NYNKE DE JONG Brussel voert druk op Oost-Europa op Voel de hartstocht en beleef het spektakel T ticket gratis! 6 Ga naar pzc.nl/ice Column vanaf zouden weten, hoe moeilij ker het voor Trump zou worden de informatie te laten verdwijnen. En nou blijkt ook nog dat minis ter van Justitie Jeff Sessions tij dens de verkiezingscampagne wél contact heeft gehad met de Russi sche ambassadeur. Iets waarover hij onder ede heeft gelogen. En dat is strafbaar. Kortom, het was weer een goed weekje voor Trump en Co. Bij dit soort nieuwsberichten kan ik alleen maar aan Hillary Clinton denken. Hoe reageert zij, elke keer als er weer iets naar bo ven komt drijven over geheime Russische afspraakjes? Gooit ze een asbak richting de televisie? Schopt ze in het bos woedend te- Gooit Hillary Clinton een asbak richting de televisie? gen boomstronken om haar agressie kwijt te kunnen? Of heeft ze er maar een spelletje van ge maakt en mag ze van zichzelf, elke keer wanneer het woord 'Rusland' valt, een goeie fles wijn opentrekken en een avondje in- ternetwinkelen? Ze houdt zich redelijk afzijdig, deze dagen. Ze twittert wat, en vorige week zette ze een filmpje op YouTube waarin ze de Demo craten aanspoort om te blijven vechten voor een beter Amerika. Verder blijft ze in de luwte. Misschien past ze wat vaker op de kleinkinderen. Is ze haar memoi res aan het schrijven. Misschien ligt ze wel de hele dag in huispak op de bank, Say Yes to the Dress kij kend. voorstellen dat ze vooral telkens 'wat als' denkt. Wat had ik gedaan als ik president was? Wie had ik aangesteld als ministers? Welke speeches had ik gegeven? Hoe had het land er nu voorgestaan als het mij wel was gelukt? Commissievoorzitter Juncker wil het probleem eind volgende week bespreken met de staats- en rege ringsleiders, schrijft hij in een brief aan raadsvoorzitter Thsk. De Commissie voert zo de druk op de lidstaten flink op. Frans Timmer mans zei kort geleden nog rechts zaken tegen onwillige lidstaten op dit moment liever uit de weg te gaan. „Het risico is dat ze dan he lemaal niks meer doen." Najaar 2025 besloten de 28 lid staten, na veel gesoebat, dat zij binnen twee jaar samen 160.000 asielzoekers uit de probleemlan- den Italië en Griekenland zouden overnemen, maar anderhalf jaar later zijn er pas 13.500 herplaatst. „Er is nu geen enkel excuus meer om te traineren", aldus commis saris voor Migratie Avramopoulos, doelend op de inmiddels verbe terde registratieprocedures en be handeling van asielaanvragen in Griekenland en Italië. „Het hangt nu volledig af van de politieke wil van alle lidstaten." Maar zeker bij Hongarije en Polen is die nul: zij hebben nog geen enkele asielzoeker opgeno men. Veel Oost-Europese landen zijn zo onwillig, omdat de opvang van asielzoekers nieuw voor hen is en zij het gevoel hebben dat die hen door de strot wordt geduwd. Zij waren vanaf het begin tegen, maar werden overstemd, terwijl de Raad dit soort gevoelige beslui ten bij voorkeur met eenstemmig heid neemt. Gedwongen terugkeer Brussel wil behalve achter de spreiding ook veel meer vaart ach ter de gedwongen terugkeer van wie geen recht op een verblijfstitel heeft. Van de naar schatting 1 mil joen mensen om wie het gaat, wordt ruwweg een derde terugge stuurd; de rest blijft in Europa rondhangen. Lidstaten, aldus Avramopoulos, zouden vaker ge bruik kunnen maken van de mo gelijkheid terugkeerders op te sluiten om te voorkomen dat ze in afwachting van hun uitzetting de benen nemen. Zelfs - zoals som mige lidstaten nu absoluut niet willen - als het om kinderen gaat. De detentie-inrichting moet wel 'humaan' zijn. De nieuwsberichten volgden elkaar wederom in rap tempo op: functionarissen in het Witte Huis hebben een spoor van informatie achtergela ten over de invloed van de Russen op de Amerikaanse verkiezingen en over mogelijke contacten tus sen Rusland en Donald Trump. Het waren de functionarissen van Obama die tijdens hun laatste werkdagen deze in formatie in meer dere documenten hebben gezet, do cumenten die door veel mensen ingezien konden worden. Hoe meer men sen er vrijdag 3 maart 2017 @nynke Wat als? Maar wat ze ook doet: ik kan me De Europese Commissie ligt op ramkoers met de Oost-Euro- pese lidstaten. Als zij niet uiter lijk in september hun afgespro ken aandeel asielzoekers uit Italië en Griekenland hebben opgenomen, sleept Brussel ze voor de rechter. Frans Boogaard Brussel De grootste ijsshow ter wereLd komt van 23 maart t/m 17 april naar Nederland. De show BELIEVE is een aangrijpend verhaal vol passie en ijzingwekkende acts. In deze moderne rock versie van Romeo Julia vertolken top schaatsers op Olympisch niveau het verhaal van een verboden liefde. Kom genieten van Live-entertainment voor alle leeftijden. Een beleving die u niet snel vergeet! 12 shows in Jaarbeurs Utrecht 23 maart t/m 2 april 8 shows in Rotterdam Ahoy 13 april t/m 17 april

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6