Limburgse F1-coureur op speeddate met internationale pers 25 U dacht dat Max Verstappen gisteren vrij was, omdat Daniel Ricciardo de nieuwe bolide van Red Buil testte? Echt niet. De Limburger had in Barcelona een lange mediadag. Van Keirsbulck wint GP Samyn Opnieuw zege voor Kerkhove Blessure voor Van Gerwen Hoe zijn winter was? Hoe de nieuwe auto bevalt? En of hij in 2017 al wereldkampioen wordt? Vragen die Max Verstappen deze week een miljoenmiljard keer gesteld krijgt. Van zwetende, net iets te dikke krantenjournalisten. Maar ook van bloedmooie Spaanse en Italiaanse poppetjes met een microfoon en een camera. Die laatste categorie maakt de mediasessies er net iets amusanter op, maar de vragen zelf worden er niet per se spannender van. „Ik pro beer wel een beetje te variëren in m'n antwoorden, maar iedereen vraagt uiteindelijk toch altijd het zelfde. Dus kom je vaak toch ook wel een beetje op hetzelfde uit", vertelt Verstappen ginnegappend, als hij na de lunch in de hospitality truck van Red Buil aanschuift voor de zogenaamde 10 minuten-sessies. Met die onafscheidelijke cap op zijn afgetrainde hoofd wordt hij aan een rustig tafeltje in een hoek gezet, waar in één uur zes verschillende journalisten tegenover hem plaats nemen. Strak geregisseerd door Anna Pamin, de Duitse communi catiemanager die ook een beetje Nederlands verstaat. De massale aandacht voor de 19- jarige Nederlander is prima te ma nagen en logisch voor een topcou- reur, menen ze bij Red Buil. Het zou pas vervelend zijn als er hele maal niemand een vraag aan hun coureurs wil stellen. Nu geenszins het geval. Net na het uurtje speed- daten met verslaggevers zit Mad Max alweer buiten in de zon op een barkruk voor een tv-interview met het Italiaanse Canal En dinsdag avond na zijn eerste testdag in de RB13 stond er zelfs een mannetje of 35 a 40, hutjemutje om hem heen te dringen voor die ene soundbite. Talenknobbel „Ach, het went snel hoor", relati veert Verstappen. „Toen ik begon met karten, stonden er twee, hoog uit drie journalisten. Gaandeweg werden het er steeds meer. Als je niet weet hoe je daar mee om moet gaan, vraagt dat onnodig veel ener gie. Maar ik probeer gewoon altijd heel relaxed te zijn. Te zeggen wat ik wil. En vooral niet te zeggen wat ik niet wil." Ik probeer altijd heel relaxed te zijn. Te zeggen wat ik wil. En vooral niet te zeggen wat ik niet wil Wat ook helpt: hij babbelt een aar dig woordje over de grens. „Drie ta len beheers ik goed: Engels, Duits en Nederlands. En in het Italiaans en Frans versta ik alleen iets als ik écht iets moet verstaan." Die talenknobbel zorgt er wel voor dat hij extra interessant is voor bui tenlandse media. Net als zijn Aus tralische collega Daniel Ricciardo, die prima Italiaans spreekt. Bij Red Buil weten ze dus van tevoren al dat het bij bepaalde races media-aan vragen regent. „Zoals bijvoorbeeld in Spa, voor Max", vertelt Ben Wy- att, hoofd communicatie bij de Britse renstal. „Niet erg, hoor. Ft is ook entertainment. En praten met de pers is part of the job." Humor Dreigt de 19-jarige Limburger echt verveeld te raken, dan is er altijd nog zijn gevoel voor humor. „Of we met de brede auto's nog wel in kun nen halen? Ehm, het plan is juist dat ik dit seizoen helemaal niemand in hoéf te halen", luidde eerder deze week een van zijn gevatte reacties. „Dat soort dingen, het komt spontaan in me op", meent Ver stappen, die nog altijd momenten heeft dat hij de onstilbare honger naar teksten uit zijn mond niet kan bevatten. Wat hij zelf zou willen weten, mocht hij de journalist zijn die Max Verstappen wat zou mogen vragen? „Goh.. Ik heb eigenlijk geen idee. Ik denk dat ik 'm gewoon helemaal niet zou interviewen." donderdag 2 maart 2017 WIELRENNEN Guillaume Van Keirsbulck heeft de eerste wielerkoers van dit seizoen in Wallonië op zijn naam geschreven. De Belg van Wanty-Groupe Gobert zegevierde in GP Samyn. Hij klopte na een zware rit, met heel veel regen en wind en natte kasseistro ken, over 202 kilometer tussen Quaregnon en Dour medevluchter Alex Kirsch in de sprint. De Belg lljo Keisse kwam in een ach tervolgend groepje, met onder anderen de Neder landers Jos van Emden (uiteindelijk achtste) en Jesper Asselman (zesde), als derde over de finish. TENNIS Lesley Kerkhove heeft zichzelf opnieuw overtroffen bij het WTA- toernooi in Kuala Lumpur. De nummer 195 van de we reld won gisteren in de tweede ronde van de Oezbeekse Sabina Sjari- pova (6-4 6-4), de mon diale nummer 155, en ziet zichzelf daardoor terug in de kwartfinales. Kerkhove zorgde in de eerste ronde al voor een primeur: niet eerder won de 25-jarige tennisster uit Goes een wedstrijd in het hoofd schema van een WTA-toer- nooi. In de kwartfinales speelt Kerkhove tegen de Japanse Nao Hibino, die zich door de afmelding van Elina Svitolina uit Oekraïne zonder te spelen plaatste. DARTS Michael van Ger wen (foto) moet de vijfde speelronde van de Premier League Darts, vanavond in Exeter, aan zich voorbij laten gaan. De wereldkam pioen kampt met een rug blessure en moet rust nemen. 'Mighty Mike' haalt zijn gemiste partij tegen de Engelsman James Wade in de achtste ronde in. Hij speelt in Manchester dan twee partijen. Dan staat er ook het Nederlandse on deronsje met Raymond van Barneveld op het pro gramma. Van Gerwen hoopt dit weekeinde wel bij de UK Open te kunnen zijn. In overleg met de dokter bepaalt hij vandaag of hij in Minehead in actie komt. Max Verstappen kijkt tegen een muur van journalisten op tijdens de testdagen van zijn team in Barcelona, fotoanp Max zou zichzelf niet willen interviewen Arjan Schouten Barcelona —Max Verstappen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26