Ze sliepen eerst in huis met een kruikje 9 Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man z'n eigen honk. De vrienden van Dinant Sijp (25) uit Kapelle bouwden zijn garagebox om tot mancave. et enthousiaste tred steekt Dinant Sijp het brandgan- getje achter zijn huis over richting de garagebox. De deur klemt eerst, maar zwaait dan open. Er staan spullen opgeslagen, vanachter een gordijn dat de box in tweeën splitst, klinken gezellige borrelgeluiden. Di nant schuift het gordijntje opzij en wordt warm verwelkomd door zijn maten. Verspreid over drie banken zitten zij om een geïmproviseerde ta fel - opgebouwd uit bierkratten met daarop een ronde plaat. De wanden zijn versierd met vlaggen en de blik ken zijn gericht op de televisie waarop voetbalgame FIFA klaarstaat om gespeeld te worden. Dinant: „Toen we een jaar geleden ons huis kochten, hadden mijn vriendin Leanne en ik de mogelijk heid om deze garagebox over te ne men. Hij was te groot voor ons twee tjes, maar we hebben het toch ge daan." Ze besloten de helft te verhuren. Voor het andere deel had Dinant al snel een invulling bedacht. „Voor de grap zei ik vlak voor mijn vakantie tegen mijn vrienden dat het me leuk leek om daar een mancave van te ma ken. Toen wij weg waren, paste een van mijn vrienden op de huisdieren. Hij is samen met de anderen aan de slag gegaan in de garagebox." Eric, één van de vrienden én han dig, kwam aanzetten met drie zelfge bouwde banken. Daarmee was het begin van de inrichting gemaakt. Toen Dinant terugkwam van vakan tie was hij blij verrast met de aanzet tot deze vriendenplek en ook zijn schoonvader reageerde enthousiast. „Die kwam meteen met een beves- tigbare bieropener aanzetten. In ruil daarvoor wilde hij een keer hier ko men zitten." Het grote voordeel van deze plek is volgens Jurriën, een van de maten van Dinant, dat het een laagdrempe- Mijn schoonvader kwam met een bevestigbare opener aanzetten lige manier is om samen te komen. „Normaal gesproken moet je als vriendengroep altijd bij iemand thuis afspreken. Je moet dan rekening houden met anderen die daar zijn. Hier zijn we niemand tot last." Dinant: „Je kunt hier ook allerlei spullen kwijt die je nooit in huis wilt hebben. We hebben ieder jaar een vriendenweekend, waar we allerlei trofeeën aan overhouden. Die spul len staan hier." De garagebox is niet verboden voor vrouwen. „Ik denk alleen niet dat zij het leuk vinden hier bij te zitten als wij Fifa spelen." Dinant geeft aan dat Leanne het prima vindt dat de man nen een afgezonderd plekje hebben waar ze wekelijks samenkomen. „Soms zegt ze: 'waarom komen jullie niet binnen zitten, dat is toch veel warmer?' De ruimte heeft zo zijn ge breken. Er zitten geen ramen in, het lekt her en der en het is behoorlijk fris, maar als we een keer allemaal vrij hebben, kunnen we daar mis schien gezamenlijk iets aan doen." ROOS BRUTUS EN BETSIE üMHJIW vrijdag 3 maart 2017 INDIOEN A Het is welis waar fris in de garagebox, maar je hoeft er met niemand rekening te houden. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN FIFA, bier en vrienden Janneke Koster De minivarkentjes van Roos van Asperen (39) uit Dreischor scharrelen het liefst de hele dag om haar heen. Brutus en Betsie zijn gek op aan dacht. „Vroeger hadden we bij ons thuis ook een varken, dat was een grote. De broer en zus die nu in onze tuin rondscharrelen, zijn een kruising tussen göttinger varkens en hangbuikzwijntjes. Ik kreeg ze in oktober vorig jaar voor mijn ver jaardag, want nu hebben we er eindelijk de ruimte voor. Als baby's ter grootte van een cavia haalden we ze op. Ze sliepen eerst in huis, met een kruikje. Nu heb ben ze een verblijf buiten. Soms lopen ze in huis rond, maar ze altijd bin nen houden is niks. Een varken wil toch kunnen wroeten. Inmiddels ben ik erg aan ze gehecht. Ze zijn knuf- felig, kruipen zo onder je jas als je bij ze gaat zitten. Een tijdje terug man keerde Brutus wat en toen was ik toch wel be zorgd. Ik heb wat met var kens, ze zien er zo koddig uit en ze zijn heel slim. Je kunt ze van alles leren. Betsie gaat netjes zitten voor iets lekkers. Ze zijn sowieso verzot op eten, daar draait bij hen alles om. Lekkere studen tenhaver, een mandarijn tje of een banaantje, dat gaat er altijd in. Ze gaan ook graag mee de pony's voeren, ze weten dat ik dan meestal 'per ongeluk' wat brokjes laat vallen." —Mariska den Hartog iil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48