Villa's Park Zelandus al volgend jaar klaar Parkeerbezwaren Hulst zijn resoluut van tafel geveegd IÉ Oostburgs hotel blijft familiebedrijf 7 Al bijna zestig jaar is hotel en restaurant De Eenhoorn van Peter en Patricia de Milliano in Oostburg een familiebedrijf. En dat blijft ook zo. zv Patricia de Milliano is per 1 maart gestopt als voorzitter van de CDA-fractie in de Pro vinciale Staten. Ze blijft Statenlid, maar voor het voorzitterschap houdt de politica niet voldoende tijd over. De reden? Ze heeft samen met haar man Pe ter hotel en restaurant De Een hoorn in Oostburg overgenomen van zijn broer, sinds 14 februari. Ze hebben geen moment ge twijfeld. Peter werkt er al jaren als kok en de liefde voor het fa miliebedrijf zit diep. Dat is niet voor niets: De Eenhoorn is een hotel met een verhaal. De ouders van Peter be gonnen 58 jaar geleden met het hotel en restaurant aan de Markt. „Ik ben hier geboren", vertelt Pe ter. Vader, moeder en vier kinde ren woonden in het hotel. „We leefden beneden, het kantoortje was onze huiskamer en we aten in het restaurant." Als alle kamers volgeboekt waren, sliepen ze op zolder. Peter kent elk hoekje in het gebouw en maakte er in de loop der jaren van alles mee: zo stond het hotel twee keer onder water en woedde er ooit brand. Ook de liefde voor koken ontstond hier. Als klein jongetje hielp hij al mee in de keuken. Hij werkt er inmid dels drieëndertig jaar. Toen zijn ouders met de zaak stopten, nam Peters broer Frank De Eenhoorn over met zijn vrouw Marina. Zij overleed vorig jaar en het runnen van De Eenhoorn ver loor voor Frank zijn glans. Hij be sloot begin dit jaar het bedrijf te verkopen, aan zijn broer. „Frank vroeg of we dat zagen zitten", ver telt Patricia. Binnen een maand was alles geregeld. De negen me dewerkers, volgens Patricia en Pe ter 'gouden krachten' blijven. Pa tricia: „Ze zijn enthousiast om met ons een nieuwe uitdaging aan te gaan." We leefden beneden, het kantoortje was onze huiskamer en we aten in het restaurant Peter blijft kok en Patricia is gastvrouw die bijspringt waar no dig. Hun oudste zoon gaat de boekhouding doen. Voor Patri cia was het nog even hectisch van wege haar functie als fractievoor zitter en haar huidige werk bij Hair Body Beauty in Sluis. „Het is een achtbaan, het is allemaal zo snel gegaan. Maar we krijgen leuke reacties. Mensen zijn blij dat het in de familie blijft." Naast toeristen, komen ook veel mensen uit de buurt dineren. Voor de gasten gaat er niet veel verande ren. De klassieke Franse keuken blijft en de sfeer ook. „We willen het iets laagdrempeliger maken", zegt Patricia. „Dat het een plek is waar je kunt lunchen of dineren maar ook een kopje koffie kunt drinken. Ook willen we uitge breide hotelarrangementen gaan aanbieden." De openingstijden worden daarnaast wat ruimer. Na de herinrichting van de Markt in Oostburg, komt er een nieuw ter ras voor de deur met loungeban ken. Patricia: „Dat je aan komt lo pen en denkt, dat is gezellig daar." De afronding van project Park Ze landus, drie stadsvilla's met elk achttien appartementen aan de Bellamystraat in Terneuzen, is in een stroomversnelling geraakt. Ini tiatiefnemer Gerald Kas van Iris Vastgoed tekende de overeenkom sten voor de verkoop en bouw van de resterende twee gebouwen, Euphrosyne en Aglaïa. Het eerste gebouw, de Thalia, is inmiddels sinds afgelopen zomer in aanbouw en zal omstreeks juni klaar zijn. Het hele project zal rond april volgend jaar opgeleverd wor den. Park Zelandus verrijst op de locatie van het voormalige zwem bad De Honte dat in onbruik raakte na de komst van sportpark Vlie gende Vaart. De bouw van Thalia ging afgelopen zomer van start, na een lange aanloop van dik tien jaar veroorzaakt door de economische crisis. De appartementen in Euphrosyne en Aglaïa komen op de markt in zowel de koop- als huur sector. Het park is vernoemd naar het pseudoniem van de Zeeuwse dich ter Jacobus Bellamy en zijn gedicht De Drie Bevalligheden. Daarin brengt hij een ode aan de dames Thalia, Euphrosyne en Aglaïa. In een definitieve uitspraak keurt de RvS de door de gemeente Hulst verleende omgevingsvergunning in zijn geheel goed. De bezwaarmakers (Frans van den Nieuwenhuijzen - eigenaar van een naastgelegen woning - en Fred Geux, raadsman van de oud eigenaresse van een ander huur pand) wilden dat de RvS die om gevingsvergunning juist naar de prullenbak zou verwijzen. De belangrijkste bezwaren rondom het voltooide complex met 43 appartementen en winkels richtten zich tegen het gebrek aan voldoende parkeerplaatsen op ei gen terrein. De gemeente wil een deel aanleggen op de plaats waar nu een flessenloods staat. De bezwaarmakers vinden dat er betere alternatieven zijn: dat de gemeente Hulst hun huizen op koopt en daar een parkeervoorzie ning van maakt. De Raad van State is het niet met hen eens. Het ter rein aan het Havenfort is eigen dom van de gemeente en dat is voldoende garantie dat het par keerterrein niet snel zal worden opgeheven. In elk geval vindt de Raad dat de tegenstanders niet keihard hebben aangetoond dat er een parkeer- en verkeerschaos in de buurt zal ont staan. De bezwaarmakers hoopten te vergeefs dat een uitspraak van de Raad van State de gemeente Hulst zou dwingen hun ingeklemde 'waardeloos geworden woningen' op te kopen en daar een parkeer terrein aan te leggen. Maar dat zit er definitief niet in. donderdag 2 maart 2017 Liefde voor De Eenhoorn zit diep RAMT De ouders van Peter openden De Eenhoorn 58 jaar terug. Hij en Patricia namen het bedrijf over van Peters broer. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE Oostburg -Peter de Milliano Sophie Stockman Sheila van Doorsselaer Terneuzen De Raad van State heeft alle parkeerbezwaren tegen het woon-winkelcomplex Residen tie Reynaertshof in Hulst van tafel geveegd. Jan van Ommen en Sheila van Doorsselaer Den Haag/Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68