ifj Dood Diego (10) schokt Dordrecht Dader van steekpartij is verward 7 Mysterieuze politie-informant kan grootste drugszaak opblazen Paul - een schuilnaam - mag door de rechters niet worden gehoord als getuige, omdat de politie hem on betrouwbaar vindt. Toch werpt hij een schaduw over het proces rond de corrupte douanier Gerrit G. (56), die tonnen coke in de Rotterdamse haven zou hebben doorgelaten. Advocaten van de vier hoofdver dachten hechten groot belang aan Pauls verklaringen. Ze hebben de rechtbank gewraakt nadat Paul on langs als getuige werd geweigerd. Dat wrakingsverzoek dient vol gende week. De belangen zijn groot. Volgens advocaat Jan Hein Kuijpers, die Gerrit G. bijstaat, kan Paul het grootste drugsonderzoek in Neder land ooit, op losse schroeven zetten. Paul beweert te werken voor een Colombiaans drugskartel. Vanuit die hoedanigheid zou hij kunnen verklaren dat onder bewind van het Team Criminele Inlichtingen (TCI) van de politie gecontroleerd zen dingen drugs zijn doorgelaten. Doelend op een groot politieschan- daal in de jaren 90, zegt Kuijpers: „Als dat echt zo is, riekt het naar een nieuwe IRT-affaire." Tipgeld In de zomer van 2016 meldt Paul zich plots in het onderzoek naar Gerrit G., die criminelen als Dennis van den B. (46) en René F. (49) zou hebben geholpen bij de smokkel van cocaïne. De in Colombia woon achtige Nederlander zegt in ruil voor tipgeld informatie te hebben. Op de Nederlandse ambassade in Bogota sluiten agenten van de TCI, de criminele inlichtingendienst van de politie, een deal. Ze schorten een openstaande straf van Paul op, regelen een paspoort en een appar tement in Nederland. In september voert Paul in Rotter dam gesprekken met Gerrit G.. Hij spiegelt hem voor dat zijn kartel uit Medellin nog geld tegoed heeft van de Nederlandse drugshandelaren en krijgt zo Gerrit G. aan het praten. Opnames van die gesprekken geeft hij aan de politie, maar hij houdt een kopie achter. Paul kent geen enkel drugskartel en niet één drugshandelaar in Colombia Gaandeweg rijzen twijfels bij de politie. Paul blijkt informatie over criminelen gewoon van het inter net te halen. Nummers van contai ners waarin drugs zouden worden verzonden, geeft hij ondanks toe zeggingen niet door. In december serveert de politie Paul af als 'onbe trouwbaar'. Een verklaring onder ede, in handen van deze krant, zet Paul in een nog kwader daglicht. Volgens deze verklaring van Mus tafa B. (50), naar eigen zeggen een 'ex-drugscrimineel', is Paul geen lid van een kartel. Hij zou zich puur voor eigen gewin in het proces heb ben gemengd. Mustafa B. staat op 24 februari van dit jaar voor de rechter-com- missaris in Rotterdam. Hij zegt be vriend te zijn met hoofdverdachte René F., maar heeft hij niets met diens vermeende smokkelpraktij- ken te maken. Toch raakt hij bij de douanezaak betrokken als een mis daadjournalist hem eind septem ber 2016 introduceert bij Paul. Vanaf dan hebben Mustafa en Paul 'dagelijks vier tot vijf keer contact'. Ook stuurt Paul hem in septem ber de heimelijke opnames van Gerrit G. „Paul wilde dat ik met de geluidsbanden Dennis van den B. en René F. (de hoofdverdachten, red.) zou afpersen, maar ik heb ge zegd dat ik daar niet aan mee werkte", zegt Mustafa. Pauls ware identiteit is bij deze krant bekend, maar omwille van zijn veiligheid laten we zijn naam achterwege. In het verleden was hij vaker politie-informant. Nadat die rol op straat kwam te liggen, nam hij de vlucht naar het buitenland. Nieuw leven Insiders zeggen dat Paul in de Co lombiaanse stad Barranquilla een nieuw leven is begonnen. Volgens Mustafa B. is het echter onzin dat hij voor een drugskartel werkt. „Hij kent geen enkel drugskartel en niet één drugshandelaar in Colombia." Paul reageert via de mail op de aantijgingen van Mustafa B. Hij ontkent dat hij de hoofdverdachten heeft afgeperst. „De geluidsopna mes waren bedoeld om diverse li quidaties op te lossen en de corrup tie binnen de douane en FIOD te bekijken." Volgens Paul was het juist Mustafa B. die criminele plan nen had. Hij zou 200 kilo cocaïne hebben willen bestellen bij Paul. Dat laatste ontkent Mustafa B. weer: „Het is onzin. Paul liegt." De jongen is volgens zijn familie door een misdrijf om het leven gekomen. De vader, die volgens vrienden en familie juist stapel gek is op zijn twee kinderen, is verdachte in de zaak. Hij is aan gehouden en zit sinds woensdag vast. Dit weekend wordt