Alles is koud, kil en zwaar in Nederlands drama Nachtmerrie achter de Belgische schermen 7 Wolverine maakt meer indruk dan ooit LOGAflT^^ vonden aan het draaien van de niet misselijke actiescènes. „Ze is con stant begeleid op de set", vertelt Jackman. „We hebben haar telkens laten weten dat het niet menens is. Bovendien komt zij uit een acteurs familie. Ze was dus wel enigszins ge pokt en gemazeld wat het maken van films betreft voordat zij voor onze camera's verscheen." Weemoed Dat Wolverine nu voor het laatst door Jackman is gespeeld, lijkt hoogstwaarschijnlijk. Hoewel dat soort zaken in Hollywood nooit he lemaal zeker zijn. Met een beetje weemoed kijkt de acteur, die ook on der meer schitterde in de filmmusi cal Les Miserables, terug op de afgelo pen periode. „Ik heb veel aan Wolverine te dan ken. Ik zal hem missen. Hij heeft ze ker bijgedragen aan mijn bekend heid. Maar ik wil er niet te drama tisch over doen. Als in een volgende film een andere acteur hem gaat spe len, heb ik daar vrede mee. Logan is wat mij betreft een zeer passend af scheid." -A.Z. - 'Si Verdwijnen Alsof ze uit een film van Ingmar Bergman zijn weggelopen. Zo koud en kil gaan de moeder en de dochter die regisseur Boudewijn Koole Beyond Sleep, Kauwboyin de film Verdwijnen voorstelt met elkaar om. Hun relatie past perfect bij de omgeving waarin de film zich afspeelt: het besneeuwde noorden van Noorwegen. Rifka Lodeizen speelt Roos, een 33- jarige fotografe die haar moeder (Elsie de Brauw) bezoekt in Noor wegen, waar zij afgelegen woont met een nakomeling, de 13-jarige Bengt. De verhoudingen zijn verre van normaal. „Roos, je bent wel nogal aanwezig", zegt de moeder op een gegeven moment. Verdwijnen slaat op de ultieme wens van Roos, die terminaal ziek is. Dat wordt nogal plompverlo ren na een vrijpartij van Roos met een Noorse minnaar geopenbaard. Haar ziekte zou Roos dichter bij haar moeder moeten brengen, maar dat gaat erg schoorvoetend. Koole maakt van Verdwijnen een loodzwaar drama dat pas aan het slot voor enige verlichting zorgt. De afgemeten vertolkingen ma ken het verhaal extra schrijnend. - A.Z. De premier moord. Er volgt een helse dag voor de premier en zijn gezin, zonder dat iemand iets lijkt te merken. Deze thriller van Erik Van Looy (De zaak Alzheimer, Loftis tegelijkertijd enorm rea listisch én uitvergroot als een Hollywoodproductie. Zo creëert hij een parallel België dat lijkt op ons buurland, maar waarin din gen gebeuren die wereldwijd het nieuws zouden beheersen. Niet heel geloofwaardig, maar wel spannend. Ook al vanwege de hoofdcast, met de oerdegelijke De Bouw aan kop. De Belgische premier staat een spannende dag te wachten: de president van de VS komt op staatsbezoek. De veiligheidsdien sten staan paraat, maar de pre mier wordt gegijzeld door een strak georganiseerde, mysteri euze organisatie die hem dwingt de Amerikaanse leider te elimine ren. Weigert hij, dan wordt zijn eveneens ontvoerde gezin ver- donderdag 2 maart 2017 P ACTIEFILM Regie: James Mangold. Hoofdrollen: Hugh Jack man, Patrick Stewart en Dafne Keen. Regisseur James Mangold had bij het maken van zijn actiefilm Logan één doel voor ogen: het moest niet de zoveelste stripverfil ming worden waarin su perhelden elkaar in groten getale voortdurend voor de voeten lopen. In die missie is Mangold zeker geslaagd. Hoewel zijn film enigszins leunt op de strips Old Man Logan en Innocence Lost, is van deze inspiratiebronnen weinig te merken. Op een gegeven moment worden deze stripblaadjes zelfs belachelijk gemaakt. Logan concentreert zich op drie personages: de vechtmachine met de sta len klauwen Wolverine (echte naam: Logan, ge speeld door Hugh Jack man), zijn mentor, profes sor Xavier (Patrick Ste wart) en het meisje Laura (Dafne Keen) dat ook over bijzondere gaven beschikt. Die van Wolverine verble ken daar zelfs bij. Zonder meer is Logan be hoorlijk gewelddadig. Le dematen worden aan de lopende band afgehakt, ook door het meisje. De film grijpt diep in de ziel van Wolverine, een ge kweld personage dat de jaren voelt tellen, ook al leek hij onverslaanbaar. Door deze serieuze aan pak maakt deze Wolve- rine-film meer indruk dan zijn voorgangers. Wellicht krijgt Laura ooit haar eigen filmavontuur. De actrice die Laura speelde is constant be geleid, aldus Jackman. De actiescè nes moesten zo realistisch mogelijk ogen. FOTO'S 20TH CENTURY FOX/BENROTHSTEIN DRAMA Regie: Boudewijn Koole. Hoofd rollen: Rifka Lodeizen en Elsie de Brauw. Jakob Oftebro als Johnny. FOTOSEPTEMBERFILM - Marieke Nieuwdorp THRILLER Regie: Erik Van Looy Hoofdrollen: Koen De Bouw, Sas- kia Reeves.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48