Middellandse Zee cruise u 3 Meisje (7) is doodsbang sinds horroraanval door vorig huisdier 879 999 «MSC De uit Syrië gevluchte Lyana (7) is doodsbang voor de nieuwe rottweiler van haar buurvrouw, omdat een pitbull van diezelfde vrouw haar verminkte. Dus moet de hond weg, oordeelt de rechter. De buurvrouw snapt er niets van dat haar rottweiler - de zeven maanden oude Qi - niet meer bij haar mag wonen. „Ik ben er helemaal kapot van", zegt ze via de intercom van haar flatwoning in Amster dam. Woensdag oordeelde de rechter dat Qi uiterlijk komend weekeinde weg moet zijn. Ge beurt dat niet, dan krijgt de eige naresse een boete die kan oplopen tot 10.000 euro. Het is eind juli vorig jaar als Ly ana in de binnentuin van de flat aan het spelen is en pitbull Char ley treft. Het meisje kruipt door het hek waarachter de hond van de onderbuurvrouw loopt, wordt door hem gegrepen en meerdere keren gebeten. Lyana raakt zwaar gewond in haar gezicht, breekt haar neus, oogkas en traanbuis en loopt diepe bijtwonden op. Kort na de horroraanval wordt de hond afgemaakt. Het meisje, dat zwaar getraumatiseerd raakte, is sinds 7 februari weer van slag. Op die dag haalt buurvrouw haar nieuwe hond Qi in huis. „Lyana is bang om alleen te sla pen", zei Mohammed, de vader van Lyana, woensdag tijdens het kort geding dat was aangespannen om een gebiedsverbod voor de rottweiler af te dwingen. „Dag en nacht is ze met de hond bezig, luistert ze en vraagt ze zich af waar hij is. Zo gaat het niet meer." Mohammed en zijn vier kinde ren vertrouwen er niet op dat de buurvrouw het dier onder con trole kan houden. Of zoals de ad vocaat van de familie, Emma Swart, het zegt: „De kans dat deze hond niet bijt, is niet nul." Ook woningcorporatie Eigen Haard vindt dat Lyana niet met een nieuwe hond geconfronteerd mag worden. „We hebben het hier niet over een schoothondje", zegt woordvoerder Wim de Waard. „Dit meisje is iets vreselijks over komen. De buurvrouw moet daar rekening mee houden." Eigen Haard zoekt al sinds vorig jaar zomer naar een nieuwe huur woning voor het Syrische gezin, omdat de familie weg wil na de aanval door de pitbull. „Maar dat kost tijd. We hebben de buur vrouw meerdere keren gevraagd of ze de nieuwe hond tot de verhui zing van het gezin wil wegdoen. Maar dat weigert ze." Volgens de buurvrouw is Qi al tijd dubbel aangelijnd en loopt het dier buiten rond met een muil korf. „Ik heb al twaalf jaar lang rottweilers en het is altijd goed ge gaan. Ik wilde gewoon verder met mijn leven, waarvan honden een heel belangrijk deel uitmaken." Elke dag, sinds de nieuwe hond er is, wil Lyana alleen naar buiten als ze zeker weet dat de kust veilig is. Drie man zijn er nodig om haar langs de voordeur van de onder buurvrouw te krijgen: één gezins lid boven aan de trap op de uitkijk, één persoon beneden én iemand die met haar meeloopt. Of daar komend weekeinde een einde aan komt, is nog onduide lijk. De buurvrouw wil niet zeg gen of ze Qi weg zal doen. Cruise Oostelijke Middellandse Zee Cruise Westelijk Middellandse Zee Cornet verzorg vrijdag 3 maart 2017 Lyana wint: nieuwe h buurvrouw moet ook ond weg Peter Winterman Laura Obdeijn Amsterdam De pitbull die Lyana vorig jaar verminkte. Ook voor zijn opvol ger is ze doodsbang, privéoto ton euro is de maximale boete die de eigenaresse van de hond op gelegd kan krijgen als ze de rott weiler niet wegdoet. I Boek nu uw compleet verzorgde cruisevakantie bij Kras! Inclusief vliegreis per KLM, transfers en alle maaltijden. Stap aan boord bij MSC Cruises en vaar mee over het helderblauwe water van de Middellandse Zee. Ontdek de vele prachtige bestemmingen die worden aangedaan tijdens uw cruise! Per MSC Musica**** vanuit Venetië naar o.a. Katakolon, Piraeus (Athene), Corfu en Kotor. Ontdek het beeldschone Santorini Zeer gevarieerde keuken aan boord Wekelijks vertrek v.a. 16 april Zie: Kras.nl/37653 Per gloednieuw MSC Meraviglia**"+ naar o.a. Capri, Sicilië, Barcelona en Marseille. Bezoek de glorierijke Sagrada Familia Exclusief aan boord: Cirque du Soleil show! Wekelijks vertrek v.a. 18 juni Zie: Kras.nl/37647 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. C. R I) 1 S F. S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3