Ajax met twijfels op jacht naar clubrecord RAHA 2f.i 'Onbegrijpelijk dat Sifan naar Salazarging' 24 Riowas niet klaar voor de Olympische Spelen. Tokio zal dat in 2020 wel zijn Net nu ADO sportief gezien in een rustiger vaarwater denkt te komen, staat Tom Beugelsdijk in het be klaagdenbankje bij de tuchtcom- missie van de KNVB in Zeist. Dat kan er ook nog wel bij in een sei zoen waarin vrijwel alles tegenzit. De verdediger (26) hangt een schor sing boven het hoofd omdat hij af gelopen vrijdag FC Twente-speler Andersen een klap zou hebben ver kocht. Maar dat zien ze bij ADO an ders. Het is de 63ste minuut van ADO- FC Twente (1-1) als Celina namens de bezoekers een hoekschop neemt. Als gebruikelijk wordt er voor het doel geduwd en getrokken om in een ideale positie te kunnen komen. Beugelsdijk heeft zijn blik gericht op Thesker als Andersen voor hem langs snelt en in het voor bijgaan op zijn voet gaat staan. In een reflex weert de AD O-verdedi ger zich af en geeft hij de Deen, die hij niet heeft zien aankomen, een zetje tegen zijn achterhoofd. Worsteling Andersen draait zich even om, maar is meteen daarna al weer in een worsteling verwikkeld met Ka non. Alle moeite die Beugelsdijk en Andersen doen, is vergeefs. De bal belandt na de voorzet van Celina uiteindelijk op het hoofd van Enes Ünal. Scheidsrechter Kevin Blom heeft dan al afgefloten. ADO krijgt een vrije trap omdat Andersen Ka non naar de grond heeft getrokken. Niemand op het veld maakt nog een punt van de schermutselingen. Omdat Blom het tikkie van Beu gelsdijk niet heeft waargenomen en dus niet heeft beoordeeld, kan de aanklager betaald voetbal alsnog in actie komen. Die vindt het vergrijp na nadere bestudering van de tv- beelden ernstig genoeg om de ADO-verdediger te schorsen. Beu gelsdijk ging niet akkoord met het schikkingsvoorstel en daardoor dreigt hij nu drie duels te moeten missen: Utrecht-uit, NEC-thuis en AZ-uit. Vervanger Beugelsdijk heeft dit seizoen pas één duel gemist door een schorsing. Mocht Beugelsdijk opnieuw wor den geschorst, dan is het nog de vraag wie hem moet vervangen. Thomas Meissner kampt met een voetblessure. Ook daarom is ADO er veel aan gelegen om Beugelsdijk vrijgesproken te krijgen. De tucht- commissie doet vanmorgen uit spraak. zegt Koster. Over vier jaar in Tokio zal het anders zijn, denkt ze. „Rio was er niet klaar voor. Tokio zal dat wel zijn." Blindstaren op de Spelen deed ze al niet, maar nu al helemaal niet meer. Ze peinsde er niet over de EK indoor in Belgrado te laten schie ten, zoals bijvoorbeeld Dafne Schippers, Sifan Hassan en Chu- randy Martina doen. „Iedereen moet die keuze zelf maken, maar ik loop hier graag." Zeker nu ze ein delijk weer fit is na een mislukt buitenseizoen vanwege over- —Maureen Koster (24) traindheid. Na een fraaie vierde plaats op de WK indoor joeg ze zichzelf in de trainingen over de kling. Ze moest ziek afzeggen voor de EK in Amsterdam, voelde zich mat en energieloos. Op de Spelen vloog ze er al in de serie uit. Koster traint nu regelmatig met een hartslagmeter en houdt een logboekje bij. Twee jaar geleden liep ze in Praag naar het brons. Zondag verwacht ze in de finale op de 3.000 meter weer voor de me dailles te kunnen lopen. „Ik ben te rug op niveau. Alleen de Britse Laura Muir is van de buitencatego rie. Achter haar ligt alles open." In de Euroborg hoopt Ajax-trai ner Peter Bosz weer te kunnen beschikken over linksback Daley Sinkgraven, die de afgelopen du els ontbrak bij de Amsterdam mers vanwege een enkelbles sure. Sinkgraven trainde deze week al wel mee. Mocht Ajax winnen in Groningen, dan evenaren de Amsterdammers