La dolce vita Smikkelend aan de slag PROOST DOEN HEBBEN Aan de slag Tw ee kopjes koffiehuizen alstublieft 3 inspirerende plekken waar je kunt eten en werken magazine 43 In het kookboek Verrukkelijk Rome vind je allerlei recepten #om je Italiaanse kookreper- toire flink mee uit te breiden. Van moderne gerechten tot grootmoeders recepten, van ontbijt tot avondsnacks en alles wat daartussen zit. Met haar boek bewijst Eleonora Galasso opnieuw dat haar keuken veel meer is dan alleen pizza en pasta. Denk bijvoorbeeld ook aan kokos balletjes, courgettebootjes en griesmeel- gnocchi. Verschijnt op 9 maart. €24,95 Het allereerste Halal Food Festival van Neder land wordt op 11 en 12 maart gehouden in de Beursfabriek in Nieuwegein. Workshops, optredens en 30 foodstands met keukens vanuit de hele wereld, halalfoodfestival.nl Doe je overheerlijke zelfgemaakte soep eer aan door hem op te scheppen met een goudkleurige lepel. In deze lijn heeft Bloomingville ook spatels, opscheplepels en zelfs volledige besteksets. €24,95 Ingrediënten voor 4 personen 1 el boter, ongezouten 1 prei, in dunne plakjes 1 stengel bleekselderij, fijngesneden 1 halve grote wortel, fijngesneden 1 el gember 2 teentjes knoflook, fijngehakt 2 tl verse tijm 1,5 tl kerrie poeder 1 aardappel in blokjes 1 liter kippen bouillon 1 tl suiker 400 g maïs korrels uit blik/diepvries 200 ml dikke kokosmelk zout Ik was zo brutaal het recept wat aan te passen. Smelt boter. Voeg prei, selderij, wortel toe. Bak 5 minuten. Doe er gember, knof look, tijm, kerrie poeder, aardappel bij en bak 2 minu ten. Voeg bouillon en suiker toe. Als dit kookt, volgt de mais. Laat sudde ren tot de groenten gaar zijn. Doe er kokosmelk bij en kook de soep 5 mi nuten. Pureer, haal door een zeef. Giet terug in de pan. Voeg naar smaak zout toe. Serveer en probeer niet aan Trump te denken. Of juist wel. Strijp-S is een inspirerende omgeving. De oude Philips-fabrieken is nieuw leven ingeblazen en in een ervan zit nu Caffee Allee. Industrieel én huiselijk. In de keuken gebruiken ze vooral regionale producten. En niet onbelangrijk: er is goede koffie! Torenallee 22-02, Eindhoven Bij de stadsbibliotheek in Gouda zit eetcafé Kruim. Daar kun je tussen de tijdschriftrekken achter je laptop kruipen met een latte macchi- ato of verse muntthee. Wordt het je te druk? Dan kun je verkassen naar een rustiger plekje in de bieb. Klein Amerika 20, Gouda Gespot in hippe koffietentjes: cas- cara. Het zou zo maar kunnen dat je daar nog nooit van hebt gehoord. Cas- cara is een mix van gedroogd vrucht vlees en de schil van koffiebessen. Vroeger werd dat weggegooid of gebruikt als com post, nu worden er drankjes van gemaakt. Het omhulsel van de koffiebonen heeft een lekker zoete, fruitige smaak. Bij Starbucks maken ze er latte van, Bagels&Beans 1 doet het in de thee. Even lekker lezen of juist geconcentreerd werken? Bij Café de Bieb kan het allebei. De eigenaren hebben een combinatie van een Parijse brasserie en een Amsterdamse schrij verskroeg neergezet. Werken en eten kan tot middernacht. Saenredamstraat 32, Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 100