8 VERKIEZINGEN Interview met de lijsttrekker PZC en Omroep Zeeland Lijsttrekker Kees van der Staaij van de SGP was gisteren te gast in de serie interviews die Omroep Zeeland en PZC houden met landelijke lijsttrekkers. „Geld voor Zeeland is voor ons absoluut een speerpunt." De winnende deals uit onze private lease veiling zijn bekend! Ga naarspaargids.nl/pzc terug. „Dat blijkt ook wel. Wij hebben de grootste politieke jongerenorganisatie." Zo, daar kan Roos het mee doen. Net zo klip en klaar antwoordt de SGP'er op tien stellingen. De tol in de Westerschelde- tunnel moet blijven, het Rijk moet de kerncentrale overnemen, langs de kust mag worden gebouwd en de commissie Balkenende was geen doekje voor het bloeden. Dat laatste zit Van der Staaij hoog. Het rapport dat de oud-premier vorig jaar schreef over de versterking van de Zeeuwse economie heeft de SGP omarmd. Niet voor niets, legt Van der Staaij uit. „We vonden het een goed ini tiatief om te kijken hoe je kunt zorgen dat er ook in de toekomst voldoende banen in Zeeland zijn. Nu ligt er een mooi rap port en dan verwacht ik van het Rijk dat er enthousiast op wordt gereageerd." Maar dat gebeurde niet. Hoe de SGP in de Kamer ook trok, sleurde en duwde, ze kreeg de handen niet op elkaar om 25 miljoen voor Zee land los te We blijven krijgen, strijden tegen £rnwiiLg ontpoldering nu wei en- van andere thousiast reageert op landbouwgrond een oproep van grote steden in de Randstad om 35 miljard op tafel te leggen. „Zeeland mag echt met de vuist op tafel slaan richting Den Haag. Nederland is meer dan de Randstad. Den Haag is te zuinig." Voelde Van der Staaij zich de afgelopen maanden dan geen roepende in de woes tijn? „We hadden bijna de hele Kamer achter ons, op PvdA en VVD na. Als ik naar de peilingen van nu kijk, ben ik er gerust op dat die samen niet opnieuw een meerderheid halen. Als je ziet welke partijen onze moties voor Zeeuws geld hebben gesteund, dan moet het in de vol gende periode een inkopper zijn om wel geld voor Zeeland los te krijgen." Stel dat de SGP bij de formatie van een kabinet aan tafel zit, is dit dan zo'n be faamd breekpunt? „Geld voor Zeeland is voor ons absoluut een speerpunt." Traditioneel zijn boeren en vissers be- Zeeland heeft een speciale plek in zijn hart. Dat is ook niet zo vreemd. Want het is 99 jaar geleden dat 'zijn' partij in Middelburg werd opgericht. Hij noemt Zeeland zelfs zijn 'lievelingsprovincie'. Waarom SGP-lijsttrekker Kees van der Staaij dan niet in Zeeland woont? „Ik moet toch nog een vakantiebestem ming hebben?" Het is precies dat gevoel voor humor waar hij om bekend staat. Zelfs uit een rondgang onder studenten van de HZ University of Applied Sciences blijkt dat jongeren dat waarderen. Net als zijn welbespraaktheid. Ook noemen ze hem religieus, bijbelgetrouw en con servatief. „Daar kan ik me wel in vin den", reageert de SGP-voorman re laxt. „Ik ben geen moppentapper. Maar ik vind het belangrijk als je een saai, dróóg, zwaar debat hebt om even een menselijk momentje te hebben. Om te relativeren, te ontspannen." Voordat hem het vuur na aan de schenen wordt gelegd, reageert hij eerst op de vraag die VNL-lijsttrekker Jan Roos woensdag voor hem De standpunten bedacht. van de SGP zijn °afn(lpudn! fris en vitaal en ten van de spreken veel S( met om de jongeren van nu aan te spreken? Van der Staaij glimlacht. „De standpunten van de SGP zijn fris en vitaal en spre ken heel veel jongeren aan", prikt hij Paspoort Vandaag Peugeot 208 Opel Astra Kia Picanto Ga naar spaargids.nl/pzc en schrijf u geheel gratis en vrijblijvend in! Bekijk de uitkomst: vrijdag 3 maart 2017 'Zeeland mag met de vuist o Jeffrey Kutterink Middelburg ouder jongeren aan wets zijn Naam: Cornells Ger- rit (Kees) van der Staaij Geboren: Vlaardin- gen, 12 september 1968 Partij: Staatkundig Gereformeerde Par tij (SGP) Kees van der Staaij is sinds 19 mei 1998 Ka merlid voor de SGP. Vanaf 9 juni 2010 is hij ook de politiek leider. Voor zijn tijd in de Kamer was Van der Staaij adjunct-chefju- rist bij de afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State. Vandaag is lijsttrekker Sybrand van Haersma Buma van het CDA te gast in de serie interviews in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Aan vang: 15.30 uur. pronto Aarib, Keuri ieders met Ga naarspaargids.nl/pzc. Schrijf u gratis en vrijblijvend in. Bekijk alle 10 winnende auto's van 9 verschillende merken. Vanafprijzen o.b.v. contracten van 24,36,48 of 60 maanden met minimaal 5.000 km/jaar. Met eventuele stickerkorting en incl. BTW. merk ase

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35