Baker schiet Vitesse naar finale AZ niet verstoppen 0/ 23 gewonnen', maar raakt niet in paniek PSV gunt Van Bommel de tijd De kortste weg naar Europees voetbal wordt het genoemd, het bekertoernooi. Maar het is er voor Vitesse een waarin een lange adem is nodig geweest. Ook al is de start nog zo overweldigend met de vroege treffer van Baker, waarbij doelman Roy Kortsmit van Sparta er niet goed uitziet. Dennis de Nooijer zei het gisteren nog. Je moet als club met een soort onoverwinnelijkheid het veld op stappen. Domweg uitstralen dat je ten koste van alles historie wil schrij ven. Het was volgens hem dé re medie waardoor Sparta in 1996 stadsgenoot Feyenoord in de halve finales met 1-0 versloeg. Iets wat volgens de doelpuntmaker van destijds ook nu mogelijk was voor de Spangenaren. Niet dat dit nou echt gestoeld was op argu menten, daarvoor zijn de presta ties in de competitie veel te wis selvallig. Maar er zijn altijd wel handvatten waaraan je je vast kunt houden. Onverklaarbare, vaak. Zoals het feit dat Sparta in bekerclashes met de Arnhemmers op een of andere manier traditio neel altijd wint (drie uit drie). Of de wat meer tastbare. De recente 0-1 competitiezege bij NEC bij voorbeeld. Of het gegeven dat, be halve FC Dordrecht, Heracles en FC Volendam, ook regerend landskampioen PSV opzij werd gezet in het bekertoernooi. Alle maal puntjes die, volgens De Nooijer, een met de borst vooruit uitstraling rechtvaardigen. Geloof Maar juist aan dat geloof ont breekt het deze avond lang aan Rotterdamse zijde. Sparta is niet minder dan Vitesse, maar mist op cruciale momenten het venijn. De ploeg van Alex Pastoor werkt hard, maar is slordig op momen ten dat er mogelijkheden liggen. Pech hebben de Rotterdammers wanneer een bekeken inzet van Martin Pusic een kwartier na de pauze gekeerd wordt door doel man Elroy Room. Het is in de fase dat Sparta, dankzij de komst van Mathias Pogba, opportunistischer en zelfverzekerder is gaan spelen en via Pusic nog een kans krijgt op de gelijkmaker. Maar juist dan schiet Baker Vi tesse tegen de verhouding in naar 0-2. En kan Sparta de finale, on danks de late eigen goal van Kas- hia, vergeten. kunnen. Een toekomstig toptrainer, zo oordeelde Gerbrands en ook Hiddink denkt dat van Bommel in de toekomst zijn stempel als oefen- meester gaat drukken. Weerwerk Hiddink had PSV zondag aan het werk gezien en zich ook verbaasd over het gebrek aan fysiek weer werk in het eerste stuk van de eer ste helft. „Ik heb nog altijd infor meel contact met de technische staf, al is het anders dan in 2014. Destijds is het als zodanig benoemd en kwam ik wat vaker. Naar buiten toe loop ik Phillip (Cocu, red.) niet voor de voeten. Ik kan van alles vin den, maar zou dat dan eerst met hem bespreken." Ook Hiddink gaf aan dat PSV af gelopen zomer na de kampioenser varing van mei een aantal spelers had moeten 'doorselecteren', al be seft ook hij dat de huidige markt niet meer zo eenvoudig is. „Je hebt te maken met meerdere partijen als een speler naar een andere club gaat. In mijn tijd als coach in Eind hoven haalde je nog relatief een voudig spelers uit Zuid-Amerika. Die markt met talenten van pak weg zestien tot twintig jaar is nu grotendeels in handen van grote clubs in het buitenland. Daar kom je niet zomaar meer tussen." Hiddink voelt zich niet geroepen om bij PSV als 'voetbalcommissaris' aan de slag te gaan. De club zoekt nog een opvolger voor Hans van Breukelen. „Daar voel ik me nog veel te jong voor", zo gaf hij aan. „Ik begrijp wel dat Cambuur voor AZ een droomloting is", zo ver volgt Hulshoff. „Een thuiswed strijd, tegen de enige club uit de Jupiler League die nog in het toer nooi zit. Natuurlijk heeft AZ meer individuele kwaliteit dan wij. Dat kan ook niet anders, als je de ver schillen in de begrotingen ziet. Maar wij kunnen wél als team van ze winnen. Wij zijn dus absoluut niet