Boerenhol betaalt voor Kloetingse honden? In vier jaar tijd is aantal inbraken bijna gehalveerd Moeder en kinderen te water 5 Automobilist rijdt fietser aan In vrijwel alle gemeenten is het aantal inbraken de afgelopen jaren opvallend gedaald Vlissingen spant daarbij de kroon. 112 NIEUWS Wietkwekers opgepakt Brandje in zorgcomplex Het aantal woninginbraken neemt spectaculair af. Vorig jaar waren in bijna 350 van de 390 Nederlandse gemeenten minder inbraken dan in 2012. In Zeeland gaat om twaalf van de dertien gemeenten. Tholen is de enige uitzondering. De gemeente Oudewater no teerde landelijk sinds 2012 de groot ste daling in het aantal inbraken, blijkt uit de misdaadcijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren publiceerde. In Oudewater hadden inbrekers 80 procent min der succes. Vlissingen blijkt er echter nau welijks voor onder te doen. Daar nam het aantal inbraken in vier jaar tijd met drie kwart af: van 215 naar 55 (afgeronde cijfers). Familie Ook Middelburg kende een opval lende afname. Dat is onder meer toe te schrijven aan de inbrekersfa milie die een jaar geleden werd op gepakt. Die had vele tientallen in braken in vooral Vlissingen en Mid delburg op haar geweten. Sinds 2012 is het aantal inbraken in Zeeland bijna gehalveerd: van 1.375 naar 735. Naast Vlissingen en Middelburg dragen vooral Schou- wen-Duiveland en Noord-Beve land daaraan bij. Tholen Tholen is de enige Zeeuwse ge meente waar vorig jaar iets meer werd ingebroken dan vier jaar gele den. Dat komt vooral doordat het aantal inbraken er in 2012 relatief laag was. In vergelijking met andere pro vincies wordt er in Zeeland weinig ingebroken. Vorig jaar ging het om 19 inbraken per 10.000 inwoners. Andere provincies komen daar niet bij in de buurt. Friesland is tweede op de ranglijst met 24 inbraken per 10.000 inwoners. Utrecht doet het op dit punt het slechtst, met 40 in braken per 10.000 inwoners. In totaal registreerde de politie in de provincie vorig jaar 15.500 mis drijven, waarvan de meeste in Ter- neuzen (2.365) en de minste in Ka- pelle (305). Omgerekend naar het Tholen is de enige Zeeuwse gemeente waar vorig jaar meer werd ingebroken aantal inwoners is het criminali- teitsgehalte het hoogst in Goes (55 delicten per 1.000 inwoners) ge volgd door Vlissingen en Noord- Beveland. Het aantal delicten is - relatief- het laagst in de gemeente Borsele (22 per 1.000 inwoners), gevolgd door Kapelle en Tholen. GOES Omstanders hebben gister ochtend een 28-jarige moeder uit Kapelle en haar twee jonge kinde ren (2 en 5 jaar) uit hun auto ge haald, nadat de wagen bij Goes in een brede sloot terecht was geko men. Een van de kinderen moest worden gereanimeerd. De moeder werd naar het zieken huis in Goes gebracht en de kinde ren werden met een traumaheli kopter naar Rotterdam vervoerd. Over de aard en ernst van de ver wondingen kon de politie gister middag nog geen mededelingen doen. Familie van de kinderen is later op de dag door de politie naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht, liet het team Oosterscheldebekken via Facebook weten. Het ongeluk gebeurde rond 08.20 uur op de afslag van de A58 richting Goes-Zierikzee. De auto van de Ka- pelse kwam uit de richting Bergen op Zoom en raakte door nog onbe kende oorzaak van de weg. De auto belandde op zijn kop in het water. De omstanders die de slachtof fers geholpen hadden werden op gevangen op het politiebureau in Goes. De politie is op zoek naar mensen die het ongeluk hebben zien gebeu ren. Sabewa stuurt 4.600 aanslagen op nieuw. Ingrid Schautteet-Faas uit Boerenhol keek gek op toen ze op de aanslag van Sabewa las dat ze hondenbelasting betaalde voor de gemeente Kloetinge. Een kennis van haar in Zuidzande zag eve neens Kloetinge staan. „Gemeente Kloetinge? Kloetinge is toch al lang niet meer een zelfstan dige gemeente?" Schautteet be greep er maar weinig van. De fout bleek ook buiten Boerenhol bekend te zijn. Ook in Zuidzande stond er bij een hondenbezitter Kloetinge op de aanslag. „Dit speelt in heel Zeeland", er kent Jon Herselman, wethouder in Kapelle en bestuursvoorzitter van Sabewa. „In dertig procent van de aanslagen waar ook sprake was van hondenbelasting, bij in totaal 4.600 aanslagen staat overal Kloetinge. Dit veld zou blanco moeten zijn maar door een conversiefout is het misgegaan. Doorvoor mij onbegrij pelijke redenen is hier Kloetinge komen te staan. Mensen hebben hier natuurlijk geen boodschap aan en snappen het niet." Herselman belooft alle 4.600 adressen een nieuwe, gecorrigeerde nota. Fouten „Het is wat werk maar Sabewa is in de positie dat het zich geen fouten meer kan veroorloven. Bovendien moeten we het systeem nu toch aanpassen om de fout op te lossen. Dat werk hebben we toch al." donderdag 2 maart 2017 NIEUW-NAMEN De politie heeft dinsdag twee hoofd verdachten uit een crimi neel softdrugsnetwerk aangehouden in Heikant en Nieuw-Namen. Een man (59) werd in zijn huis aan de Julianastraat in Heikant opgepakt. In zijn woning werd zeven kilogram wiet en ruim 2.500 hennepstek- ken in beslag genomen. De andere verdachte werd in Hulst opgepakt. In de wo ning vonden agenten tien duizenden euro's in contan ten gevonden. Beide ver dachten zitten nog vast. GRIJPSKERKE Een fietser is gisteren in Grijpskerke aangereden door een auto mobilist. Het ongeluk ge beurde rond 17.30 uur op de kruising van de Poppen- damseweg met de Zwager- manweg in Grijpskerke. De automobiliste wilde vanaf de Poppendamseweg linksaf de Zwagermanweg inrijden, maar nam de bocht te krap. De auto botste daardoor op de fiet ser. Een ambulance en een politie-eenheid spoedden zich naar de plaats van het ongeval. De fietser liep let sel op en is in de ambu lance behandeld. De auto liep schade op aan een zij spiegel en aan de voor bumper. VLISSINGEN In een appar tement op de tiende ver dieping van het woonzorg complex Ter Reede in Vlis- singen heeft gistermiddag brand gewoed. Niemand is gewond geraakt. Het vuur ontstond toen een water koker rond 13.15 uur in brand vloog. Bedrijfshulp verleners van het zorgcom plex konden het vuur zelf blussen. De brandweer was ter plaatse met twee blusvoertuigen en een lad derwagen. Brandweerlie den assisteerden bij het ventileren van de ruimten die vol rook stonden. Ook controleerden ze of er schadelijke stoffen waren vrijgekomen bij de brand. Na metingen bleek dat niet het geval te zijn. Inbreker blijft vaker weg Rolf Bosboom Vlissingen De auto belandde op zijn kop in de sloot, foto mechteld jansen Guido van der Heijden Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34