Glas in de douche 6 QO De kat krabt de krullen van deVermeer. Of van de hond. Het klinkt nog gekker dan de originele tongbreker. Maar op deze krabpalen mag Minoes zich in ieder geval wél uitleven. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: een douchewand plaatsen lil 11I 1. Wiebelspeeltje 2. Vermeer 3. Zwart DE KLUSVROUW Volg het juiste stappenplan Beschermen is het halve werk vrijdag 3 maart 2017 GO 35,92, Petstages 169, Lord Lou De kat krabt 36,95, MyKotty Het komt weieens voor dat ik voor een bepaald type klus ineens veel aanvra gen krijg. Onlangs was het de week van de douchewanden. Als zoiets gebeurt, geloof ik dat ik blijkbaar een les te leren heb op dat gebied. De plaatsing is eenvoudig, de uitdaging is de voorbe reiding. Ik heb die week mijn les wel geleerd. Het type douchewanden is ingewikkelder gewor den. In plaats van eenvou dige douche- en badwan- den moet ik ineens glas platen plaatsen van me ters breed en hoog of complete vijfhoekdouche- wanden met deuren erin. Ik heb graag verandering en die kon ik krijgen. Bij één klus wilde ik een oude douchewand vervangen voor exact dezelfde serie, maar dan dus nieuw. De leverancier had de maten van de oude wand nodig. Ik mat en gaf door. Op de offerte stonden heel andere maten. Die vielen over de douchebak heen. Na veel heen en weer contact kwam de le verancier tot de conclusie dat ik vast en zeker niet goed had gemeten en dat het risico voor mijn reke ning kwam. Maar in de offerte bleken óók de douchebakmaten te staan, dus het verwijt van de leverancier ging gelukkig niet op. Mijn les: vertrouw op jezelf. Het stappenplan voor een nieuwe douchewand is als volgt. Kies het juiste product uit. Dat vergt wat uitzoekwerk. Laat je goed adviseren en kies bijvoorbeeld een anti- kalkcoating als je geen poetser bent. Laat de wand tijdens het dragen in de ver pakking zitten. Kan dat niet, dan kun je de ran den van de plaat be schermen met buis isolatie. Kost niks. Zelfs een kleine beschadiging kan op termijn scheu ren. En dan knapt de plaat alsnog door de invloed van warmte tijdens het douchen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45