Dorpsraad Schore werkt aan enquête Luchtverhitters olie - gas - elektro 6 Dorp is vele vrachtverkeer beu Goese horeca vanaf april 'eigen baas' Twintigtonners die zich klem rij den aan het einde van de Kerk straat, chauffeurs die op anderhalve meter van de voorgevel van de hui zen langsrijden. Het gebeurt veel te vaak, vinden de inwoners van Hoe dekenskerke. „Containerwagens, tankwagens, alles komt er door", zegt Arie van den Hooven van de dorpsraad. „De huizen hebben er onder te lijden." Het gaat vaak om buitenlandse chauffeurs die van uien- en groen teverwerker Crop Alliance aan de Oude Dierikpolderweg komen, vertelt Van den Hooven. „Die vol gen hun navigatiesysteem. Maar er zit ook een varkensmesterij en je hebt de afvoer van alle landbouw producten." Er staan wel borden om de chauffeurs buiten het dorp om te leiden, maar die zijn volgens de dorpsraad onvoldoende. „Dat zijn kleine bordjes met twee pijlen en een twee", zegt Van den Hoo ven. Hij snapt wel dat de chauffeurs die bordjes niet begrijpen of niet zien. Wethouder Kees Weststrate heeft begrip voor de klacht van de Hoedekenskerkenaren. „Daar moe ten we wel mee aan de slag", zegt Tankwagens, alles komt er door. De huizen hebben er onder te lijden hij. Hij legt uit dat nog niet zo lang geleden de borden voor het vracht verkeer zijn aangepast. Er zijn wat borden bijgeplaatst en andere bor den zijn op een betere plek neerge zet. „Dan denk je dat het probleem over is, maar nu hoor ik dat het toch nog niet goed is." Wat Weststrate nu gaat doen, weet hij nog niet. „Ik ben er wel wat huiverig voor om maar in alle ker nen een vrachtwagenverbod in te stellen", zegt hij. „We hebben dat in Ovezande wel gedaan omdat dat duidelijk sluipverkeer was tussen de A58 en het Sloegebied. Hier ligt het probleem wat anders." Baarland De dorpsraad zou het liefst wél een vrachtwagenverbod willen hebben in het dorp. Dat zou het probleem kunnen oplossen. Nu rijdt volgens de dorpsraad de helft van de vrachtwagens vanuit de richting van Baarland dwars door Hoede kenskerke in de richting van 's-Gra- venpolder en niet via de omlei dingsroute door de polder. Omgekeerd zijn er veel minder problemen. Vrachtverkeer vanuit 's-Gravenpolder in de richting van Crop Alliance rijdt vrijwel allemaal via Langeweegje. „Daar staan an dere borden", zegt Van den Hoo ven. Wethouder Weststrate gaat on derzoeken wat de mogelijkheden zijn. „Want dat er wat moet gebeu ren is helder." „We hebben inmiddels twee brain stormsessies gehad met de inwo ners van Schore", zegt voorzitter van de dorpsraad Lisette Booij. „Daaruit hebben wij een basis voor de toekomstvisie gedestilleerd." Booij zegt de enquête vooral te zien als een goede manier om wat de dorpsraad uit de brainstormses sies heeft gedestilleerd terug te koppelen naar de inwoners van Schore. „We willen het voor de mensen zo eenvoudig mogelijk ma ken om hun input te geven. Met de vragenlijst willen we ze een paar vragen voorleggen ter controle of we ze nog mee hebben. Want voor de visie moet natuurlijk wel een draagvlak zijn. Wij hebben zelf wel een beetje een idee wat er in die vi sie zou moeten komen en dat leg gen we op deze manier voor aan de rest van het dorp." Booij geeft aan dat er inhoudelijk nog weinig te melden valt over de enquête. „Daar gaan we het in onze volgende ver gadering eind maart over hebben." Eén van de onderwerpen die vast en zeker terugkomt in de visie is de dorpsschool. OBS De Ihnnel sluit deze zomer en maakt Schore daar mee schoolloos. „Dat doet nog steeds pijn. Mocht er in de toe komst een mogelijkheid komen, dan moeten we dat gelijk onderzoe ken. Landelijke tendensen verande ren regelmatig, voor je het weet mag het allemaal weer klein zijn. Dan denk ik dat wij als Schore een school goed kunnen faciliteren." Het bonussysteem voor de Goese horeca komt er. Horeca ondernemers uit de binnenstad en burgemeester René Verhulst tekenen maandag een convenant voor zelfregulering. Dat houdt in dat café-eigenaren vanaf 1 april zelf in de hand hebben of het schenken van alcohol aan min derjarigen geld kost of oplevert. Het convenant werkt als volgt: iedere ondernemer betaalt 750 euro voor zijn deelname. De ko mende twee jaar bezoeken 'mys- teryshoppers' op zes willekeu rige momenten de horecazaak om te checken of de eigenaar zich houdt aan de leeftijdsgren zen voor het gebruik van