een clubrecord uit de jaren 1972 en1973 Na de training van vandaag moet ook blijken hoe Nick Viergever er aan toe is. De verdediger viel tegen Heracles Almelo gebles seerd uit. Even werd gevreesd voor een lange absentie, maar Viergever heeft 'slechts' zijn rechterlies verrekt. Als hij de wedstrijd tegen Groningen niet haalt, moet Ajax hopen dat hij in elk geval fit is voor de heenwed strijd in de achtste finales van de Europa League, donderdag in Denemarken tegen FC Kopen hagen. Bij dat duel mist Bosz in de defensie sowieso de geschor sten Davinson Sanchez en Joël Veltman. Mocht Ajax zondag winnen in Groningen, dan evenaart het met winst in de eerste acht com petitiewedstrijden van het jaar een clubrecord uit de jaren 1972 en 1973. Dat laatste jaar wonnen de Amsterdammers zelfs zestien keer op een rij. Alberto Salazar, sinds november de trainer van Sifan Hassan, kwam deze week (opnieuw) onder vuur te liggen door een artikel in The Times. Volgens an- tidopingorganisatie Usada over trad de Amerikaanse coach de dopingregels door zijn atleten een aminozuur via een infuus toe te dienen. „Het is onbegrij pelijk dat Sifan naar Salazar is gegaan", zegt Maureen Koster. De twee deelden de voorbije ja ren vaak een kamer op trai ningskampen en grote toer nooien en zijn vriendinnen. „We hebben samen heel veel successen en teleurstellingen gedeeld, maar deze keuze snap ik echt niet. Er gaan zoveel ver halen over die groep rond. Los van of hij schuldig is, zou ik zelf nooit voor zo'n coach kiezen." Naar de ambiance, de komende drie dagen in de Kombank Arena van Belgrado, is het voor Maureen Koster (24) natuurlijk nog gissen. Maar ze heeft zin in de EK indoor in Belgrado. De kansrijke mid- denlangeaf- standsloopster heeft de afgelo pen zomer in Rio de Janeiro ervaren dat de Olympische Spelen niet per se het mooiste evenement hoe ven te zijn. „In een wereld- sport als atletiek zijn een EK en WK even mooi en soms misschien zelfs mooier. Voor de medailles lopen op een kampioenschap blijft bijzonder." In Brazilië ging er een streep door het idee van de Olympische Spelen als absoluut hoogtepunt. Al bij het zien van haar olympische startnummer voelde Koster de te leurstelling opborrelen. „Ik had iets speciaals verwacht. Met glitters, versieringen. Maar het was een saai startnummer, lettertype comic sans." Ze zucht. „Het stadion was zó le lijk. De stad was op veel plaatsen vies en onveilig. Er waren op som mige dagen weinig toeschouwers. Ik dacht: is dit het nou?" Veel collega-atleten vonden de sfeer tegenvallen. Zo zag meer kampster Anouk Vetter af van haar plan de olympische ringen op haar lijf te tatoeëren. „Iedereen ver wachtte een spektakel, maar de grootsheid was er gewoon niet", vrijdag 3 maart 2017 Spelen niet langer zaligmakend voor Koster ADO hoopt op vrijspraak Daley Sinkgraven. FOTO PRO SHOTS ADO hoort vandaag uit Zeist of Tom Beugelsdijk mee mag doen tegen FC Utrecht. Wietse Dijkstra Den Haag/Zeist Ajax moet dit weekeinde bij het moeilijke uitduel met FC Groningen wéér winnen om het koploper Feyenoord lastig te maken in de titelstrijd van de eredivisie. De ploeg van Ajax-trainer Peter Bosz hoopt dat Daley Sinkgraven en Nick Viergever dan mee kunnen doen. Daniël Dwarswaard Amsterdam De door zoveel topatleten over geslagen EK indoor zijn voor Maureen Koster geen tussen doortje. „Ik staar mij niet blind op de Spelen." 4 Praag 2015: Maureen Koster is geëmotioneerd na het winnen van brons bij de EK in door. FOTO PRO SHOTS PAPENDAL/BELGRADO Pim Bijl Papendal/Belgrado Tom Beugelsdijk fotoproshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23