prescarï OG3NE kiest voor 'Lights and Shadows' 21 Uit liefde voor het leven 'Oscarblunderaars krijgen persoonlijke beveiliging' Kristallen Film voor Heieen PricewaterhouseCoopers (PWC) heeft bodyguards in gehuurd voor de twee mede werkers die de mist in gingen tijdens de uitreiking van de Os cars. Dat heeft showbizzsite TMZ gehoord van bronnen rond het bedrijf. Brian Cullinan en zijn collega Martha Ruiz zou den doodsbedreigingen hebben ontvangen na het verwisselen van de winnaars. Vooral op de sociale media moest het duo het ontgelden. Ze kregen de vrese lijkste verwensingen naar het hoofd geslingerd en foto's van hun huizen werden op internet gezet. planken zou staan met Jette (die nog altijd Laura Selmhorst speelt in GTST) in Gare de Lyon, in april en mei vorig jaar in het kleine Apollofirst Theater in Amsterdam. De voorstel ling bleek een succes, en nu zijn ze in volle vaart aan het repeteren voor een uitgebreidere versie van de voorstel ling, waarmee ze vanaf vanavond langs theaters in heel Nederland rei zen. In het toneelstuk spelen ze Gerard en Rachel, twee Parijse geliefden die door de oorlog van elkaar worden ge scheiden. Na de oorlog hopen ze el kaar op het Parijse station weer tegen te komen. Ze spreken af om elke eer ste dinsdag van elk kwartaal om 12.00 uur naar elkaar uit te kijken, maar het duurt dertig jaar eer ze worden her enigd. „Ook al is hij inmiddels ge trouwd met een andere vrouw, hij houdt zich aan die afspraak. Elk kwartaal staat hij er weer. Ik vind het getuigen van heel grote liefde, van hoop en verlangen", vindt Bartho. Jette: „Het is een verhaal dat nog steeds actueel is, hoewel het zich af speelt tegen de achtergrond van de Tweede Wereldoorlog. Zij is eigenlijk een vluchteling, en vluchtelingen zijn nu aan de orde van de dag." Oorlog Bartho: „Wij zijn allebei kort na de oorlog geboren, hebben er door onze ouders veel van meegekregen. Bij ons thuis was 4 mei altijd drama. Mijn moeder zat te huilen, ik moest stil zijn. En toen ik als jongetje eens en thousiast riep dat er vliegtuigen over kwamen, raakte mijn moeder bijna in paniek. Die zag meteen beelden van de meidagen voor zich. In alles was de oorlog aanwezig." Ook op Jette heeft die geschiedenis veei impact gehad. „Mijn vader was 22 toen hij vocht op de Grebbeberg. Een goede vriend van hem is daar naast hem overleden. Mijn moeder moest evacueren door de slag om Arnhem. Ik denk dat alle keuzes die ik heb gemaakt in mijn leven, door de oorlog zijn beïnvloed." Het voelt voor ons geen moment alsof we Jef en Laura zijn Bartho veert op: „Je moet nu niet denken dat Gare de Lyon een somber stuk is, want dat is het niet." Dat ze nu in zo'n andere setting spelen en even geen Jef en Laura zijn, is niet iets waar ze aan moeten wen nen. „Het is heel gewoon voor ons. We zijn acteurs, die zijn gewend om in de huid van een personage te krui pen", zegt Jette. Bartho: „Het is ook zo'n andere manier van spelen, dat het voor ons geen moment voelt alsof we Jef en Laura zijn." Jette knikt: „Ik kan me wel voorstellen dat het voor het publiek even vreemd is. Ze ken nen ons natuurlijk van Goede Tijden." Bartho: „Mijn vrouw kreeg ooit eens de vraag of ze nou nooit eens Jef te gen me zei. Dat is voor ons absurd." Jette schiet in de lach: „Voor ons wel, maar als je 25 jaar Jef op tv ziet en nooit Bartho, dan ben je Jef voor de mensen. Tegen mij roepen ze op straat ook altijd Laura." GTST Ze genieten ervan dat ze nu op pro fessioneel vlak nog geen afscheid van elkaar hoeven te nemen. Zou het voor Bartho een optie zijn ooit terug te ke ren in Goede Tijden, Slechte Tijden Jette zou dat Jeuk vinden. „Maar ik vind ook dat je door moet met je le ven." Bartho: „Ik zeg niet 'nee', maar ik zeg ook niet volmondig 'ja'. Wat Jette zegt: er moet ook een leven be staan naast Goede Tijden. Zoals dit to neelstuk." Het lied is een familieproductie, want geschreven door Rick, de va der van de drie zussen Amy, Lisa en Shelley Vol. Dat deed hij samen met gitarist Rory de Kievit, de vriend van Shelley. Het liedje kreeg bij de laatste se lectie de voorkeur boven songs van onder anderen componisten Han Kooreneef, Gordon Groothedde en Aischa Traida. Met Lights and Sha- dows zingt OG3NE op donderdag 11 mei in de tweede halve finale van het Songfestival in Kiev. Welke startplek de Nederlandse inzen ding krijgt, is nog onbekend. Wel duidelijk is dat het drietal in de doorgaans minder gunstige eerste helft van de show zal zingen. Te genstanders in de strijd voor een finaleplek zijn onder meer Rus land, Roemenië en Hongarije. De documentaire Het doet zo zeer van Heieen van Royen heeft de Kristallen Filmstatus bereikt. Ruim 10.000 bezoekers zagen de film, een portret van Heieens moeder bij wie begin nende dementie is ge diagnosticeerd, in de bioscoop. Om het succes van de documentaire te onderstrepen, ontving Heieen van Royen gis teravond de onderschei ding. vrijdag 3 maart 2017 Wij vinden dat wanneer je waarde aan het leven hecht en je jezelf een lang leven gunt, je je (preventief) medisch moet kunnen laten onderzoeken. Met of zonder verwijzing. Omdat jij zelf je eigen lichaam het beste aanvoelt. We spreken uit eigen ervaring dat er dan een plek moet zijn waar je terecht moet kunnen, waar een team van de beste medische specialisten voor je klaar staat en waar men alle tijd voor je heeft. Wij geloven in gezondheidszorg, meer dan in ziekenzorg. Datje er beter op tijd bij kunt zijn, dan te laat. Daarom zijn wij er. Voor jou. Voor het leven. Bekijk onze onderzoeken op www.prescan.nl of bel 074 255 9 255 voor een gratis én persoonlijk advies. Jette van der Meij en Bartho Braat op de set van Goede Tijden Slechte Tij den. FOTO ANP KIPPA 44 —Bartho Braat Lights and Shadows is de titel van het van het lied waarmee meidentrio OG3NE ons land ver tegenwoordigt op het Eurovisie Songfestival. Het nummer, dat vandaag wordt gepresenteerd, is een 'opbouwende powerballad' en kent een meerstemmig ge zongen refrein. Stefan Raatgever Meidentrio OG3NE brengt een familieproductie, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20