Extra overgang buitendijks fietsen 6 Tholen stelt ambitieus promotieplan op Het is één van de ideeën die wor den geopperd in een plan dat ertoe moet leiden dat Tholen over tien jaar vijf procent meer inwoners, toeristen en werkgelegenheid heeft dan nu. Dat is een ambitieus streven. Concreet betekent het dat er elk jaar 125 inwoners, 40 banen en 1.400 toeristische overnachtingen bij moeten komen. Voor die banen zijn bedrijven nodig. De gemeente is de laatste jaren succesvol met het bin nenhalen daarvan, maar volgens de opstellers van het plan - die met veel Tholenaren spraken - kan het nog beter. Door de naam van Wel gelegen te veranderen in Business park A4 Tholen wordt volgens hen benadrukt dat het terrein dichtbij het nieuwe deel van de A4 ligt en daardoor goed bereikbaar is. Verder vinden ze dat meer moet worden benadrukt dat snel kan worden gehandeld als een bedrijf zich op Tholen wil vestigen. De ge meente zou de slogan 'Bedrijfs- grond binnen een maand' moeten gaan hanteren. Om nieuwe inwoners aan te trek ken, zou de gemeente het zogehe ten 'proefwonen' moeten invoe ren. Mensen die overwegen op Tholen te gaan wonen, maar nog twijfelen, kunnen dan een week in Het Thoolse plan moeten leiden tot meer inwoners, meer banen en meer werkgelegenheid een woning op het eiland verblij ven. De gemeente zou zich daarbij moeten richten op inwoners van West-Brabant en de regio Rotter dam. Om dit mogelijk te maken, is wel de medewerking van makelaars en woningcorporatie Stadlander nodig. Andere zaken die in het zogehe ten promotie en acquisitieplan worden genoemd zijn deelname aan de jaarlijkse fiets- en wandel- beurs in Utrecht, het uitnodigen van vloggers en het aanmoedigen van inwoners om Tholen te promo ten op de sociale media. Er moet ook een welkomstpor taal komen op internet waar poten tiële nieuwe inwoners, bedrijven en toeristen gemakkelijk kunnen vinden wat ze willen weten. Verder zou Tholen zich moeten profileren als de ultieme plek voor teamuitjes, bijvoorbeeld op het ge bied van duiken, varen, fietsen en paintball. Hiervoor wil de ge meente samenwerken met vakan tiepark Waterrijk Oesterdam. Stichting Het college stelt de gemeenteraad voor het plan in z'n geheel uit te voeren. De stichting Tholen Beter Bekend moet dat gaan doen. Die krijgt daar de komende twee jaar in totaal 250.000 euro voor. Het is de bedoeling dat het binnenhalen van meer inwoners, toeristen en bedrij ven op de lange termijn geld ople vert. „We leggen er een dijkovergang aan", aldus Arjan Goossen van het waterschap. „Want een eindje ver- DIJKOVERGANG der mogen fietsers niet meer door- fietsen. Daar komen ze een hek te gen. Maar ze kunnen daar niet op een goeie, fatsoenlijke manier naar beneden. Daarom leggen we daar een overgang aan zodat ze wel fat soenlijk naar beneden kunnen en binnendijks weer verder kunnen fietsen." Ter hoogte van de waterzuivering bij 's-Gravenpolder, op Kapels grondgebied, komen de fietsers dan weer op de weg uit die binnendijks naar Hoedekenskerke leidt. „En vlak voor Hoedekenskerke kunnen ze dan weer naar boven en buiten dijks verder fietsen. Zo krijg je een mooi aaneengesloten fietspad." Goossen geeft aan dat Schelde stromen probeert zoveel mogelijk het buitendijks fietsen te bevorde ren. „We zijn bezig met het oplos sen van knelpunten in de binnen- en buitendijkse fietsroutes. We proberen onze buitendijkse onder- houdswegen maximaal beschik baar te stellen voor fietsers. Maar vanwege vergunningen mag dat niet overal. Daar moet je dan na tuurlijk wel een voorziening aan leggen zodat ze naar beneden kun nen en hun fietstocht kunnen ver volgen." Naar verwachting zal de aanleg van de dijkovergang in de tweede helft