Willems wil samen strijden voor plek 2 gewoon nog heel leuk 23 van Formule 1-coureur Max Verstappen Auto's zijn sneller Het was te verwachten, met de bredere banden, vleugels en meer downforce. De Formule i-auto's zijn anno 2017 ook écht sneller dan in de vorige jaren. De snelste test- tijd van 2016 op het Circuit de Ca talunya ging er woensdag met dik twee seconden aan. Valtteri Bottas tekende zelfs voor een officieus laprecord en Lewis Hamilton klaagde over blauwe plekken op plaatsen waarvan hij niet eens wist dat hij ze daar kon hebben. „Mwah", relativeerde Verstappen meteen. „Dat komt vooral omdat er tijdens een test allerlei test onderdelen in de auto in de weg zitten. Nekklachten? Ja, die had ik wel. Maar hoe hard je ook traint 's winters en hoe snel een auto ook is, van je nek heb je altijd last als je weer in de wagen stapt." Brokkenpiloot Stroll De ene tiener is de andere niet. Met twee spins en een crash begon de pas 18-jarige Canadees Lance Stroll zijn rampzalige avontuur in de Formule 1. Tot twee keer toe kwam de Williams-bolide op een takelwagen terug naar de pits. De tweede keer was het chassis zelfs zo ernstig beschadigd dat er giste ren helemaal niet meer mee getest kon worden. En er was al zoveel kritiek op Strolls entree in de Fi, mede mogelijk gemaakt door het schier onuitputtelijke banksaldo van vader en miljardair Lawrence Stroll. Gelukkig nam Lewis Ha milton de brokkenpiloot, die ook in de Formule 3 al als roekeloos te boek stond, in bescherming. „Dit zijn de moeilijkste auto's in jaren, en dat maakt nu debuteren extra lastig voor Lance. Ik heb medelij den met hem." Social love Zieltjes winnen voor een sport die juist de jongste fans weer moet zien te vinden. Dat doe je anno 2017 via de sociale media. Bernie Ecclestone moest er niets van weten, maar nieuwe eigenaar Liberty Media heeft de teams en coureurs meteen groen licht gegeven om te filmen in de pitstraat en de auto. Digi-fanaat Lewis Hamilton maakte daar meteen gretig gebruik van, in navolging van zo'n beetje het ge hele startveld. Een beetje liefde voor sociale media, het werd tijd ook.Hoewel, gisteravond kwam de FIA nog wel even met de officiële mededeling dat het abso luut niet de bedoeling is dat journalisten ook Formule ï-film- pjes gaan posten. Het Eindhovense publiek is dit seizoen namelijk maar mondjes maat verwend. Daar kan PSV morgen direct verandering in brengen, als Roda JC op bezoek komt in het Philips Stadion. Plek twee in de eredivisie is met enige fantasie nog een haalbaar verhaal en de spelers geven naar buiten toe aan er vol voor te willen gaan. „We zullen echte mannen moeten zijn en moeten door. We moeten accepteren dat het nu zo is als het is, al is dat niet makkelijk. Je merkt natuurlijk dat er teleur stelling is, maar het is mogelijk om de tweede plek nog te pak ken", zei Jetro Willems na afloop van de training van gisteren. Hij wilde niet veel meer kwijt over het echec van zondag in de Kuip. Na afloop bekritiseerde hij een aantal ploeggenoten. „Dat was meer in zijn algemeenheid bedoeld. Ik denk dat we allemaal verantwoordelijk zijn", aldus de ervaren 22-jarige back. „Maar wat geweest is, is geweest. Ik wil daar nu niet meer over praten. We zul len alles moeten doen om tot het einde van het seizoen samen een resultaat te halen. Ik benadruk sa men, omdat het daar om draait in voetbal." Puzzelen PSV kan de derde titel op een rij vergeten en dat doet bij Willems zichtbaar pijn. Plek twee, en dus toegang tot de voorronden van de Champions League kan die pijn mogelijk verzachten. Tegen Roda JC moet de jacht op plek twee normaal gesproken gebeuren zon der Marco van Ginkel, die kampt met knieklachten. De middenvel der was begin deze week nog en thousiast over zijn kansen om het thuisduel te halen, maar