Sneue en stuntelige komedie 6 O'4* Voor de negende keer speelt Hugh Jackman Wolverine, de stripfiguur met de stalen klauwen. In de nieuwe actiefilm Logan gaat het dodelijke supermonster nog een keer helemaal los. Voor het laatst. „Natuurlijk zal ik hem missen. Ik heb heel veel aan hem te danken." Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Loving T2 Trainspotting Paterson Erotiek in Eye Gyllenhaal in western en likje zalf aan de rechterkant van zijn neus toont aan dat Hugh Jackman nog steeds herstellende is van een beschei den huidkankerope- ratie. De Australische acteur wil daar niet te veel woorden aan vuilmaken. Behalve een misschien overbodige waarschuwing: ga nooit zonder be scherming in de zon zitten. „Ik ben dom geweest." Liever praat Jackman over zijn rol als Wolverine, de stripfiguur die hij al zeventien jaar speelt in diverse X- Men-films. Dat was niet altijd tot zijn volle tevredenheid. „Soms kwam Wolverine er bekaaid af. Hij was onderdeel van een groter gezelschap superhelden - soms zelfs een stuk of twintig - die in deze films ook allemaal aan bod moesten ko men. Ik had vaak het gevoel dat er veel meer uit Wolverine te halen was. Ik voelde dat ik dat ook verplicht was naar de fans toe." Deze belofte lost Jackman in met Tuintje in mijn hart zijn zwanenzang. In de actiefilm Lo gan, zoals Wolverine bij de burger lijke stand heet, wordt de man met de stalen klauwen zo realistisch mo gelijk neergezet. Zo bekeken is deze film van regisseur James Mangold heel anders dan andere X-Men-films die zwaar leunden op speciale effec ten. „Logan is zeker gewelddadig", be aamt Jackman. „Er zitten verwijzin gen in naar de western Unforgiven van Clint Eastwood, één van mijn meest favoriete films ooit. En we ha len nadrukkelijk de klassieker Shane aan, ook een western. We wilden deze keer niet gaan voor stripboek- Ik heb veel aan Wolverine te danken. Ik zal hem zeker missen achtig geweld. De actiescènes moes ten zo realistisch mogelijk ogen." Alcohol In Logan verdient Wolverine de kost als privéchauffeur die in limousines rondrijdt aan de Mexicaanse grens, waar veel drugsbendes actief zijn. De gevechten maken hem steeds zwak ker. Hij vlucht in de alcohol, maar wordt op zijn verantwoordelijkhe den gewezen als hij zich moet ontfer men over de li-jarige Laura, die over dezelfde superkrachten blijkt te be schikken. Ook zij deinst er niet voor terug om met haar stalen klauwen te genstanders te verminken en zelfs te onthoofden. Zelden gaat een kind in een Hollywoodproductie zo tekeer. Jackman: „Het meisje is aanvanke lijk een raadsel, maar gaandeweg wordt duidelijk dat zij ook heel bij zonder is. Ze heeft nooit liefde ge kend in haar leven. Logan moet dat haar bezorgen, maar heeft daar eigen lijk weinig trek in." De hoofdrolspeler laat ter gerust stelling weten dat de jonge actrice die Laura speelt - Dafne Keen (11) - geen traumatische gevolgen heeft onder- Bijna alle Nederlanders die opduiken in de romantische Surinaamse ko medie Tuintje in mijn hart zijn sneu. Zo loopt er een Hollands meisje rond in Paramaribo dat van alle Suri naamse ex-vriendjes wil weten of zij verantwoordelijk zijn voor haar zwangerschap. Dan er is nog Mirna, die in het kielzog van haar zus naar Suriname is gegaan om de plaatselijke bevol king over te halen haar afslankme thode te gebruiken. Een bij voorbaat kansloze missie. Hoofdpersonen zijn de halfbroers Axel en Virgil - de eerste een blanke Surinamer, de tweede donker - die al jaren gebrouilleerd zijn, een vete die nog meer escaleert als Axel na jaren weer zijn geboorteland bezoekt. Tuintje in mijn hart probeert wan hopig aan de voorwaarden van een romantische komedie te voldoen, maar de humor is schaars, het acte ren stuntelig en de inhoud romme lig- Over de interessantste rol - Gladys (Beppie Melissen), moeder van vier hoofdpersonages - wordt de kijker I r, A,! niets wijzer. Het meest lachwekkend moment komt voor rekening van Jörgen Raymann als hij in beeld ver schijnt als langharige bosindiaan. - A.Z. donderdag 2 maart 2017 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Fifty Shades Darker €494.025 2 (3) LEGO Batman Film €427.413 3 (2) John Wick 2 €278.442 4 (5) Demain Tout Commence €220.180 5 (4) The Great Wall €212.747 DRAMA Aangrijpend en waargebeurd drama volgt het gemengd echtpaar Loving dat in de jaren 50 jarenlang een juri disch gevecht levert om hun huwelijk door de staat Virginia erkend te krij gen. De ingehouden vertelstijl maakt de film heel bijzonder. DRAMA Twintig jaar na de hit Trainspotting komt regisseur Danny Boyle met een vervolg. De vier Schotse vrienden zijn wel ouder, maar niet wijzer geworden. Drank, drugs en voetbal bepalen nog steeds hun doen en laten. TRAGIKOMEDIE In deze tragikomedie volgt regisseur Jim Jarmusch een buschauffeur die ook dichter is. Rijdend door het indu striestadje Paterson ontmoet hij di verse voorbijgangers. Heerlijke mini malistische film. GO Onder de titel Cinema Erotica wijdt het Am sterdamse film museum Eye in juni een uitge breid pro gramma aan erotiek in de film. Het aanbod bevat homemo- vies tot virtual reality en twin tig erotische klassiekers. De geschiedenis van de seksfilm trekt voorbij in Sexy Trailer Show, een com pilatie van trai lers uit de EYE- collectie. Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoe nix en John C. Reilly spelen de hoofdrollen in de western The Sisters Bro thers. De film is gebaseerd op de gelijknamige roman van Pa trick deWitt en speelt zich af in Oregon in 1851. Het verhaal draait rond de gebroeders Sis ters die in op dracht van hun baas een goud zoeker moeten vermoorden. Afscheid van Wolverine Of toch niet? Ab Zagt 44 Hugh Jackman KOMEDIE Regie: Mare Waltman. Hoofdrollen: Fockeline Ouwerkerk, Leo Alke- mande, Edwin Jonker en Sanne Vogel. Axel in Suriname. FOTO DUTCH FILMWORKS m E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47