m 24 ZE Buurten ■f Ci'Sx&S&ËË&ïïk i De straten Janseniuslaan, Oude Polderstraat, Verbindingstraat en Jan de Munckstraat in Hulst veranderden vorig jaar in een moderne wijk met energiezuinige woningen. A ZV - 'f -v wWy De huizen uit 1968 en 1970 waren toe aan vernieuwing. Om de nieuwe woningen te kunnen realiseren, moesten de oude gesloopt worden. Niet alle bewoners zagen het ech ter zitten om twee keer te verhui zen. Vooral veel oudere mensen vertrokken dan ook. Samantha Lernhout (25) keerde echter na een halfjaar terug. „Ik heb nu veel meer ruimte. Vooral met de tuin ben ik erg blij, die is nu twee keer zo groot als eerst", vertelt ze. Voor dat Lernhout haar nieuwe woning kon betreden, moest ze wel zes maanden ergens anders heen. „Gelukkig zorgde de Woonstich- ting daarvoor. Ik moet eerlijk zeg gen dat ik in eerste instantie niet blij was toen ik hoorde dat mijn huisje platgegooid werd. Ik had net alles opgeknapt: de muren ge verfd, een nieuwe vloer gelegd. Toen ik echter zag wat er voor te rugkwam, was ik gerustgesteld. De huizen zijn er echt op vooruit gegaan." De versleten kozijnen en vocht- plekken in de slaap- en badkamer wezen erop dat vernieuwing echt nodig was. Toch vertrokken veel mensen en daar kwamen vooral al leenstaanden en jonge koppels voor terug. Dat merken Johan (80) en Rosa (81) van Gimst. Zij ver huisden van een ander huis in de Janseniuslaan naar een energiezui nige woning in dezelfde straat. „Het is een compleet andere buurt geworden. Wat ik erg jammer vind, is dat mijn buurvrouw weg is. Zij woonde in Koewacht al naast me, waar wij vijftig jaar gewoond hebben, en daarna ook hier. Ik mis het contact met de buren", vertelt Rosa. „Door die hoge schuttingen die ze geplaatst hebben, zit je vol ledig ingebouwd. Je ziet niemand meer. Achter ons vorige huis liep een pad waar regelmatig mensen voorbijkwamen. Ik heb altijd veel De huizen zijn er echt op vooruit gegaan gewandeld in de straat, nog steeds, maar ik zie helemaal niemand meer. Het is niet dat mensen je niet willen zien natuurlijk, ieder een is erg vriendelijk. We begrij pen het ook, want iedereen is druk met werk, maar wij missen het contact", vult Johan aan. Het koppel moet wel toegeven dat de straten echt opgeknapt zijn. „De huizen zijn erg mooi gewor den. Ze zijn levensloopbestendig, je kunt er van wieg tot graf wonen. Dat is een pluspunt voor ons." Dat is ook de reden waarom Marleen (65) en Ronald (71) Troch vier maanden geleden van Sint Jans teen naar de Jan de Munckstraat verhuisden. „Mijn man heeft een dwarslaesie gehad en zijn lopen gaat achteruit. Voor later is het handig dat hier al een slaapkamer beneden is, nu is dat nog de televi siekamer. Onze dochters vonden dat we eens aan de toekomst moes ten gaan denken, zij hebben ons overgehaald om hier te gaan wo nen. Ik kom uit Hulst en heb altijd gezegd dat ik hier graag terug wilde wonen. Nu merk ik pas dat ik Hulst gemist heb." Een bijko mend voordeel voor het koppel: hun kinderen en kleinkinderen wonen weer in de buurt. „De kleinkinderen kunnen te voet naar hier en lopen dan ook regelmatig binnen. We hebben zelfs een spel letjesavond in het leven geroepen. Ze vinden het fantastisch. Ja, wij zitten hier echt goed." zaterdag 4 maart 2017 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: JANSENIUSLAAN EN OMLIGGENDE STRATEN IN HULST .-j-vT'. A Samantha Lernhout (25) heeft in haar nieuwe woning meer ruimte dan voorheen, foto's camileschelstraete Een compleet andere buurt door nieuwe woningen Gertie de Boey -Samantha Lernhout (25) •Vf'-Tf",;.' De huizen zijn mooi geworden, maar het contact met de buurt is wat minder dan vroeger, mer ken Johan (80) en Rosa (81) van Gimst. Marleen (65) en Ronald (71) Troch zijn verhuisd met het oog op de toekomst. Huizen uit 1968 en 1970 werden gesloopt om plaats te maken voor nieuwe, energiezuinige woningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 140