II II Varen door Duitsland 5 Medisch tweetal haalde een kick uit het vermoorden van patiënten In een ziekenhuis in Saronno in 449 619 649 Noord-ltaliëzijn mogelijk tientallen patiënten gestorven, doordat een arts en een verpleegster ze een dodelijke dosis morfine hebben toegediend. Het medische tweetal haalde een kick uit het moorden, en sprak daar onderling open lijk over. Het stoffelijk overschot van mogelijke slachtof fers moet nu worden opgegraven voor nader onderzoek. Anesthesist Lorenzo Cazzaniga en verpleegster Laura Taroni wor den beschuldigd van meervoudige moord. Justitie startte een onder zoek nadat twee verpleegsters uit het ziekenhuis naar de politie wa ren gestapt. De verpleegsters vertel den hoe in hun ziekenhuis patiën- Een moord met medicijnen is de beste moord die er is. Daar komt niemand achter ten op de eerste hulp binnenkwa men met niet-levensbedreigende zaken als een botbreuk, en vervol gens stierven door een overdosis morfine, toegediend door Lorenzo Cazzaniga. Volgens hun verklarin gen sprak de arts na de dodelijke verdoving, bij het bed van de pa tiënt vervolgens de woorden: „Met deze patiënt spreid ik mijn vleugels als een engel des doods." Het Italiaanse Openbaar Ministe rie (OM) doopte het onderzoek 'En gelen en Demonen' en luisterde het duo (dat in het geheim een relatie met elkaar had) maandenlang af. Die gesprekken zijn huiveringwek kend. „Soms heb ik gewoon zin om iemand te vermoorden", verzucht Laura tegen Lorenzo in een tele foongesprek. Lorenzo vertelt Laura trots over zijn daden op de eerste hulp: „Een moord met medicijnen is de beste moord die er is. Daar komt niemand achter." Op dit moment wordt arts Lo renzo beschuldigd van de moord op vier patiënten, maar die lijst zal waarschijnlijk vele malen langer worden. Laura wordt verdacht van de moord op haar echtgenoot, haar moeder en schoonvader. Ze liet haar echtgenoot geloven dat hij zware diabetes had en daarvoor medicijnen moest slikken, die ze van haar minnaar in het ziekenhuis kreeg. Het werkt. Massimo overlijdt op 23 augustus 2013. Daar blijft het niet bij. Een jaar later overlijdt zijn oom Luciano Guerra. In de herfst van 2014 overlijdt haar schoonva der, Luciano Guerra, en op 4 januari 2015 overlijdt haar eigen moeder: Maria Rita. Volgens getuigen in het ziekenhuis heeft Laura al deze mensen omgebracht door giganti sche hoeveelheden medicijnen. Nabestaanden Laura laat haar echtgenoot en haar moeder cremeren, waarschijnlijk om te voorkomen dat er ooit nog bewijs kan worden gevonden. Zo legt ze dat in ieder geval uit aan haar 11-jarige zoontje. „Cremeren is het veiligst. Dan kunnen ze geen enkel bewijs vinden. Anders kunnen ze nog van alles ontdekken na de dood en dat is gevaarlijk. Dan kan ik de gevangenis in gaan, snap je?", legt ze haar zoontje geduldig uit. Alleen de schoonvader van Laura, Luciano Guerra, wordt niet gecre meerd. Zijn lichaam wordt deze week opgegraven voor autopsie. Het onderzoeksteam laat weten ook bij andere sterfgevallen mogelijk stoffelijk overschot te moeten opge graven voor nader onderzoek. De lijst eventuele slachtoffers wordt namelijk steeds langer na de verhoren van het ziekenhuisperso neel. Ook heeft een aantal nabe staanden zich gemeld die vraagte kens zetten bij de doodsoorzaak van hun geliefden die onder behande ling stonden van het duo. Inmid dels zijn de dossiers van tachtig pa tiënten in beslag genomen, van wie de doodsoorzaak zal worden onder zocht. Verpleegster Laura is vorige Cremeren is het veiligst. Dan kunnen ze geen enkel bewijs vinden, snap je maand 20 uur lang verhoord. Haar kinderen zijn onder toezicht ge plaatst en mogen geen contact heb ben met hun moeder. „Ze krijgt de psychiatrische hulp die ze nodig heeft en wil volledig meewerken aan het onderzoek", zegt haar advo caat Monica Alberti in een korte verklaring. Ongestoord Het 'Engelen en Demonen'-onder- zoek van de openbaar aanklagers richt zich inmiddels ook op dertien collega's. De arts drukte zijn col lega's op het hart dat hij legaal han delde. Volgens getuigen kon het duo ongestoord te werk gaan, om dat collega's massaal wegkeken. Het is volgens justitie ook door dit weg kijken dat dit ziekenhuis jarenlang een plek was waar mensen hun le ven niet veilig waren. Het OM ver wacht nog maanden nodig te heb ben om het totale aantal slachtof fers in kaart te brengen. Pas dan kan het een strafeis bepalen. Moezel tot Trier Rijn Moezel tot Zeil A f .i- donderdag 2 maart 2017 Ik spreid mijn vleugels als een engel des doods' Eveline Rethmeier Saronno Lorenzo Cazzaniga De ingang van het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Saronno. fotoguiseppecacace —Laura Taroni tegen haar zoontje Boek nu uw riviercruise per geliefd MS Rhine Princess* Laat u verrassen door de gastvrijheid, uitstekende maaltijden en mooie vaarroutes met gezellige plaatsen. Zomercruise Rijn Moezel Vanuit Koblenz naar o.a. Alken, Zeil, Cochem, I Winningen, Düsseldorf en Arnhem. Busreis Nedertand-Koblenz Optionele excursie naar wijnbergen Zeil Vertrek: 28 augustus Zie: Kras.nl/91196 Vanuit Andernach naar o.a. Traben-Trarbach, I Bernkastel, Cochem, Koblenz en Keulen. Busreis Nederland-Duitsland v.v. Voordelig excursiepakket met o.a. Trier Vertrek: 29 september Zie: Kras.nl/91157 Vanuit Arnhem naar o.a. Keulen, Alken, Königswinter, Cochem en Düsseldorf. Wijnproeverij in Alken mogelijk Optionele excursie: Reichsburcht in Cochem Vertrek: 3juni, 8 en 29 juli Zie: Kras.nl/91151 5 dagen 7 dagen 7 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5