£"l C9 SGP biedt een stevig houvast Drie meisjes opgepakt voor internet-pesten Kwijt 2 De mol oogt schattig, maar is schadelijk voor de dijken. Op jacht langs de Schelde. JARIG 105 MOL BESTRIJDING Commentaar Op een Zeeuws podium is Kees van der Staaij als een vis in het water. Dat bleek gisteren toen de lijsttrekker van de Staatkundig Gereformeerde Partij Middelburg bezocht. Met zijn bekende afwisseling van vriendelijke humor en aan religie ont leende rechtlijnigheid is hij altijd duidelijk herkenbaar. Bij Kees van der Staaij moet je wel een paar bijzonderheden voor lief ne men. Aan de bekende SGP-standpunten over abortus en euthana sie, over de doodstraf en over de rol van de vrouw heeft hij onlangs een donker kroonjuweel toegevoegd. Van der Staaij heeft de islam tot bedreiging verklaard. Dat is vreemd. Je verwacht dat de SGP moslims als natuurlijke bondgenoten beschouwt. Als je zelf vindt dat de Bijbel eigenlijk belangrijker is dan de grondwet, ligt de stap om 'Bijbel' te vervangen door 'Koran' voor de hand. Maar nee, de vrijheid van godsdienst moet kennelijk selectief worden toegepast. Onder een dikke laag beschaving is Kees van der Staaij gewoon een slimme politicus. Dat blijkt niet alleen uit hoe hij inspeelt op de islamofobie. Hij belooft Zeeland geld voor de versterking van de economie en probeert daarmee anderen de loef af te steken. Hij zet zich terecht aftegen de geldhonger van de grote steden. Die willen 35 miljard euro van de nieuwe regering. Van der Staaij grijpt elke kans aan om landbouwers en vissers te paaien. Zeeland verlossen van de kerncentrale? Geen punt. Op de vraag of het fietsveer Bres- kens-Vlissingen weer een autoveer moet worden, legt hij de bal handig bij de Zeeuwse bestuurders. En natuurlijk is hij nog steeds tegen ontpoldering. Kees van der Staaij is een goede lijsttrekker. Je kunt het met hem eens zijn of niet, maar hij verdient in elk geval groot respect voor de lange lijnen die hij neerzet. Weinig partijen bieden zo'n onveran derlijk houvast. Kees van der Staaij verdient groot respect voor de lange lijnen die hij neerzet ALMANAK De Middelburgse scholier heeft momenteel vakantie. Terwijl hij zit te gamen op kamer brengt zijn vader hem een beker warme chocolademelk. En wijst ter loops naar het bureau dat bijna doorbuigt onder alle papieren, boeken, sporttape, sokken, wa terflessen en andere dingen die hij de afgelopen weken verza melde. Is het niet tijd om je bu reau eens op te ruimen, vraagt de vader. De zeventienjarige kijkt ver baasd. „Opruimen? Echt niet. Dan ben ik straks alles kwijt. Dan weet ik echt niet meer waar alles ligt." Spar Rijkeboer is weer open Alssema begint als ambassadeur Opening nieuwe kledingwinkel OUD-SABBINGE Orgelbouwer Nijsse jubileert Yersekenaar Maarten Boone par keert zijn bedrijfsbusje even buiten Waarde aan de voet van de Wester- scheldedijk. Zijn collega Piet Windhorst volgt even later. De vele molshopen in het dijktalud zijn de reden voor het bezoek van de mannen. Hun werkgever, Kees Kooijman, de ongediertebestrijder uit Yerseke, heeft van het water schap de opdracht gekregen de mollen te bestrijden. De storm blaast je van de dijk af. Het is maar goed dat mollen een voorkeur hebben voor de landzijde, want in de luwte loopt het een stuk gemakkelijker. Boone en Wind- horst speuren de dijk af naar hou ten stokjes. Het waterschap heeft vier dijkvakken tussen Kruiningen en de Belgische grens bij Bath aan gewezen om op mollen te jagen. Het gaat om in totaal vier kilometer waar per dijkvak tientallen klem men zijn geplaatst in de onder grondse mollengangen. Bij elke klem is een stokje in de grond ge stoken. Derde ronde Het is de derde ronde die de man nen maken. Drie weken geleden werden de klemmen voor het eerst gezet. Na