kansloos. AZ zit nu even in een mindere periode en wij heb ben eerder Ajax en Utrecht uitge schakeld. Wij willen ons in Alk maar niet verstoppen. We gaan voetballen op een manier die bij Cambuur past. Met passie dus en met lef." De sleutel tot de finale? Hulshoff noemt aanvankelijk het strijdplan dat is bedacht om AZ-spits Wout Weghorst te beteugelen. „Er zijn weinig voetballers die hem goed kunnen bespelen. Daarom heb ben wij vooral gekeken van wie Weghorst de meeste ballen krijgt. We moeten de aanvoer naar hem afsluiten. Dat betekent ook dat we weinig vrije trappen op onze ei gen helft en corners moeten weg geven." Vorm van de dag Dan, weer relativerend: „Maar uiteindelijk wordt slechts tien procent op tactiek bepaald, hoor. De overige negentig procent hangt af van de vorm van de dag. Of beslissingen van een scheids rechter. Neem onze kwartfinale. Wij hadden geluk dat er een vi- deoscheidsrechter in het stadion was, waardoor een penalty van Utrecht werd teruggedraaid. An ders hadden we hier nu waar schijnlijk niet eens gezeten." „We hebben nu al iets uniek ge presteerd, want Cambuur stond nog nooit eerder in de halve fi nale", zegt Barto. „Nu moeten we nóg een keer alles geven. En dat gaan we doen. Wij zijn een collectief en daardoor voor veel ploe gen een lastige tegenstander. Met de vele supporters die ons in Alkmaar steunen, kunnen wij opnieuw voor een verrassing zor gen." Cambuur bewaart goede herin neringen aan AZ in het bekertoer nooi. In 2007 werd AZ, dat toen werd getraind door Louis van Gaal, in Leeuwarden met 1-0 ver slagen. Rachid El Khalifi zorgde tien minuten voor tijd voor de enige treffer. Lang duurde het be- keravontuur van Cambuur dat seizoen overigens niet. Excelsior was in de derde ronde met 1-2 te sterk. 0°% UITSLAGEN donderdag 2 maart 2017 Vitesse bereikt voor de vierde maal in de clubhistorie de fi nale van de KNVB-beker. Arn hemmers zijn met 1-2 te sterk voor een slordig Sparta. Dennis van Bergen Rotterdam editie succes én sof wijst naar Toon Gerbrands. fotoanp EINDHOVEN Mark van Bom mel krijgt van PSV deze maand de tijd om na te den ken over een functie als coach binnen de jeugdoplei ding. Technisch manager Marcel Brands heeft met hem onlangs de toekomst doorge nomen en hem aangeboden de A1 (onder 19) of B1 (onder 17) te gaan trainen. Ook voor Ruud van Nistelrooij geldt dat hij binnen de jeugdopleiding een jeugdteam zelfstandig kan trainen. „We willen hen graag de gelegenheid geven om een elftal in de boven bouw te coachen", aldus Brands. Hij hoopt deze maand duidelijkheid te hebben over de invulling van de teams. Ook voor Jong PSV zoekt PSV een coach, die extern wordt ge zocht. „Dit moet iemand zijn die in dienst van PSV 1 kan werken en heel nadrukkelijk met Phillip Cocu schakelt." Martijn Barto. fotoproshots TENNIS Dubai. Mannen. Achtste finales: Murray (GB/1) - Garcia-López (Spa) 6-2 6-0, Kohlschreiber (Dui) - Medvedev (Rus) 6- 4 6-4, Pouille (Fra/7) - Copil (Roe) 6-1 6- 4, Verdasco (Spa) - Bautista (Spa/6) 6-4 3-6 7-5, Monfils (Fra/4) - Evans (GB) 6-4 3-6 6-1, Haase (Ned) - Berdych (Tsj/5) 3- 6 6-3 6-4, Donskoj (Rus) - Federer (Zwi/3) 3-6 7-6 7-6, Dzumhur (Bos) - Granollers (Spa) 6-3 6-4. VOETAL Duitsland. DFB Cup, kwartfinales. Hamburger SV - Borussia Mönchenglad- bach 1-2, Bayern München - Schalke 04 3-0. Engeland. FA Cup, achtste finales. Re turn. Manchester City - Huddersfield Town 5-1. (heenwedstrijd 0-0) Italië. Coppa Italia, halve finales. Heen wedstrijd. Lazio - Roma 2-0. Nederland. KNVB-beker, halve finales. Sparta Rotterdam - Vitesse 1-2 (0-1). 13. Baker 0-1,73. Baker 0-2,75. Kashia (eigen doelpunt) 1-2. Programma. Vandaag 20.45: AZ -sc Cambuur. Spanje. FC Barcelona - Sporting Gijon 6- 1, Osasuna - Villarreal 1-4, Celta Vigo - Espanyol 2-2, Granada - Alaves 2-1, Real Madrid - Las Palmas 3-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24