'Ouders' hadden beste bedoelingen Dit plekje is nog vrij Karin's 17 voor geheimhouding liet tekenen. Dankzij speurwerk komt Patrick erachter in welk ziekenhuis hij gebo ren moet zijn. In het archief streept hij tientallen potentiële 'moeders' af die rond zijn vermoedelijke geboor tedatum bevallen zijn. Hij zoekt de naam van zijn biologische moeder, benadert vele vrouwen en doet op roepen in de media. In 2011 vindt hij zijn twee halfzussen. De spaarzame details die zijn adop tieouders met Patrick deelden, blijken onvolledig of onjuist. Hij is niet gebo ren in een 'kleine kliniek', maar in het grootste ziekenhuis van Sao Paulo. Zijn moeder, die in 1985 overleed, was geen arme, jonge vrouw die hem af stond omdat ze niet voor hem kon zorgen. Ze was rond de 30. Patrick was haar derde kind. Hij werd niet ge adopteerd, er is geen afstandsverkla ring. „Mijn tante vertelde dat ze juist graag voor me wilde zorgen. Mijn moeder ging later nog naar mij op zoek; er was niets over mij te vinden." Langzaam vallen puzzelstukjes in elkaar. In de afgelopen jaren vindt Patrick be wijzen die zijn adoptie ouders achterhielden. Een brief van zijn adoptiemoe der met informatie over zijn geboorte, geschreven aan een kennis, aan wie ze vraagt om Patrick geen infor matie te geven. Gezinsdos siers van de Raad voor de Kin derbescherming waarin mel ding wordt gemaakt van zijn illegale adoptie. Maar ook bewijs dat zijn adoptieouders betaald hebben voor Patrick in de vorm van een schen king aan het kindertehuis. Artikelen over de Braziliaanse babyhandel, dossiers over het strafrechtelijk on derzoek naar de echtparen, waaron der het proces-verbaal van zijn adop tieouders die zijn verhoord. In 1984 zijn alle zaken geseponeerd. De illegale adoptie is verjaard. Maar Patrick stelt zijn adoptieouders aansprakelijk voor de schade, omdat ze hem onvolledig, onjuist en laat fsS SVsfS»™ SS" RECHTSZAAK hebben geïnformeerd over zijn af komst en identiteit. Door het achter houden van informatie belemmer den ze zijn zoektocht, die hem al tienduizenden euro's kostte en veel stress, pijn en verdriet opleverde. „De consequenties van mijn ille gale adoptie draag ik de rest van mijn leven mee. Dat zal ik nooit met de mantel der liefde bedekken. Ze heb ben mij het universele recht op iden titeit onthouden door informatie te weigeren. Dat ze dat niet inzien, doet pijn." Een rechtszaak is de laatste mogelijkheid om af te dwingen dat ze alsnog alle informatie geven. Pa trick zoekt nog steeds zijn biologi sche vader. Patrick heeft de organisatie 'Brazil Baby Affair' opgericht. Hij vraagt de Verenigde Naties geregeld om aan dacht voor het probleem, en helpt andere gedupeerden hun biologische familie te vinden. „Ik heb het recht om te weten waar ik vandaan kom, en mijn juridische ouders hebben de plicht om mij te informeren. Als ik deze zaak win, kunnen andere ge- adopteerden slagvaardiger dat recht afdwingen." www.karinschoice.nl »IU»I»I» Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl O Kleinschalige accommodaties I Altijd inclusief: vlucht verblijf huurauto weg van de massa Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen zaterdag 4 maart 2017 H ,tf Het paspoort dat is gebruikt voor de ille gale adoptie van Pa trick Noordoven (foto boven). „Ik kon me niet voorstellen dat mijn adoptieouders me hadden bedro gen." FOTO EVERT-JAN DANIELS De rechtszaak, die gisteren in Den Haag plaatshad, is uniek. Voor zover bekend heeft niet eerder een ge adopteerde geprobeerd het recht op informatie over zijn geboorte, af komst en identiteit via de rechter af te dwingen bij zijn adoptieouders. Het echtpaar dat hem in 1980 illegaal adopteerde uit Brazilië, ontkent dat ze hem hebben voorgelogen of be wust cruciale informatie hebben achtergehouden. Ze zeggen alle gegevens waar over ze beschikten te heb ben verstrekt, toen Patrick in 2001 hoorde dat hij ille gaal geadopteerd was en op zoek ging naar zijn biologi sche moeder. „Wij hebben hem alle rele vante informatie gegeven", betoogde de 'adoptievader' voor de rechtbank in Den Haag. „Ik erken dat we hem door de illegale adoptie in een heel moeilijke positie hebben gebracht. Tegelijk hebben we er alles aan gedaan om hem te hel pen dat gat op te vullen. Via de contacten die we hebben gelegd, is hij bij de juiste mensen geko men en in de goede richting geduwd." Omdat ze geen kinderen konden krijgen, kwam het stel in 1979 in contact met Hans Bosch, de attaché van het consulaat in Sao Paulo. „We hebben hem één keer ontmoet tijdens een bezoek aan Nederland. Toen heb ben we gesproken over het probleem om een kind te adopteren, dat het zo moei lijk was in Nederland. Bosch zei: ik kan informeren of er mogelijkheden zijn." Op zeker moment kreeg het stel te horen dat er een kind beschikbaar kwam. Bosch regelde in Brazilië onderdak en reed ze naar de plek van overdracht. De 'adoptieouders' ontken nen zich schuldig te hebben gemaakt aan babyhandel. De schenking aan het kin dertehuis dat de overdracht regelde, was volgens hen geen betaling voor de 'adop tie'. Het doet hen pijn dat ze worden weggezet als crimi nelen, terwijl ze met de beste bedoelingen Patrick naar Nederland hebben ge haald. „Er is geen sprake geweest van het kopen van een kind. We hebben ook geen ge heimhoudingsverklaring on dertekend, maar we wilden het ook niet aan de grote klok hangen." 91» Italië - Toscane - Pievescola II Selvatellino Griekenland - Kreta - Agia Galini Tropica Villa Appartementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17