WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 1 4 11 Rillander Remy van der Winden (24) heeft het druk als grafisch ontwerper. Maar eigenlijk droomde hij van een baan bij defensie. Militair bij de Koninklijke Landmacht of de Koninklijke Luchtmacht. Dat wilde ik eigenlijk al toen ik heel jong was. Alles sprak me erg aan. De voertui gen, de uitrusting, de kleding. Maar natuurlijk ook de werkzaamheden en de band die je op bouwt met de andere militairen op uitzending. Ik deed de opleiding Vrede Veiligheid als overbrugging, omdat ik nog te jong was voor de Luchtmacht. Na die opleiding had ik baanzekerheid bij de Landmacht en de Ma rine, maar ik wilde uiteindelijk naar de Lucht macht. Daar moest ik opnieuw gekeurd worden en ik werd fysiek afgekeurd. Dit terwijl ik tij dens mijn opleiding een aantal weken eerder nog was goedgekeurd op dit niveau. Dus ik steek het op bezuinigingen. De opleiding Vrede Veiligheid heb ik succes vol afgerond. Daarna werd ik afgekeurd voor de Luchtmacht, maar ik heb het zes maanden later nog eens geprobeerd. Ik ben hard gaan trainen, maar kon vanwege de bezuinigingen niet een tweede keer gekeurd worden. Terwijl ik al in het proces zat. En helaas was mijn baanzeker heid bij de Landmacht ook verlopen. 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? Absoluut! Ik heb een hele goede tijd gehad tijdens mijn stages bij de Landmacht. Ik vond alles tof en was in vrijwel alles geïnteresseerd bij defensie. Zeker! Momenteel doe ik iets heel anders en dat is toch wel even wennen. Bij defensie zat ik goed op mijn plek en was ik goed in wat ik deed. Daar haalde ik veel voldoening uit. Ik ben grafisch ontwerper. Ik heb gewerkt bij B-Total in Breda en werk momenteel bij Noeste IJver in 's-Hertogenbosch. Ook klus ik voor mijzelf wat bij via mijn website re- myvdw.nl. Ja. Het is wel iets heel anders dan defen sie. Dat is meer rechttoe, rechtaan. Gra fisch ontwerp kan meerdere kanten op, met meningen en interpretaties van verschillende mensen. Als ik een project succesvol afrond, waar de klant en ik allebei tevreden mee zijn. Zeker een langdurig project, waar veel tijd en energie in zit. Dat is een lastige. Ik denk het name lijk niet. Hoewel ik mijzelf ook niet heel gauw zie solliciteren. Voor nu wil ik zo veel mogelijk leren in mijn huidige vak en mezelf blijven ontwikkelen. donderdag 2 maart 2017 ZE 'Ik vond alles tof bij defensie' Daniel Vervelde Wat had u graag willen worden? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwezenlijken? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droom baan? 7Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? "n f A Hebt u uw droom helemaal opgege ven? Remy van der Winden: „Bij defensie zat ik goed op mijn plek." fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40