II 'Onmogelijke opdracht maritiem MuZEEum' 7 Middelburgse roeivereniging neemt nieuwe steiger in gebruik Dubbel relaxen bij Musterring Geen romantische houten steiger meer, maar een stevig, slijtvast bordes voor het clubhuis van de Middelburgse roeivereniging Honte. Roeiers van RV Honte glijden niet snel meer uit op de steiger voor het clubhuis aan de Middelburgse Haven- dijk. De nieuwe aanlegplek is niet langer van glad hout, maar van met glasvezel versterkt polyester. „Dat werkt als antislip", zegt voorzitter Bart Lelij. De oude steiger ging ruim twintig jaar mee, hoewel dat een bordes van tropisch hardhout was. „Zelfs hard hout brokkelt af door de constante invloed van brakwater op de steiger. Bovendien willen we geen twee honderd jaar oude bomen in het binnenland van Suriname laten kappen. De nieuwe steiger gaat ho pelijk ongeveer twee keer zo lang mee", verklaart Lelij. Gespecialiseerd aannemingsbe drijf Van der Straaten uit Hansweert is een maandje bezig geweest met het ontmantelen van de oude en het plaatsen van de nieuwe steiger. De kosten van de getrapte steiger belie pen zo'n zeventig mille. De helft had de club gespaard; de andere helft komt grotendeels van leden. Enkele tientallen van de 250, van wie ongeveer een vijfde student, betaalde vier jaar contributie voor uit. Lelij: „Negenhonderd euro (de contributie bedraagt 225 euro per jaar) is natuurlijk een klap geld, maar naast de contributie zijn leden niet veel kwijt. Zo zijn de boten en rie men van de club." Leden van Honte hebben daar door een maand niet kunnen roeien. „Vervelend natuurlijk, maar we heb ben de vervanging daarom ook in de winter gepland. Door genereuze medewerking van werkleerbedrijf De Ambachten, net om de hoek van het clubhuis aan de Noordmonster- weg, konden onze leden wel blijven trainen, omdat onze ergometers (roeiapparaten) bij hun in een loods mochten staan." Die training was voor een aantal leden extra belangrijk, omdat ze morgen deelnemen aan de Ganze Regatta, de wedstrijd in Goes waar mee het roeiseizoen traditioneel is Onze nieuwe steiger is het mooiste terras aan het water van Middelburg geopend. Vanaf deze week kunnen de roeiers weer in het clubhuis én de botenloodsen terecht, benadrukt Lelij. Ze moeten nog wat voorzich tiger met hun boten en riemen om gaan dan ze toch al deden, want op de nieuwe steiger kan het materiaal eerder beschadigen. In de vloer van de nieuwe steiger zijn daarom op een paar plaatsen uitsparingen met rubber matten te vinden. Lelij: „Op die plekken kunnen roeiers even hun riemen neerleg gen. Het vlot vóór de steiger blijft dan ook waarschijnlijk van hout. Er komen boten tegenaan en het moet lekker drijven." Er zit nog veel verschil tussen de bezuiniging die de gemeente wil en wat het museum zegt aan te kunnen. Het college stelt het mu seum voor een onmogelijke op dracht, vinden SGP en VVD. Het museum heeft uitstel van de be zuinigingsopdracht gevraagd. Het MuZEEum vraagt 222.000 euro extra voor de komende vijf jaar om de vernieuwingsslag naar een volwaardig en levensvatbaar museum te kunnen maken. Het college wil die vernieuwing steu nen uit het Aanjaagfonds Cultuur. Stel die steun dan maar op 55.500 euro per jaar voor vier jaar lang, stellen SGP en WD voor. Die 222.000 euro is wat het mu seum tekortkomt aan de nieuwe jaarlijkse gemeentelijke bijdrage van 162.400 euro. Er gaat al 120.000 euro op aan huur van de gebou wen en exploitatiekosten. Dan moet beheer en tentoonstellen van de collectie nog beginnen. Het museum zegt daar 244.000 euro per jaar voor nodig te hebben. Het college wil laten onderzoeken hoeveel vakbekwaam collectiebe heer moet kosten. Liever houdt het college die on derzoekskosten op zak en stuurt het de gemeenteraad een gewij zigd voorstel over de bezuiniging, vinden WD en SGP. Maakt wonen leuker vrijdag 3 maart 2017 WA RV Honte is trots op haar bordes René Hoonhorst Middelburg -Bart Lelij Voorzitter Bart Lelij met twee riemen ('spanen zijn voor rub berbootjes') op de nieuwe, ge trapte steiger van RV Honte. FOTO LEX DE MEESTER Het college van Vlissingen lijkt serieus de handen van het Zeeuws maritiem MuZEEum af te trekken. Dat stellen SGP en VVD in vragen aan het college. De fracties willen dat het mu seum tegemoet gekomen wordt in de bezuinigingsslag. Claudia Sondervan Vlissingen TMC KRUININGEN - DE MOOISTE WOONWINKEL ZANDWEG 1B - (0113) 38 26 26 WWW.TMCWOONWINKELS.IML perfect zitcomfort «a| vijf jaar garantie relaxen zonder zorgen voorraad: meer dan 50 relaxstoelen in de winkel Musterring

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34