van dit jaar plaatsvinden. Westerschelde IN DE REGIO Binnenkijken bij Ineke Otte Befilex Voorjaars concert MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 2 maart 2017 BE- Eiland wil zich beter profileren Het Thoolse bedrijventerrein Welgelegen boert goed, maar de naam... die is wel erg gewoontjes. Als Businesspark A4 Tholen moet het terrein nog aantrekke lijker worden voor bedrijven. Rob Paardekam Tholen Fietsers kunnen in de loop van 2017 weer een flink stuk verder buitendijks fietsen. Bij de water zuivering in de Biezelingsche Ham bij 's-Gravenpolder wil wa terschap Scheldestromen een dijkovergang aanleggen. Hier door komt straks bijna ander halve kilometer buitendijkse on- derhoudsweg extra beschikbaar voor fietsers. Willem Adriaansens Kapelle Kwekerij Seasun <5, e«e Waterzuivering LEGENDA Buitendijkse fiets route naar Hansweert Extra bruikbaar fietsroute na aanleg dijkovergang De dijkovergang GOES Ontwerper en kun stenaar Ineke Otte uit Goes houdt in maart open studio, huis en tuin. Bezoe kers kunnen hier haar nieuwste werk bekijken. Zo zijn er sieraden, sjaals, shirts, 3D-printing producten, tafels, lampen, beelden en glasobjecten te zien. Belangstellen den zijn welkom op 3, 4 en 5 maart, 10, 11 en 12 maart en 17, 18 en 19 maart tus sen 13.00 en 17.00 uur bij Otte's studio aan 's-Heer Els- dorpweg 39. HEINKENSZAND Postzegelclub De Bevelanden houdt op zaterdag 4 en zondag 5 maart de tentoonstelling Be filex 2017 in De Stenge in Hein- kenszand. Er zijn diverse han delaren met filate listisch materiaal, maar ook met kaar ten en munten en rondzendverkeer. De tentoonstelling is zaterdag ge opend van 10.00 tot 17.30 uur en op zondag van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. KLOETINGE Zeeuws Symfo nisch Orkest Con- vocare en het Zeeuws Mannen Ensemble geven zaterdag een voor jaarsconcert in Kloetinge. Dominee J.R. van Vugt spreekt een appèl woord. Het concert begint om 20.00 uur in de Geertes- kerk in Kloetinge. KWADENDAMME Nu carnaval voorbij is, begint voor veel katholieken de vastentijd. Gisteren was het aswoensdag, het traditionele begin van deze periode. Onder meer in de Bonifaciuskerk in Kwadendamme (foto) tekende de priester tijdens een speciale viering een kruisje van gewijde as op het voorhoofd van de parochianen. De vastentijd eindigt met Pasen. FOTO MECHTELD JANSEN GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling Charles Linssen; Hal Serviceflat De Schakel, overdag - Expositie van aqua rellen door leerlin gen van Henk Bis schop; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur- Inloopochtend in kerk met koffie of thee; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur-In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur - Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Am bachtscentrum, 13.00-17.00 uur - Kinder-Doe-Dagen Wijkcentrum de Spinne, 16.00- 20.00 uur-Inloop steunpunt voor mensen met een beperking HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur-Week markt; 09.30 uur- Wandelen in groepsverband; Hoefbladstraat 1, 11.00-12.00 uur- Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin, de trai ning bestaat uit ba lans, souplesse en coördinatie KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekeweg 74, 13.30 uur - Bingo NIEUWDORP Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstelling 'Ontstaan en Ver gaan' van Leen van Dixhoorn SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur-E- book spreekuur YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.50 uur- Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 10.00-11.00 uur- Allevo lessen 'Bewegen voor 50+' ASKRUISJE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61