Moet een kind met twee moeders twee cadeautjes maken? Koos Postema Ik vind 20 euro een hoop geld voor een collega die vertrekt Gerda Havertong Fijn dat u door de op merkingen van de moeder(s) nog beter bent voorbereid op uw taak. Want ja, u had dit kleutertje inderdaad twee cadeautjes moeten laten knutselen - voor elke moeder eentje. Ik denk dat u moet inspelen ER IS NIETS RAARSOF VREEMDS AAN ZO'N SITUATIE kind zorgen. Een kleuter kan in mijn ogen niet genoeg cadeautjes leren maken. op de moderne gezinssitua ties, die tegenwoordig in derdaad ook twee vaders of twee moeders of nog vele andere varianten kunnen omvatten. Een kleuter moet niet het idee krijgen dat er iets raars of vreemds is aan zijn gezinssituatie. En dan laat u dat kindje voor Vaderdag ook gewoon een knutsel maken, samen met de rest van de klas. Dat kan het dan aan de donor- vader geven. Als die bekend is tenminste - dat moet u even navragen bij de moe ders - en net zo aardig als de twee vrouwen die voor het Allereerst: het is na tuurlijk een kwalijke zaak dat de pot leeg is, degene die 'm beheert had ervoor moeten zorgen dat-ie op tijd weer gevuld was. Zo'n vertrek van een collega zie je toch aankomen? Ik hoop maar niet dat er binnenkort iemand ziek of jarig is, want daar is zo'n pot toch ook voor. Ik ben het met u eens dat een bijdrage van 20 euro voor een afscheid een flink bedrag is, maar u hoeft dat verder niet aan de grote klok te hangen. We zijn immers dol op positieve classificaties. Allemaal wil len we te boek staan als gul, royaal, goedgeefs. U wilt bij uw collega's - met wie u nog verder moet - niet voor gierig worden uitgemaakt. Je weet ook maar nooit of u de col lega die nu opstapt in de toe komst niet weer ergens tegenkomt. In Suriname zeggen we in zo'n geval Alia nyang bunfu nyang, ma alia taki no bunfu taki. Letterlijk vertaald: 'Alle voedsel mag je eten, maar je hoeft niet alles wat er te zeg gen valt, uit te spreken'. In goed Nederlands: 'Spreken is zilver, zwijgen is goud'. Een korte tijd heb ik in Suriname in het onderwijs gewerkt. Als daar afscheid werd genomen van een col lega, was er nooit gebakkelei over geld. De een nam pom ZEGDATUDE COLLEGA EEN PERSOONLIJK CADEAU GUNT mee, de ander bojo, een fles of baka bana en als twee mensen hetzelfde mee namen, was het ook goed, dat smaakt toch weer anders. Dat zou een oplossing kunnen zijn: zeg iedereen dat u de collega die vertrekt een per soonlijk cadeau gunt en neem iets te eten of drinken mee naar de afscheidsborrel. En dat hoeft zeker geen 20 euro te kosten. Sowieso geldt dat een groep wel iets kan willen, maar dat het altijd aan de persoon in kwestie zeifis om te beslissen. 41 magazine 63 Theatermaker (70): 'Alles wat je uit liefde geeft, doet ertoe.' Ik ben leerkracht op een basisschool. Over een paar weken beginnen we met de kleuters weer zoetjesaan met knutse len voor Moederdag. Vorig jaar kreeg ik op mijn kop van een moeder - zij is de helft van een lesbisch stel met twee zoon tjes. Ik had haar zoon maar één cadeautje laten maken voor Moederdag. De moeder vond dat ik hem twee dingen had moeten laten maken. Wat vindt u? Journalist (84) met als lijfspreuk: 'Oud, maar nog dagen zat.' Binnenkort vertrekt een collega van ons team en dat 'vieren' we, zoals bij alle vertrekkende collega's, met een afscheidsborrel. De pot waaruit dat soort festiviteiten wordt betaaldis leeg en nu wordt aan iedereen een eigen bijdrage van 20 euro gevraagd, 'voor een hapje en een drankje'. Dat vind ik nogal een fors bedrag, en het is nu ook weer niet zo dat ik goed bevriend met haar ben. Wat vindt u? WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 120