Muziekzaal even een Konditorei 0 Klassiek 5 Camerata Köln Nieuwe Toontje Lager Smeuïge verhalen met een vette knipoog Klassiek Het wordt geen avond vol Weense walsen, in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Ciconia Consort ver tolkt in het programma Tweede Wiener Konditorei namelijk werken uit de Tweede Weense School. Minder bekende melo dieën, maar hedendaagse klanken. Dick van Gasteren leidt het strij kersensemble, dat dinsdag een onstpannen en afwisselend pro gramma brengt. „We spelen 's middags een kinderconcert. Dat wordt een feestje voor de jeugdige Ik vertel over de instrumenten, de componisten en het Wenen van 1900 luisteraars. Ik vertel dan alles over de instrumenten, de componisten en natuurlijk over het Wenen van rond 1900", vertelt Van Gasteren. Voor het avondconcert wordt de Zeeuwse Concertzaal omgebouwd tot een echte Weense Konditorei, met tafels, koffie en gebak. Zodat het publiek al bij binnenkomst in Weense sferen komt. Van Gaste ren: „Ciconia wil de muziek ook met sfeer brengen. In Tweede Wiener Konditorei laten we Weense componisten horen die heel anders schreven dan hun ro mantische voorgangers. Namen als Schönberg, Berg, Rott en Schreker zijn minder bekend, maar ook on bekend voedsel nodigt uit tot eten." Sopraan Lilian Farahani vertolkt liederen van Berg, Diepenbrock en het Viljalied uit de operette Die Lustige Witwe van Léhar. Bij Ci conia en Farahani wordt het ver langen naar romantiek met zoete en zachte tonen gecombineerd met de ongewone harmonische klanken van de muziek uit de 20ste eeuw. Ciconia kiest voor het avon tuur en neemt het publiek mee op sleeptouw. Zelf doet Gerris niet meer mee. Hij deed aan freestyle skaten. „Ik heb de keuze gemaakt voor het artistiek lei derschap. Vijftien jaar lang trad ik op op het hoogste niveau. Zeg nooit WORKSHOPS Spelenderwijs talent ontdekken 0 Nederlandstalig Muziektheater donderdag 2 maart 2017 Het strijkersensembe Ciconia Consort speelt dinsdag in Middel burg alsof het in Wenen staat, fotoleonhardenberg Dick van Gasteren Tweede Wiener Konditorei, dinsdag 7 maart, Zeeuwse Con certzaal Middelburg, aanvang middagconcert 16.00 uur en avondconcert 20.00 uur. Wenen, de stad van de wals, sachertaart en Mozartbonbons, maar ook de stad van muziek. Het Ciconia Consort neemt het publiek mee op een muzikale reis door Wenen, samen met sopraan Lilian Farahani. In een heuse Konditorei. Jeanette Vergouwen nooit, maar ik geniet van wat ik nu Arnold doe met die gasten." Put, ISH, Elements of Freestyle, zater- break dag 4 maart, Stadsschouwburg dancer. Middelburg, 20.00 uur. ISH maakt niet al leen shows, maar heeft daarnaast ook verschillende educatievormen ontwikkeld. Deze zijn gebaseerd op ja renlange ervaring. Met ISH-educatie maken de jongeren op een creatieve en actieve manier ken nis met dans en theater als een way of life. Tijdens de workshops krijgen ze spelenderwijs de discipline en de vaardigheden van de ISH crew aange leerd. Het draait om jezelf ont dekken met je eigen talen ten. Gerris: „Het concept is geba seerd op hoe ik mijn voorstellingen maak. Soms kom ik iemand tegen waarvoor onze educatie een omslag in het leven was. Dat vind ik heel mooi en bij zonder." Camerata Köln is een bekend ensem ble in de wereld van de oude muziek. Het verzorgt samen met sopraan Dorothee Mields cantates en kamermuziek van Bach, Handel, Tele- mann en Vivaldi. Een uitgelezen opmaat naar de passieperi ode. De samenwer king tussen de musici is intens, de uitvoe ringen zijn expressief en bezitten diepgang. Bachvertolkster Do rothee Mields kreeg lof voor haar inter pretaties, techniek, timbre en transpa rante vertolkingen. Vrijdag 3 mrt, St. Jacobskerk Vlissin- gen, 20.00 uur Rijnlandse 'wereldster' Marjolein Meijers viert haar 40-jarig jubileum en komt met twee heel verschillende voorstellin gen naar Zeeland. Een uitgelezen kans om een retrospectief van haar carrière in hedendaagse verpakking bij te wonen. Zaterdag brengt Meijers een muzikaal programma. Zondag staat ze met de theatershow Van Berini tot Solex op de planken. Totaal verschillend van in houd, maar ze hebben smeuïge verhalen, ont roerende achtergronden en een vette lach ge meen. Persoonlijke ver halen in de moedertaal gelardeerd met Ierse, old time American, cajun, Oost-Europese en zelfs onvervalst Hollandse deunen. Meijers wordt begeleid door haar vaste kompa nen Walter Kuipers en Onno Kuipers. Zaterdag 4 mrt, Dorps huis Rilland, 20.00 uur. Zondag 5 mrt, De Ver wachting in Ritthem, 15.00 uur Nets als in de Film, Zoveel te doen, Stie kem gedanst. In de jaren tachtig waren het grote hits van de nederpopband Toontje Lager. Na dertig jaar zoekt de band van zanger Erik Mesie in ver nieuwde samenstel ling het podium weer op. Zaterdag staan ze in de Piek. De show van Toon tje Lager wordt voorafgegaan door een optreden van Moeders Mooiste, een Nederlandsta lige funkrockband uit het zuiden van het land. Zaterdag 4 mrt, De Piek Vlissingen, 21.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46