Einde vriendjespolitiek inzet van Franse Macron MUSIC SHOW SCOTLAND 23 DEC 201714:30 GELREDOME ARNHEM 1 APRIL 201719:30 AHOY ROTTERDAM 13 connecties tussen team Trump en het Kremlin: „Ik denk dat we alle maal antwoorden nodig hebben." Ironisch genoeg lijkt juist Bush te profiteren van de grillen van zijn op volger. Steeds meer Amerikanen heb ben weer sympathie voor Bush, blijkt uit opinieonderzoek. Die cowboy uit Texas was zo gek nog niet, lijkt nu het idee. Ook al werd hij vaak gezien als oorlogszuchtige hardliner toen hij aan de macht was, is de chaotische nasleep van zijn Irakoorlog meer dan ooit zichtbaar en zijn massvernieti- gingswapens in Irak nooit gevonden. Jay Fain verloor er wel zijn rechter been. Zijn bewondering voor Bush is er niet minder om. „Ik heb zelf m'n hand opgestoken, ik wist waar ik aan begon." Bush schenkt de opbrengst van zijn boek, Portraits of Courage, aan een organisatie die veteranen helpt een nieuw leven op te bouwen. „Je eert hen niet door hen zielig te vin den. Medelijden, dat hebben ze ook niet met zichzelf. Je eert hen door hulpprogramma's die werken." Zijn expositie, zegt Bush, is er „om een brug te slaan tussen de militaire we reld en de burgerwereld." Voor oor logsveteranen, bedoelt hij, maar evengoed voor Bush zelf. Hij mist het militaire ceremonieel, laat hij door schemeren in de openingsfilm van zijn tentoonstelling. „Mensen vragen me: mist u het om president te zijn? Niet echt. Maar ik mis het wel om de vrijwilligers die het uniform hebben aangetrokken te huldigen." Dat laatste is vermoedelijk in reac tie op het schandaal rondom zijn tegenstander Frangois Fillon. Ma cron zei dat hij belangenverstrenge ling wil voorkomen. Fillon is kan didaat voor het centrumrechtse Les Républicains (LR) maar staat onder zware druk. Zijn echtgenote zou zijn betaald als parlementair mede werkster van haar echtgenoot, ter wijl niemand in het parlement wist dat ze actief was. Zij zou volgens Franse media tussen de 500.000 en 900.000 euro hebben verdiend. Macron presenteerde gisteren het verkiezingsmanifest van zijn partij 'En Marche'. Daarin staat onder meer dat hij de in zijn ogen te riante pensioenen van ambtenaren wil aanpakken en gelijkschakelen met de oudedagsvoorziening van wer kenden in het bedrijfsleven. Ook wil de 39-jarige oud-minister van Economische Zaken het aantal nationale en regionale parlements leden met een derde inkrimpen en wil hij voor 10 miljard euro aande len van de staat in Franse bedrijven verkopen. Dat geld moet gaan naar investeringen in innovaties en de integratie van vreemdelingen. En Marche werpt zich op als al ternatief voor Front National van Marine Le Pen en het rechtse blok van Fillon. Macron staat in de pei lingen tweede achter Le Pen en zou goede kans maken om in de tweede ronde Le Pen te verslaan. De verkie zingen zijn op 23 april en 7 mei. NATIONALE THEATERKASSA Boek een volledig verzorgd Tickets zijn verkrijgbaar bij busarrangement bij Oad de Nationale Theaterkassa www.oad.nl www.ntk.nl 0547-284 488 C 0900-9203 vrijdag 3 maart 2017 Veteranen Will Williamson (foto boven) en Jay Fain voelen zich vereerd met hun door oud-president George Bush ge schilderde portretten, foto'slaurabukcman/afp De gematigde Franse presi dentskandidaat Emmanuel Ma cron wil onder meer het Franse parlement inkrimpen en een ver bod invoeren op het inhuren van familieleden door overheids ambtenaren. Frank Renout Parijs De politicus in hem heeft George Bush grondig onder drukt de afgelopen jaren - schilderijen zijn core business geworden voor Amerika's 43ste president.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13