in Dor drecht een stille tocht gehouden. Honderden mensen hebben al aangegeven zich aan te sluiten. De familie wil dat de deelnemers een rode of witte ballon meene men. Het zijn de kleuren van Diego's favoriete club, Feyen- oord. „Feyenoord was zijn lust en zijn leven", reageert Priscilla Glimmerveen namens de fami lie, die in grote verwarring is. Heeft de vader het gedaan? Heeft hij het niet gedaan? We weten het niet „Het is hard, heel hard. Heeft de vader het gedaan? Heeft hij het niet gedaan? We weten het niet. Het is heel zwaar. We weten dat het een misdrijf is, maar meer weten we niet." Waarnemend burgemeester Peter van der Velden, die woens dag in zijn nieuwe functie in Dordrecht begon, leeft mee met de nabestaanden. Van der Vel den, oud-burgemeester van Breda, zegt diep geraakt te zijn door het leed. „Op mijn eerste werkdag in Dordrecht ben ik ge confronteerd met een groot ver driet. Een vreselijk verlies, het verlies van een kind, treft de moeder, het zusje, andere fami lieleden en direct betrokkenen. Uiteraard leef ik mee met hen en velen met mij denk ik. We zijn diep getroffen." Bij voetbalvereniging w Wiel- drecht waar Diego voetbalde, is vanavond een herdenking voor leden. Er is bij de club een con doleanceregister geopend. „Ver bijstering, machteloosheid en verslagenheid vallen ons ten deel", aldus de club. Voorafgaand aan alle wedstrijden wordt zater dag een minuut stilte gehouden. UTRECHT De 31-jarige Pool die ervan wordt verdacht op straat in Utrecht de 41-jarige Corrie uit Soest te hebben doodgestoken, is vandaag voor het eerst verhoord. Een taalbarrière en de verwarde toestand van de man maakten een serieus verhoor eerder niet mogelijk, melden bronnen aan deze krant. De Pool werd dinsdagochtend direct opgepakt, nadat hij Corrie op de stoep voor het hoofdkan toor van de Rabobank in Urecht met een keukenmes had neerge stoken. De vrouw overleed 's avonds in het ziekenhuis. De Pool zou eerder in Neder land voor problemen hebben ge zorgd, doordat hij kampt met een ernstig persoonlijkheidsstoornis. Voor zover bekend heeft hij daar bij geen slachtoffers gemaakt. Potspeculoos bevat metaal Celstraf voor asielzoekers Drie doden bij lawine in Italië vrijdag 3 maart 2017 'Paul' uit Colombia is de meest geheimzinnige man in het grote Rotterdamse douaneproces. Een nieuwe vertrouwelijke ver klaring zet hem nu neer als een leugenachtige afperser. Koen Voskuil Sander Sonnemans Rotterdam Mustafa B. In Dordrecht is met grote ver slagenheid gereageerd op het overlijden van de tienjarige Diego. Het ventje werd dood aangetroffen in de woning van zijn vader (37) aan de Jan Vethkade in de wijk Krispijn. Ingrid de Groot Dordrecht -Priscilla Glimmerveen UTRECHT Lotus Bakeries roept een partij van ruim 90.000 potten Lotus Spe- culoospasta Crunchy terug omdat de pasta mogelijk metaaldeeltjes bevat. Daar voor waarschuwt de Ne derlandse Voedsel- en Wa renautoriteit NVWA giste ren. „Om elk risico uit te sluiten, raden wij dringend aan de betreffende Specu- loospasta Crunchy niet te consumeren", stelt het be drijf Lotus. De potten - te herkennen aan het gele deksel - hebben verschil lende houdbaarheidsdata in februari en maart 2018. Consumenten krijgen hun geld terug. WENEN Een rechtbank in Oostenrijk heeft gisteren acht asielzoekers veroor deeld tot celstraffen van negen tot dertien jaar we gens een groepsverkrach ting. Alle veroordeelden zijn afkomstig uit Irak. De mannen verkrachtten een 28-jarige Duitse vrouw in een appartement in Wenen tijdens de jaarwis seling van 2015-2016. Een negende verdachte werd vrijgesproken. De rechter wees het slachtoffer een schadevergoeding van 25.000 euro toe. De zaak deed heel wat stof op waaien in het debat over immigranten en criminali teit in Oostenrijk. AOSTATen minste drie mensen zijn gisteren in het Aostadal in het noordwes ten van Italië door een la wine om het leven geko men. De bergreddings- dienst in de regio vermoedt dat minstens vijf anderen gewond zijn geraakt. De autoriteiten houden er rekening mee dat het om een groep van wel twintig alpinisten gaat. Lokale media meldden dat de betrokkenen bezig waren aan een afdaling van de Plan de la Gabba. Deze helling ligt op nog geen 10 kilometer van de grens met Frankrijk, in de Alpen nabij Chamonix. Het was gisteravond nog niet bekend welke nationa liteit de slachtoffers heb ben. SpeculooS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7