een weekje werden ze voor het eerst gecontroleerd. „Toen hebben we de meeste mollen ge vangen", zegt Boone. Vervolgens zijn de klemmen opnieuw ge plaatst. De oogst was bij de tweede controle al een stuk minder en van daag, bij de derde keer, vinden Boone en Windhorst slechts spora disch een mol. „Het probleem is onder controle", stelt Boone tevre den vast. Toch plaatsen ze hier en daar nog nieuwe klemmen wan neer ze verse molshopen zien. Boone graaft met zijn handen om Dinsdag werden een 15-jarig meisje uit Goes en een 16-jarige Middel burgse opgepakt. Gisteren volgde de arrestatie van een 16-jarig meisje uit Hulst. De verdachten uit Goes en Middelburg zitten sinds hun aanhouding in een politiecel in To- rentijd in Middelburg. Het meisje uit Hulst zit vast op het bureau in Terneuzen. De politie heeft de lap tops en telefoons van de verdachten in beslag genomen. Volgens de po litie zijn van alle aangiftes er zes aan de zaak te koppelen. „Dit soort zaken hebben een hoge prioriteit bij de politie omdat ze grote impact hebben op de be trokken slachtoffers. De personen die dit soort foto's en filmpjes op internet plaatsen worden dan ook gewaarschuwd; voor je het weet staat de politie bij je aan de deur, word jij aangehouden en je tele foons en computers in beslag geno men", waarschuwt de politie Zee land. vrijdag 3 maart 2017 KAPELLE Honderd-en-vijf is ze alweer! Mevrouw Van de Velde- Anemaet uit Kapelle vierde gisteren haar verjaardag. In haar aan leunwoning van het Cederhof in Kapelle genoot de jarige volop van het bezoek. „Ze vond het geweldig", vertelt dochter Ada de Regt. Zij kreeg bezoek van haar kinderen en kleinkinderen. En uiteraard hapte de burgemeester van Kapelle een taartje mee. „Aan het einde van de ochtend heeft ze met de hulp die vroeger voor haar gezorgd heeft een advocaatje met slagroom gedaan. Dat deden ze vroeger ook altijd. En ze heeft genoten van de kaar ten en de bloemen die ze gekregen heeft." foto mechteldjansen Tip? redactie@pzc.nl WEMELDINGE De supermarkt in Wemel- dinge is weer open. Gis teren om 09.00 uur kon den de eerste klanten naar binnen bij Spar Rij keboer. De winkel werd in de voorbije weken gron dig verbouwd. In die peri ode was de supermarkt gesloten. Voorzien van onder meer een nieuwe vloer, een nieuw plafond, een nieuwe inrichting en een fris uiterlijk kon de winkel aan het Dorps plein gisteren open. GOES De Goese wethouder Derk Alssema gaat zich op de Bevelanden inzet ten als Ambassadeur voor de Pleegzorg. Dat doet hij voor jeugdzorg organisatie Juvent. Die instantie heeft in Zeeland vijfhonderd pleeggezin nen. Om de aandacht te vestigen op het belang van pleegzorg en het te kort aan pleegouders, begonnen Juvent en an dere Nederlandse jeugd zorginstellingen onlangs de campagne Kies mij. GOES Goes is vanaf vanavond een winkel rijker. In de Korte Kerkstraat opent om 19.00 uur een kle dingzaak. De winkel is van de 24-jarige Rick Kole en is gehuisvest in het oude pand van bak kerij Van Opdorp. Kole opent daar een winkel met dames- en heren mode met populaire en exclusieve merken. Als extraatje worden in de winkel bonbons verkocht van Chocolate Lovers. Orgelbouwer Nijsse uit Oud-Sabbinge viert dit jaar het 70-jarig be staan. Als enig overge bleven Zeeuwse orgel bouwer heeft Nijsse een naam opgebouwd tot ver buiten de grenzen. Met al 450 orgels in on derhoud ziet het bedrijf de orderportefeuille nog steeds groeien. ZEELAND 7 Gravertje Theo Giele Waarde Een dode mol. De politie heeft deze week drie meisjes uit Middelburg, Goes en Hulst aangehouden omdat ze via Instagram beledigende teksten en foto's hebben verspreid. Hun activiteiten wekten veel onrust op verschillende middelbare scholen. Theo Giele Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58