum. Het station is slechts 1200 meter lopen. Leeuwarden is een stad met tal van verrassende winkels, boeiende musea en bijzondere evenementen. Het historische centrum telt meer dan 500 monumenten. Een stadswandeling is dé manier om de stad te leren kennen. Dwaal met een gids langs alle bezienswaardigheden. Of bekijk Leeuwarden vanaf het water per praam. Een niet alledaagse belevenis. U vaart een uur lang door de alle bekende grachten. U komt ogen te kort. Dit geldt ook als u de fiets neemt. Het is geweldig fietsen in en om Leeuwarden. Er zijn diverse routes verkrijgbaar bij de VVV- shop. Een fietstocht langs de 11 steden is ook een optie. Post-Plaza Hotel Grand Café €59,-p.p. 1 overnachting in een Comfort Room 1 x uitgebreid ontbijtbuffet met Friese specialiteiten 1 x 3-gangen verrassingsmenu in het Grand Café stadsplattegrond om de historische binnenstad van Leeuwarden te ontdekken per boeking een sieraad van EXOAL cadeau Actievoorwaarden Toeslag 1-persoonskamer: 30 per nacht. Verlengingsnacht: 29 p.p. o.b.v. logies en ontbijt. Boekingskosten: 15 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Post-Plaza Hotel Grand Café naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1707 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl. Huize Tetrode Een fotoboek van Adolf Hitlers minnares Eva Braun gaat onder de hamer in Engeland. Met on verwachte poses van de Führer. Karolien Koolhof Skibinski Ashford „Ik stap op", roept Jacques en Foto's van de Führer, geschoten door Eva Braun. FOTO'S C&T AUCTIONEERS AND VALUERS Tijdens verjaardagen is Sjakie Post-Plaza Hotel Grand Café 2 dagen incl. ontbijt en diner hartje centrum Leeuwarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19