De Horst 6 Lichtjeswandeling Renesse op 23 september Kunstenaars in huis De Haene Wonen in een Serviceflat: De organisatie van de Fjoertoer Re nesse wil toewerken naar een vast parcours van vijf routes. Door bin nen dat gebied ieder jaar andere pa den en wegen aan elkaar te koppe len, blijft de lichtjeswandeling aan trekkelijk voor deelnemers en wordt het mogelijk eenvoudiger vergunningen te krijgen voor het evenement. Want die drempel lijkt met het jaar hoger te worden, aldus organisator Bruno van der Hoek. De Fjoertoer gaat door bos, duin en strand en heeft daardoor te ma ken met strenge Natura-2000 wet geving. „In het overgrote deel van dat zelfde gebied lopen de hele zo mer tienduizenden toeristen los. En dat kan gewoon. Maar zodra je daar het plaatje van een wandeleve nement op plakt, gaan ineens alle alarmbellen rinkelen." Van der Hoek prijst in dezelfde adem overigens de medewerking die de Fjoertoer krijgt van de be trokken overheidsinstanties in Zee land. Hij realiseert zich dat ge meente, provincie, waterschap en Staatsbosbeheer weinig anders kunnen dan de regels volgen. Maar ze kunnen het organisaties als de zijne wel makkelijker maken, denkt Van der Hoek. „Nu moeten wij bij die instanties afzonderlijk aanklop pen om een vergunning te krijgen voor ons parcours. Als er drie ak koord zijn en één niet, heb je een probleem. Eigenlijk zou er één overkoepelend evenementenloket In hetzelfde gebied lopen de hele zomer tienduizenden toeristen los moeten komen, waar je gelijk alles kunt regelen." De organisatie van de Fjoertoer is sinds november in onderhandeling geweest met de instanties over het uitgeschreven parcours over 8,5 en 17,5 kilometer van de vierde editie. Die wordt op 23 september gehou den. Gisteren kwam de definitieve goedkeuring binnen en werd be kend dat de inschrijving (via www.fjoertoer-renesse.nl) voor beide routes komende zondag vanaf 9.00 uur open gaat. Vorig jaar hepen in totaal 3500 mensen mee uit binnen- en buitenland. Wat Van der Hoek betreft is dat ook het maximum, om het evenement be hapbaar en aantrekkelijk te hou den. Hij buigt zich nog dit jaar met de gemeente over een nieuwe aan pak om de vergunningprocedure te verkorten, zodat eerder zekerheid kan worden verkregen over de doorgang. De optie van vijf aange wezen routes waarbinnen tal van variërende parcours denkbaar zijn, biedt mogelijk uitkomst. „En als zich dan eens de mogelijkheid voordoet om ook door het Slotbos in Haamstede te wandelen", geeft Van der Hoek aan, „dan hoeven we het alleen nog maar daar over te hebben." Het bijzondere monumentale huis De Haene in Zierikzee, ook wel het Tempelierenhuis ge noemd, staat vanaf zaterdag niet meer leeg. Twee lokale kunste naars doen hun intrede in het pand; Arie Roon en Michelle van den Nouweland. Roon huurt de zijde aan de Meelstraat en zal die gaan ge bruiken als atelier en expositie ruimte voor zijn werk. Van den Nouweland huurt het gedeelte met een ingang aan de Post- straat. Zij wil dat behalve als werk- en expositieruimte ook inzetten als giftshop en 'mama café' (een plek waar ouders hun kinderen gratis kunnen voeden en verschonen). Van den Nouweland staat vooral bekend om haar vrolijke 'Zeeuwse freule'. Van de cartoon maakt ze niet alleen schilde rijen, maar ook allerlei produc ten, zoals T-shirts, paraplu's en rompertjes. Die gaat ze vanaf za terdag verkopen, maar ze wil ook ter plekke aan opdrachten werken. Roon opent zijn atelier waarschijnlijk pas later deze maand.De kunstenaars mogen tot eind december in het pand blijven, mits zich in de tussen tijd geen koper aandient. Het ge bouw is nu nog in het bezit van de gemeente en die wil het ver kopen om van de jaarlijkse on derhoudskosten af te zijn. Maar dat is nog niet gelukt. IN DE REGIO Kunstroute in Havenkwartier Demonstratie kleinfruit snoeien MIJN DORP, MIJN STAD Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 11 maart tussen 10.30 en 14.00 uur. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. vrijdag 3 maart 2017 SD Fjoertoer worstelt met vergunningen Marcel Modde Renesse -Bruno van der Hoek Elodie Kint Zierikzee ZIERIKZEE In het Havenkwar tier in Zierikzee kan zondag 5 maart kan de Kunstroute weer gedaan worden. Iedere eerste zon dag van de maand houden de deelne mers hun deuren open van 13.00 tot 17.00 uur. In het Sint Jacobs- hofje, de oude vis markt aan de Sint Domusstraat 51-53, houden de Odd Fel lows van de Heren- loge Luctor et Emergo open huis. In hetzelfde monu ment exposeert Schilderclub Tus sen de Havens' de daar gemaakte schilderijen. Saskia Eggink laat in haar atelier Sint Jacobsstraat 1 gra fiek zien en heeft ook vintage. Harry Koster toont zijn schilderkunst in Het Paddenhuys, Korte Groendal 13. Ook geopend ook ge opend is het Came ramuseum aan de Visstraat 12. Tot slot toont Barbara van der Steen in haar Galerie BuB-Art, Sint Domusstraat 58, landschaps- en voedselfotografie en biedt ze ruimte aan gastexposan- ten. De galerie is ge opend geopend van 13.00 tot 17.00 uur. KAPELLE Het Fruitteelt Mu seum in Kapelle houdt op zaterdag 4 maart een klein- fruitsnoeidag. Op deze dag zullen specialisten op het gebied van snoeien demonstreren hoe het beste kleinfruit gesnoeid kan wor den. De demonstra tie begint om 09.30 uur en eindigt rond 13.00 uur. De kos ten bedragen 7 euro. Aanmelden voor de demonstra tie kan via info@fruitteeltmu- seum.nl of via tel. 0113-344904. WAARDE In het haventje van Waarde moest er gisteren een kraan aan te pas komen om een omgeblazen bootje om te takelen. Door de wind was die ondersteboven in het slik komen te liggen, de motor incluis. FOTO MECHTELD JANSEN BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; Visres taurant wijnbar C- Food, 17.00 uur: Vrijdagmiddagbor rel; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00- 18.00 uur: Herenso ciëteit, 20.00-23.00 uur: Klaverjasver- eniging; DREISCHOR Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Geopend in voorjaarsvakantie met extra activitei ten; KERKWERVE Café Hart van Kerk- werve, 20.00 uur: Klaverjassen; Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljar ten/kaarten; NOORDGOUWE Mo More, 15.00- 17.00 uur: Haak- en breicafé; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; FiZi, 20.00 uur: Layla M.; Gale rie 't Lange Uus, 11.00-17.00 uur: Ex positie diverse kun stenaars; Haven plein, 9.00-22.00 uur: Schaatsbaan geopend; Laco, 10.00-15.00 uur: Sportkidsdagen; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur Beklim ming van de toren; Stadhuismuseum, 13.00-17.00 uur: Wisselexpositie Wolter aan de Wand; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Ouderen- soos, 19.30-21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereni ging Nut Uitspanning; 1600 PK IN HET SLIK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55