20 M VINCENT LUISTERT RADIO Vandaag, tussen 12.00 en 19.00 uur, film muziek op de radio. Van Also sprach Zarathustra uit A Space Odyssey tot En- nio Morricone's muziek uit Once Upon a Time in the West. Vanaf 22 februari al draait men op Radio 4 veel filmmuziek. Dat heeft alles van doen met de Oscars, dat zijn de Gouden Kalveren van Amerika, filmprijzen dus. Die werden af gelopen zondag uitgereikt in Hollywood. De Staat in helikopter 'Katywas niet serieus' Ze stonden 25 jaar met elkaar op de set van Goede Tijden, Slechte Tijden. Maar het vertrek van Jet Alberts uit de soap vorig jaar betekent niet het einde van de samenwerking tussen Bartho Braat en Jette van der Meij. Vanaf vanavond staan ze samen op de planken. „We geven veel om elkaar." Er zat een soort mos op m'n stembanden. Het was een soort wokkei geworden verkeerd kaartje in een envelop omdat een accountant zat te twitteren terwijl hij de en velopjes klaarmaakte. Wat is dat Amerika toch een ongelofelijk amateuristisch land ei genlijk, dat is bij de Kalveren nog nooit ge beurd. Maar ja, wat wil je, met zo'n president. Soms denk ik, de democratie is de grootste vijand van zichzelf, maar dat even terzijde. Filmmuziek dus, in Radio 4 At The Movies. de luisteraar heeft de Filmmuziek Top 40 sa mengesteld, die gaat vandaag de lucht in. Er staat een aantal draken van stukken in. Filmmuziek is vaak ontzettend bombastisch en melodramatisch. Ik ken mannen die zelfs bij de dood van naaste verwanten nog geen traan lieten. Kerels die je onverdoofd een been kunt afzagen, het doet ze niets. Mis schien dat ze een keer zullen denken: Hé, waar komt toch die jeuk vandaan, maar ver der niks. Dat soort gasten. Gozers die tiental len jaren met een kogel in hun hoofd rondlo pen en dat pas in de gaten hebben nadat ze niet door het detectiepoortje op Schiphol ko men. (nummer 38) en ze barsten uit in een door merg en been gaand geween, waarbij de sire nes van de eerste maandag van de maand in het niet vallen. Filmmuziek neemt je mee terug naar het moment waarop je de film of de serie, som mige filmmuziek is seriemuziek, zag. De radio is tussen 12.00 en 19.00 uur een beeldmaker vandaag. Aan mij is de meeste filmmuziek niet besteed, ik ga weinig naar de film. Maar zet het Allegretto uit Symfonie nr.7 van Van Beethoven, (nummer 33) op, en ik zit in de bioscoop bij The King's Speech, een van de indrukwekkendste films die ik ooit ge hoord heb. Of draai die muziek van Ludovico Einaudi.Bij welke film die hoort? Luister van 12.00 tot 19.00 uur naar Radio 4. Quote van de dag Aan het eind van het gesprek, wanneer Bartho Braat (66) en Jette van der Meij (62) herinneringen ophalen aan het afscheidsfeestje van Bartho bij Goede Tijden, Slechte Tijden vorig jaar, buigt Jette ineens naar hem toe. Ze legt haar hand op zijn arm. „Ik vind het heel bijzonder en apart dat we nu samen in een stuk spelen", zegt ze tegen hem. Hij: „Ik geef ook veel om jou." Jette memoreert wat ze tegen Bartho zei in haar speech. „Ik heb hem verteld dat ik hem zou missen op de set van GTST. Ik vind het jam mer dat er nu niemand meer van mijn generatie in zit. Hij was de laat ste van die leeftijd, die ook het begin nog heeft meegemaakt. Het schept een band, hoe geweldig al die jongere collega's ook zijn. Dat generatiever- schil heb ik nooit zo gemerkt, maar nu ik boven de 60 ben, komt het toch. Al voel ik me jong van geest." Ze vertelden elkaar ook dat het ver trek van Bartho's personage Jef Al berts uit Meerdijk niet zou beteke nen dat de samenwerking tussen hen voorbij was. Al voor zijn laatste scène wist Bartho dat hij op de Ik vind het apart en heel bijzonder dat we nu samen in een stuk spelen Geween vrijdag 3 maart 2017 5 MEI Broederliefde, De Jeugd van Tegenwoordig en De Staat zijn dit jaar de Am bassadeurs van de Vrijheid. De artiesten vlie gen op 5 mei met helikopters naar de vele be vrijdingsfesti vals, verspreid over heel Ne derland. BREUK Katy Perry en Orlando Bloom hebben hun re latie nooit seri- Weer samen maar niet als Jet en Laura eus genomen. Dat zeggen bronnen nu de sterren bevesti gen uit elkaar te zijn. „Katy stond er altijd al in met het idee dat het leuk is voor nu", zegt een kennis van Katy. Waylon worstelde vorig jaar met stemproblemen, maar is er nu weer helemaal bovenop, vertelt hij in RTL Late Night. Het was nog een hele toestand. Er zat een Maar zet de muziek uit Twin Peaks op, Reageren? vincent@persgroep.nl Jette van der Meij en Bartho Braat als Rachel en Gerard in Gare de Lyon. FOTOKASPERDE BONT Marlies van Leeuwen 44 —Jette van der Meij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19