De Horst Duizend bezoekers welkom op Grote Markt Begeleiders The Ride gezocht 6 Wonen in een Serviceflat: Het is de eerste keer dat in Goes een feest is tijdens Koningsnacht. Het evenement vindt plaats op de Grote Markt, waar een grote tent komt te staan die plaats biedt aan ruim dui zend bezoekers. Zij kunnen vanaf acht uur 's avonds tot twee uur 's nachts uit hun dak gaan op latin, house, eclectic en andere soorten dansmuziek. Op het programma staan sets van allerlei landelijk be kende dj's, onder wie Johnnysoo, Funky Ro en Mc May. In een zoge heten 'outdoor area' kunnen de feestgangers even op adem komen en wat te eten halen bij een van de foodtrucks. De voorverkoop van Kingsnight Goes is onlangs begonnen en de kaartjes vinden gretig aftrek, aldus de organisatie. Die bestaat uit vier man: Reza Geleedst, Mare Lange- beke, Robert Waverijn en Sofyan Azzagari. Geleedst en Langebeke zijn degenen die in discotheek Pake Sake het poppodium 0113 beginnen. Zij werken samen met Waverijn en Azzagari, die samen evenementen- bedrijf Evency runnen. Evency ver zorgt allerlei evenementen in Ne- lk heb gemerkt dat ook jongeren en volwassenen graag in hun eigen stad blijven derland en Belgie, variërend van Latin Rituals in Antwerpen tot het Goes Latin Festival in 2013. Het idee om een feestavond te houden tijdens Koningsnacht is min of meer toevallig ontstaan. „Als Goese evenementenorganisaties spreek je elkaar regelmatig", licht Geleedst toe. „Tijdens een van die gesprekken vroegen we ons hardop af waar in Goes ruimte zou zijn om iets leuks te organiseren." Al snel kwam het viertal uit op Koningsnacht. „In grote steden worden Koningsnacht en -dag groots gevierd. Hier is ook veel volk op de been, maar de activiteiten zijn vooral voor kinderen. Ik heb gemerkt dat ook jongeren en vol wassenen graag in hun eigen stad blijven, maar dan moet daar na tuurlijk wel wat te doen zijn." Kingsnight Goes is dus speciaal voor (jong)volwassenen, al kan niet iedereen zomaar de feesttent bin nenlopen. Bezoekers moeten in het bezit zijn van een toegangsticket en ze mogen alleen naar binnen als ze zestien jaar of ouder zijn. Vorig jaar trainde een groep ge meenteambtenaren samen voor de Ride for the Roses. Dat was ook het plan voor dit jaar, maar tijdens een gesprekje met de or ganisatie van de Ride werd het idee geboren om de trainingen open te stellen voor alle inwoners van Borsele. „En om dat veilig te laten verlopen hebben we bege leiders nodig", vertelt Chris Bras van de gemeente Borsele. De be geleiders moeten ervaren fietsers zijn die de weg weten in de Zak van Zuid-Beveland. Er hebben zich er al een paar aangemeld, maar nog niet genoeg. Inwoners die zin hebben om mee te trai nen kunnen zich ook aanmel den. „Van deze deelnemers ver wachten wij wel dat ze op een racefiets rijden en een helm dra gen." Dat deelnemers gevraagd wordt op een racefiets te komen heeft volgens Bras vooral met het tempo te maken. De trainingen starten op 5 april in Heinkens zand en 's-Gravenpolder en 6 april in 's-Heerenhoek. Opgeven via borselebeweegt.nl IN DE REGIO Kunstmarkt in Ter Weel Demonstratie kleinfruit snoeien MIJN DORP, MIJN STAD Voorjaars concert Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 11 maart tussen 10.30 en 14.00 uur. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. vrijdag 3 maart 2017 BE Goes viert eerste Koningsnacht De traditionele vrijmarkt, au bade en zeskamp tijdens de Goese Koningsdag krijgen ge zelschap van een nieuw evene ment: Kingsnight. Ruim duizend bezoekers mogen tot twee uur 's nachts feesten op de Grote Markt. Ellen Jobse Goes - Reza Geleedst, organisatie Nieuws en informatie over het evenement is te vinden op de Fa- cebookpagina Kingsnight - Grote Markt Goes - JohnnySOO more. Gezocht: ervaren wielrenners die onervaren fietsers willen begeleiden tijdens trainingen voor The Ride for the Roses. Deze oproep komt van de gemeente Borsele. De wiel renners begeleiden groepen die in juni de 50 of 80 kilome ter willen fietsen. Melita Lanting Heinkenszand KRABBENDIJKE Kunst Kring Rei- merswaal houdt morgen (zaterdag) een kunstmarkt bij zorgcentrum Ter Weel in Krabben- dijke. De KKR maakt kunst op verschil lende terreinen, zoals schilderkunst, keramiek, houtsnij werk en beeldhou wen. Naast de tentoon gestelde kunst, die veelal te koop is, kunnen bezoekers genieten van harp muziek. Vanaf 14.00 uur is de poffertjeskraam open. Het restau rant is de hele dag open. Tussen 10.00 en 17.00 uur is ieder een welkom. KAPELLE Het Fruitteelt Mu seum houdt morgen (zaterdag) een kleinfruitsnoeidag. Op deze dag zullen specialisten op het gebied van snoeien demonstreren hoe het beste kleinfruit gesnoeid kan wor den. Het goed snoeien van het fruit heeft namelijk invloed op de op brengst van de plant. De demon stratie begint om 09.30 uur en ein digt rond 13.00 uur. GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling Charles Linssen; Hal Serviceflat De Schakel, overdag - Expositie van aquarellen door leerlingen van Henk Bisschop; Buurthuis de Pit, 10.00 uur - Weke lijkse wandelactivi teit 'Elke Stap Telt'; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur- Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spinne, 15.30- 18.00 uur - Gratis Streetball en Streetdance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Theater De Mythe, 20.00 uur - Toneelvoorstelling 'Opvliegers 2' HOEDEKENS- KERKE Dorpshuis De Griend, 20.00 uur - Toneelgroep Baar land speelt het to neelstuk 'Back to the Sixties' KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 een 20.00-23.00 uur- Vrij biljarten KAPELLE De Vroone, 13.00- 17.00 uur - Biljarten voor senioren KRUININGEN De Korenbeurs, De kosten bedra gen 7 euro. Aan melden voor de de monstratie kan via info@fruitteeltmu- seum.nl of via tel. 0113-344904. THOLEN Jong Dameskoor Shira en Interkerke lijk mannenkoor Tholen houden morgen (zaterdag) een voorjaarscon cert in Tholen. Joost Krijger speelt op de piano en het orgel wordt be speeld door Peter Biemond. Het con cert begint om 19.30 uur en is in de Grote kerk. De toegang is 7,50 euro voor volwas senen en 2,50 euro voor kinderen tot twaalf jaar. overdag - Optre den Toneelgroep 'Ons Boeregoed' NIEUWDORP Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstelling 'Ontstaan en Ver gaan' van Leen van Dixhoorn RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur - Podium Rei- merswaal organi seert toneelvoor stelling 'Paaz' WISSENKERKE HOR de Kroon, vanaf 18.30 uur - Zesde editie Darts- toernooi Noord-Be veland YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt 1600 PK IN HET SLIK WAARDE In het haventje van Waarde moest er gisteren een kraan aan te pas komen om een omgeblazen bootje om te takelen. Door de wind was die ondersteboven in het slik komen te liggen, de motor incluis. FOTO MECHTELD JANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60