Verkeersopstoppingen door dichte toegangspoort bij Dow 9 NOG 12 DAGEN langrijk voor de SGP. Waarom ei genlijk? „Omdat ze van groot be lang zijn voor de vormgeving van het Nederlandse landschap. Ook zijn ze belangrijk voor de Neder landse export. Er gaan miljarden in om." Van der Staaij vindt dan ook dat er een aparte minister van land bouw moet komen. „Maakt dat zo veel uit? Ja. Want die kan - in tegen stelling tot een staatssecretaris - wel een vuist maken voor de belan gen in de ministerraad. Daar zit nu niemand namens landbouw en vis serij aan tafel, terwijl daar wel aller lei besluiten worden genomen die enorme invloed op boeren en vis sers hebben." Tijd voor een vraag van iemand die via internet de livestream van het interview volgt. Of de SGP blijft strijden tegen ontpoldering? Dat is voor Van der Staaij een schot voor open doel. „Ik heb in de Hedwige- polder eens een boom geplant. Ik hoop ooit te zien of die daar nog steeds staat. We blijven strijden te gen ontpoldering van andere land bouwgronden. En als er nog een opening is om de Hedwige te spa ren, zullen we die benutten." Als het om verkeer en veiligheid gaat, wordt Van der Staaij concreter. „Er moeten extra agenten komen, minstens één wijkagent per 4.000 inwoners." En de N59 - tussen Ha ringvliet en de Grevelingen - moet worden verbreed. „Die weg is erg belangrijk voor de bereikbaarheid van Zeeland, maar is nu onveilig. De weg moet snel worden aange pakt." Voordat Van der Staaij er erg in heeft, is het interview van drie kwartier voorbij. „Je vindt nooit de partij waarop je het op alle punten eens bent. Eén ding willen we niet: op grond van opiniepeilingen onze standpunten aanpassen om zoveel mogelijk stemmen te krijgen. Dan raken we onze eigenheid kwijt. We kijken waar we voor staan en pro beren mensen daarvan te overtui gen. Het zou prachtig zijn als we vier zetels halen." Vanwege de harde wind zouden stukken van de al een beetje ge sloopte grote watertank bij hoofd poort 1 af kunnen waaien, was de vrees gisterochtend. Dow besloot de poort uit veiligheidsoverwegingen te sluiten. Met nog maar één toegangspoort was het al snel filerijden geblazen op wegen naar Dow, op het sluizen- complex bij Terneuzen en vooral op de Westerscheldetunnelweg uit de richting van de Sluiskiltunnel. De gevolgen waren zelfs te merken tot op Zuid-Beveland. Om gevaarlijke situaties te voorkomen werd verkeer richting Terneuzen gedoseerd door de Westerscheldetunnel geleid. De sluiting van hoofdpoort r kwam wel heel slecht uit. Dow is juist gisteren met groot onderhoud begonnen aan kraker 2. Honderden extra medewerkers zijn daarbij no dig. t De gevolgen waren zelfs te merken tot op Zuid-Beveland. Verkeer richting Terneuzen werd gedoseerd door de Westerscheldetunnel geleid De oorzaak van de sluiting van hoofdpoort r was ook ongelukkig. Op 26 januari begon de sloop van watertank 1. Vanwege machinepech is het karwei echter enige tijd stil gelegd. Volgens de oude planning had het stalen geraamte van de wa tertank al weg moeten zijn. Hoofdpoort 1 is even na half ne gen gisterochtend weer geopend. Medewerkers van Dow-service- centrum BPSC, waarvan kantoren vlakbij de watertank staan, was gevraagd thuis te werken. Niet al leen voor hun veiligheid, maar ook om de verkeersdrukte te be perken. PZC ONLINE Alweer miskleun bij Sabewa Zeeland en al tijd krijgt de ICT de schuld. vrijdag 3 maart 2017 p tafel slaan' Kees van der Staaij wordt geïnterviewd door Ferdinand Koppejan (links) van Omroep Zeeland en Ernst Jan Rozendaal van de PZC. fotos ruben oreel Het gesprek met Kees van der Staaij is vandaag tussen 12.30 en 13.00 uur te horen bij het radiopro gramma De Zeeuwse Kamer van Omroep Zeeland. Vanaf 16.30 uur is hij bij de omroep te zien in het te levisieprogramma Zeeland Kiest. De Wet van Murphy - de ene te genslag volgt op de andere te genslag - heeft gisterochtend toegeslagen rond chemiebedrijf Dow in Terneuzen. Zonder ern stige gevolgen overigens. Harmen van der Werf Terneuzen DEEL JE #PZCFOTO Op ons Instagramaccount (@pzcredactie) vindt u de mooiste foto's en video's van Zeeland gemaakt door onze lezers. Volg ons en krijg dagelijks de beste le zerfoto's en nieuwsfoto's van onze eigen fotografen voorgeschoteld. Heeft u zelf een mooie nieuwsfoto gemaakt? Bijvoorbeeld van de storm of ander actueel thema, deel die dan via de hashtag #pzcfoto op Insta- gram. Nieuwsfoto's plaat sen wij met regelmaat ook bij artikelen op onze web site en in de krant, zoals onderstaande foto ge maakt door @Lennaert68 van de storm die gisteren over Zeeland trok. TWITTER Jacques Bonneur @jacquesbonneur Sabewa Zeeland heeft 4600 verkeerde belasting aanslagen verstuurd. Men sen met een hond in Zee land werd gevraagd belas ting te betalen in de ge meente Kloetinge. Bizar genoeg bestaat die ge meente al niet meer sinds 1970, toen het opging in de gemeente Goes. Sabewa bekende schuld en zegt alle 4600 aanslagen op nieuw - en foutloos - te versturen. De afgelopen jaren lag Sabewa vaker under vuur,, vanwege grote administratieve problemen en achterstanden. ONLINE TOP 5 Deze artikelen zijn het meeste gelezen op pzc.nl 1. Blunder: Sabewa ver stuurt 4600 verkeerde be lastingaanslagen 2. Wet van Murphy slaat toe bij Dow 3. Zware windstoten beu ken op Zeeuwse kust 4. Veel schade door plof- kraak in Sluiskil 5. Netwerk van wietkwe- kers opgerold in Zeeuws- Vlaanderen en België Kijk op www.pzc.nl of Q @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36