nu weer op Feyenoord Rick van Drongelen richt zich Geldautomaat in voormalige Rabobank komt terug VERKIEZINGEN: KEES VAN DER STAAIJ Het is al eens gebeurd, een plofkraak op de geldautomaat in Sluiskil, maar niet eerder zo heftig als in de nacht van woensdag op donderdag. De brandweer moest er zelfs aan te pas om een muur te stutten. Zeeland heeft een speciale plek in zijn hart. „Was het nou onweer of één van de fabrieken?" Inwoners van Sluiskil verkeerden 's nachts rond half vier nog in verwarring. Zo'n beetje de helft van het dorp, zo werd gezegd in de plaatselijke Spar-supermarkt, was opgeschrikt door een enorme knal. „Mijn vrouw en onze kat ook", vertelt een bewoner van de Visart- straat, toch enkele honderden me ters van de geldautomaat. De plofkraak is het gesprek van de dag, maar angst lijkt er bij de Sluiskillenaren nauwelijks in te zit ten. Vervelend vinden ze het wel. Een winkelbediende van bakkerij De Bruijne - die de klap ook hoorde - vreest het einde van de geldauto maat. „Want dit is al de tweede kraak in een paar jaar." De Rabobank sloot zo'n zes jaar geleden het kantoor in Sluiskil. Zo veel mensen kwamen er niet meer, maar er verdween wel weer een voorziening uit het Kanaaldorp. Ter genoegdoening bleef de geldauto maat. „En die komt nu ook terug", laat een medewerkster van de Rabo bank Zeeuws-Vlaanderen donder dagochtend direct weten, „zo snel mogelijk." Dat kan nog wel even duren. De schade zal eerst hersteld moeten worden en die is fors. De geldauto maat is compleet uit de achtergevel van de vroegere Rabobank aan het Kerkplein geblazen. „De buiten muur is vijf centimeter naar buiten gekomen", meldt officier van dienst Bert Weststrate van de brandweer Terneuzen. Zijn man nen moesten de constructie eerst controleren en stutten, voordat po litie en explosieven-deskundigen van het ministerie van Defensie naar binnen konden voor onder zoek. Wim Willemsen van Wimpie's Frituur, gevestigd in de voormalige Deze keer is het wel erg professioneel aangepakt bank, is dan al uren bezig met schoonmaken. Stalen profielen van het plafondraster in zijn snackbar zijn geplooid. In de binnenmuur aan de kant van de geldautomaat zit een flinke scheur. Die is drie centi meter naar binnen gekomen. Wim: „Deze keer is het wel heel erg pro fessioneel aangepakt." De daders zijn voortvluchtig. Over een eventuele buit is niets be kendgemaakt. Ook niet of de biljet ten nog bruikbaar zijn. Veel geldau tomaten zijn uitgerust met inktpa- tronen die bij een kraak openbar sten. De inkt maakt het geld waar deloos. De supermarkt biedt klanten de kans extra te pinnen, maar ja, die gaat net van 8 tot 21 maart dicht voor een verbouwing. „Vooral ou deren die niet zo vaak van het dorp komen, zullen de automaat mis sen", denkt een medewerkster. Maar, Sluiskil heeft nog wel een Re- giobank met een kasfunctie voor rekeninghouders. vrijdag 3 maart 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl EELAND ZEELAND8 ZEELAND 12 FOTO RONALD DEN DEKKER Harmen van der Werf Sluiskil - Wim Willemsen, eigenaar snackbar Wimpie's Frituur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64