Ook de Kering is betaald met Gronings aardgas W7.* (fie** Aantal ouderen op de weg stijgt snel Benefietdiner als steun voor Vleeshal T I DELTA GAAT VERDER IN LEEFOMGEVING 4 im Zl DELTA Acht uur in de ochtend. De wind blaast de vouwen uit de broek van verslaggever Rob Mulder. „Het stormt", grijnst hij terwijl hij zijn muts nog wat dieper over zijn oren trekt. Hij staat op de Oosterscheldekering. Een van de projecten waar aardgasbaten naar toe zijn gegaan. „De Groningers heb ben meebetaald aan de veiligheid van de Oosterscheldekering op zoek naar het antwoord op de vraag of Zeeuwen ook blij zijn met hun kering. Op een vrijwel verla ten voormalig werkeiland valt dat nog niet mee. Maar bij de loswal treft hij Martin van Kuijl. De chauffeur pikt een lading meshef ten op die zijn aangeland door de Ye 118. Van Kuijl ziet de humor wel in van de actie van de Groningers. Als bedankje van de Zeeu wen aan de Groningers overhandigt hij een zakje mesheften aan Mulder. „Dit is top", lacht Mulder. „Zeeland lost z'n schuld in." Zijn dag kan al niet meer stuk. „Wat een ge weldige ontvangst hier." Mulder en zijn col lega's moeten het op hun eerste stop van de roadtrip nog stellen zonder het gezelschap van gedupeerden. Die haken later op de dag aan, want om 8.oo uur 's ochtend in Zeeland staan was voor de Groningers toch een tik keltje te gortig. Het aantal Zeeuwse ouderen met een rijbewijs neemt snel toe. Be gin dit jaar reden bijna 20.000 mensen van 75 jaar of ouder in de provincie rond. Begin 2014 waren dat er nog 16.500. Dat blijkt uit cijfers die het Cen traal Bureau voor de Statistiek gis teren heeft gepubliceerd. Dat betekent een stijging van 20 procent in drie jaar tijd. In de cate gorie 70-75 jaar gaat het zelfs om 25 procent. Andere provincies la ten een vergelijkbare toename zien. Bij de Zeeuwen tussen 50 en 70 jaar neemt het aantal bezitters van een autorijbewijs nauwelijks toe. Bijna 11 miljoen Nederlander hebben een rijbewijs. Onder hen zijn inmiddels ruim 255.000 Zeeuwen. Dat het aantal ouderen op de weg snel toeneemt, is vol gens het Centraal Bureau voor de Statistiek niet alleen toe te schrij ven aan de vergrijzing. Ook het percentage mensen in andere leeftijdscategorieën met een rijbe wijs stijgt. MIDDELBURG Om geld bijeen te krijgen voor de Vleeshal in Mid delburg, is er zaterdag 17 maart een benefietdiner. Het gaat om een initiatief van de Vleeshal Vrienden. Tussen de gangen door wordt verteld over het belang van en de liefde voor het verzamelen van hedendaagse kunst. Bart De Baere (directeur voor het museum voor hedendaagse kunst MuHKA Ant werpen), Wilfried Lentz (galerie houder in Rotterdam), Julia Mul- lié (kunsthistoricus) en Vleeshal directeur Roos Gortzak zijn de sprekers. Tijdens het diner worden kunstwerken te koop aangeboden. Er is werk van onder anderen Lara Almarcegui, Dario D'Aronco, Koenraad Dedobbeleer, Tamara Dees, Melissa Gordon, Job Koele- wijn, Martin Kohout, Christian van der Kooy, Germaine Kruip en Joep van Lieshout. Entree De Vleeshal heeft het financieel lastig door teruglopende subsi dies. Om die reden besloot de ex positieruimte onlangs al entree te gaan heffen. Meer informatie is te vinden op de website vleeshal.nl/nl/vrien- den. vrijdag 3 maart 2017 Miljarden heeft het Gronings aardgas opgeleverd en om Nederlanders te laten zien wat daar allemaal mee betaald is, toerde de regionale omroep van Gronin gen gisteren samen met gedupeerden langs verschillende projecten. Allemaal onder het motto: Graag Gedaan! mciiid i_ai mi ivj Neeltje Jans UC LCCUWC11 ^CÖL iVA i a - verbindt DELTA speelt een belangrijke rol in de Zeeuwse samenleving. Maar we gaan verder en stellen Zeeland en de Zeeuwen centraal in alles wat we doen. Zo zorgen we er voor dat het leven in Zeeland goed blijft en we van elkaar leren en profiteren. We sponsoren evenementen die Zeeland op de kaart zetten zoals Concert At Sea en de DELTA Ride for the Roses. We faciliteren de zorgsector en het onderwijs in Zeeland met glasvezelnetwerken, zodat ziekenhuizen en scholen optimaal functioneren. Een geruststellende gedachte voor iedere Zeeuw. Waar mogelijk kiest DELTA voor Zeeuwse toeleveranciers zodat we het regionale bedrijfsleven verder helpen. Met het DELTA Zeeland Fonds ondersteunen we het Zeeuws orkest, maar ook Truckroll evenementen in de hele provincie én de kustmarathon, de mooiste marathon van Nederland. DELTA gaat verder! Bekijk hoe DELTA ook verder gaat in Duurzaamheid, Educatie, Techniek en Aanbod op DELTA.nl/DELTAgaatverder Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31