Vakantiepark vreest herrie van drukke weg Dubbel relaxen bij Musterring 7 Volop activiteiten tijdens de voorjaarsvakantie DeSportkidsdagen van Laco, SM WO en een aantal Zierikzeese sportclubs zijn een succes. Gisteren deden 280 kinderen mee. Niet te geloven. Dat maak ik weer mee", verzucht jongeren werker Robert Sneek van SMWO-welzijn. Halverwege de ochtend knalt er een zekering uit. De vier opblaasat- tracties in de sporthal van Laco Schouwen-Duiveland zakken langzaam in. Vier luchtpompen op één elektriciteitsgroep is kennelijk te veel. Na een half uurtje improvi seren met lange stroomkabels komt alles weer overeind en gaan de kinderen over de stormbaan. Zo ook Jasmijn van der Weide uit Bruinisse. Zij klimt, glijdt en rent vrolijk mee. Maar ze houdt ook een steeds omklappende hindernis overeind, zodat andere kinderen er door kunnen. „Het is de eerste keer dat ik hier ben en ik vind het hart stikke leuk", zegt de behulpzame tienjarige. Behalve vrij spelen, kun nen de kinderen ook meedoen aan workshops turnen, handballen, korfballen en hockeyen, die door de plaatselijke verenigingen wor den verzorgd. Het is de zesde keer dat de Sportkidsdagen in Zierikzee worden gehouden. Ook vandaag mogen kinderen van vier tot en met twaalf jaar zich komen uitle ven. Dat kan van 10.00 tot 15.00 uur en kost 1,50 euro. De eigenaressen van Vakantiepark Schouwen in Renesse zijn bang dat een deel van hun park niet meer te verhuren is. Dat heeft te maken het verleggen met het tracé van de Hoogenboomlaan door de gemeente. Chantal van Gils van het Va kantiepark: „Het verkeer dat eerst voor het Hampshirehotel langs reed, gaat er straks achterlangs, tussen hotel en ons park door. Over het weggetje daar rijden twaalf auto's per dag, maar dat worden er straks zestienhonderd. Een enorm verschil, natuurlijk. Wij hebben daar tien huisjes staan. Nou, die kunnen we van wege de herrie niet meer verhu ren. Het is ook een rechte asfalt weg en dus wordt er hard gere den." Voor het oude tracé van de Hoogenboomlaan richtten de on dernemende zussen hun park al eens anders in. „Van de kampeer plaatsen rechts op ons park heb ben we toen een sportveld ge maakt. Dat verhaal herhaalt zich nu aan de linkerkant." Het stoort Van Gils dat tijdens een inspraakavond over van alles kon worden gesproken, maar niet over het nieuwe tracé. Van Gils: „Op zich vinden we dit een prima plan. De Hoogenboomlaan moet zeker veiliger worden. Maar wij willen er graag een bocht in, zodat de weg niet meer vlak langs ons bedrijf loopt. De gemeente doet nu geluidsonderzoek. Afhankelijk daarvan wordt het plan aange past." Veel kans geeft Van Gils zichzelf niet. „De afbuiging die wij willen, loopt voor een deel door Natura2ooo-gebied." www.tmcwoonwiimkels.nl Maakt wonen leuker vrijdag 3 maart 2017 3D Kids zetten sportcentrum op z'n kop Ton van den Nouweland Zierikzee De opblaasstormbaan zakt langzaam in. Ook dat is vermaak tijdens de voorjaarsvakantie, foto marieke mandemaker Ton van den Nouweland Renesse TMC KRUININGEN - DE MOOISTE WOONWINKEL ZANDWEG 1B - (0113) 38 26 26 www.fietso Musterring perfect zitcomfort vijf jaar garantie relaxen zonder zorgen voorraad: meer dan 50 relaxstoelen in de winkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56