haakt vermoedelijk toch af. Dat biedt kansen voor Jorrit Hendrix, Jürgen Locadia of Steven Berg- wijn. Trainer Phillip Cocu kan ervoor kiezen om Bart Ramselaar links buiten te laten staan of een linie naar achteren te verhuizen, zoals zondag in Rotterdam gebeurde. In het eerste geval komt Hendrix in beeld voor een basisplek, in het andere geval Bergwijn of mis schien wel weer Locadia, die nog weinig wedstrijdminuten in de benen heeft. het soms makkelijk te gaan voor Sven", legt hij uit. „Maar dat geeft een vertekend beeld. Hij doet er meer voor dan een ander. Hij is al weken met dit toernooi bezig." Hij moet wel. Achter Kramer rijdt de concurrentie elk jaar harder, maar vooralsnog niet hard ge noeg. „De top wordt steeds bre der", vindt Kramer. „Maar dat wordt min of meer gecamou fleerd door mijn persoontje." In de jaren dat Kramer het WK liet schieten, was het toernooi razend spannend. Patrick Roest, Jan Blokhuijsen, Sverre Lunde Peder- sen en Bart Swings zijn stuk voor stuk topallrounders. Alleen heb ben ze de pech te schaatsen in het tijdperk-Kramer. De 30-jarige Fries kijkt uit naar het zestiende grote titeltoernooi dat in Hamar wordt gehouden sinds het Vikingschip in 1993 de deuren opende. Hij heeft hoge verwachtingen, ook omdat er de voorbije zomer een nieuwe vloer en nieuw machinepark in de hal zijn aangelegd. Met de vernieu wingen hopen de ijsmakers in Hamar dat oude tijden gaan her leven. „Het was hier vroeger bloedje snel", zegt Kramer. In het eerste seizoen werden in het Viking schip liefst acht wereldrecords ge reden op de traditionele afstan den. Het laatste wereldrecord stamt echter uit 2001, toen Gunda Niemann-Stirnemann 4.00,26 deed over de drie kilometer. Ook als laaglandbaan heeft Hamar geen hoge statuur meer. Links en rechts is het Vikingschip voor bijgestreefd door snellere banen. Heerenveen, Sotsji, Mos kou, Berlijn, Gangneung, de lijst is lang. Kra mer hoopt op een revival van het Vikingschip. „Ik heb hier zelf 6.09,1.44 en 12.50 staan." De 6.09,74, t-44,75 en 12.50,96 stam men uit 2008 en 2009. „Die snelle tijden worden hier tegenwoor dig niet meer ge reden." UITSLAGEN vrijdag 3 maart 2017 komt nog wel' Catalunya in Barcelona, fotoanp Jetro Willems. FOTO PRO SHOTS Llrssj Het doek is voor wat betreft de titel gevallen bij PSV. De club speelt de komende tien duels voor toegang tot de Champions League voor komend seizoen. Minstens zo belangrijk: PSV heeft iets goed te maken rich ting het thuispubliek. Rik Elfrink Eindhoven T Sven Kramer (r) tijdens een training met Bart Swings. FOTOANP |IA) Ofto TENNIS Mannen. Dubai, kwartfinales: Haase (Ned) - Dzumhur (Bos) 6-2 4-6 6- 4, Verdasco (Spa) - Monfils (Fra/4) 6-3 7-5. Acapulco, tweede ronde: Querrey (VS) - Goffin (Bel/5) 6-2 6-3 Djokovic (Ser/1) - Del Potro (Arg) 4-6 6-4 6-4, Nadal (Spa/2) - Lorenzi (Ita) 6-1 6-1, Cilic (Kro/3) - Coric (Kro) 6-3 2-6 6-3, Thiem (Oos/4) - Mannarino (Fra) 7-5 6-3, Kyrgios (Aus/6) - Young (VS) 6-2 6-4, Johnson (VS) - Escobedo (VS) 7-6 (5) 6- 3, Nishioka (Jap) - Thompson (Aus) 6-4 3-6 6-0. Vrouwen. Kuala Lumpur, tweede ronde: Linette (Pol) - Peng (Chn/4) 5-2 opg, Duan (Chn/5) - Sorribes T. (Spa) 6-0 4-6 7-5, Wang (Chn/6) - Zheng (Chn) 6-1 6-1, Han (Chn) - Kalinskaya (Rus) 6-3 6-0, Barty (Aus) - Kato (Jap) 6-0 6-3. Acapulco, tweede ronde: Parmentier (Fra) - Petkovic (Dui/8) 6-4 3-6 6-1, Lucic-B. (Kro/1) - Rogers (VS) 6-4 6-4, Mladenovic (Fra/2)-Watson (GBr) 7-6 (4) 6-7 (5) 7-5, Ostapenko (Let/3) - Brengle (VS) 7-5 6-4, Puig (PRi/4) - Hantuchova (Slw) 6-4 6-4, McHale (VS/5)-Townsend (VS) 6-1 7-6 (5), Tsoerenko (Oek/7) - Gorges (Dui) 6-1 2-0 opg, Flipkens (Bel) - Tomljanovic (Kro) 7-5 opg. VOETAL Nederland. KNVB-beker, halve finales. AZ - SC Cambuur nnb.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22