alcohol. Bij een goede naleving kan een ondernemer uiteindelijk 1.000 euro terugverdienen, 250 euro meer dan hij betaalt. Loopt een kroegbaas tijdens een van de controles tegen de lamp, dan is hij een deel van zijn inleg defini tief kwijt. Als vier van de zes controles niet goed zijn, is een ondernemer al zijn geld kwijt en mag hij niet meer deelnemen aan het convenant. Het café gaat vervolgens weer gewoon mee in de reguliere controles. Goes is de eerste Zeeuwse ge meente die zelfregulering in de horeca zal toepassen. Het conve nant loopt tot 1 april 2019. IN DE REGIO Interculturele vrouwenavond in Goes Rommelmarkt MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Rommelmarkt in Kortgene Zondag Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel.: 0113-212620 Fax:0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com zaterdag 4 maart 2017 BB' Hoedekenskerke wil verbod trucks Vrachtwagens wurmen zich met enige regelmaat door de smalle straten van Hoedekenskerke. De borden die de chauffeurs verwij zen naar een andere route hel pen onvoldoende. Wethouder Kees Weststrate gaat er naar kijken. „We moeten het serieus nemen." Melita Lanting Hoedekenskerke -Arie van den Hooven, dorpsraad De dorpsraad van Schore werkt aan een enquête die bestemd is voor de inwoners van het dorp. De vragenlijst is bedoeld als een volgende stap in het proces dat moet leiden tot een dorpsvisie. Willem Adriaansens Schore Ellen Jobse Goes GOES Stichting Variant Goes houdt van avond een intercul turele vrouwen avond in de Beve- landse stad. Politieke partijen zijn uitgenodigd om hun woordje te doen naar aanlei ding van de aanko mende verkiezin gen. De avond wordt vervuld met dj Dounja. Er zijn kraampjes met me diterrane hapjes aanwezig. De vrouwenavond vindt tussen 18.30 en 23.00 uur plaats bij wijkgebouw de Spinne. Entree be draagt 3 euro. GOES De Ruilwinkel in Goes houdt van daag een rommel markt. Bezoekers zijn welkom tussen 10.00 en 15.00 uur aan Couwerve- BAARLAND Dorpshuis, 13.30 uur - Politieke do cumentaire over het ontpolderen van de Hedwige polder, maakster Digna Sinke geeft toelich ting GOES Ruilwinkel, 10.00- 15.00 uur - Rom melmarkt 'S-GRAVENPOLDER Poelvoordestraat 3, vanaf 20.00 uur - Dansavond door dansclub OVA HEINKENSZAND De Stenge, 10.00- 15.30 uur- Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs; 10.00-18.00 uur- Postzegeltentoon- stelling HOEDEKENS KERKE Dorpshuis De Griend, 20.00 uur - Toneelgroep Baar land speelt het to neelstuk 'Back to the Sixties' KORTGENE Oudedijk 3, 09.00- 16.00 uur - Rom melmarkt; KRABBENDIJKE Zorgcentrum Ter Weel, 10.00-17.00 uur Kunstmarkt ge organiseerd door Kunst Kring Rei- merswaal; De Meiboom, 19.30 uur - Toneelvereni ging Yerseke speelt toneelstuk in het Zeeuws dialect 'De Hoekpaal'; Hervormde Kerk, 19.30 uur - Koor concert door Young Ladies Choir 'Ha- dissah' en Delta Mannenensemble KRUININGEN De Korenbeurs, overdag - Optreden Toneelgroep 'Ons Boeregoed' LEWEDORP Protestantse kerk, 08.30-12.00 uur - Snuffelmarkt straat 2 in Goes. KORTGENE In de schuur aan de Oudedijk 3 in Kort gene is vandaag een rommelmarkt. De schuur is open van 09.00 tot 14.00 uur, parkeren en entree is gratis. De opbrengst van de rommelmarkt is be stemd voor onder houd aan de Nico- laaskerk in Kort gene. OUD-VOSSEMEER De Vossenkuil, 19.30 uur - Toneel vereniging De Re derijkers speelt de klucht 'Streep door de rekening' RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur - Theatercon cert Marjolein Mei- jers THOLEN Grote Kerk, 19.30 uur - Concert Inter kerkelijk Mannen koor Tholen en Jong Dameskoor Shira ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, 14.30 uur - Opening tentoon stelling 'People' van Francesco Faes HEINKENSZAND De Stenge, 10.00- 16.00 uur - Postze geltentoonstelling HEINKENSZAND De Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs vindt vandaag plaats in Heinkenszand. Bezoekers zien hier model treinen en -auto's, aankleding voor de modelbaan en nostal gische blikken treinen en auto's in verschillende schaal groottes. De modelauto's en -treinen kunnen gratis worden getest. De beurs duurt van 10.00 tot 15.30 uur in congres centrum De Stenge aan Stengeplein 1 in Heinkenszand. De toegang kost 1,50 euro, kinderen betalen vijftig cent. FOTO PEDRO SLUITER MODELTREINEN RUILEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 129