Een dikke pluim voor mijn vader! Investeringsplan voor woningen en betere bereikbaarheid Dennis op halve finale 1996 Je Nooijer blikt De vier grote steden, verenigd in de G4, willen dat het kabinet 35 miljard euro in de Randstad steekt. Daarmee kunnen in 15 jaar 1 miljoen 'groene' woningen verrijzen en kan de bereikbaarheid enorm worden verbeterd. Walcheren Nathaliën Boelijn uit Goes geeft vandaag een dikke duim omhoog aan zijn vader. Gewoon omdat hij trots op hem is. Vandaag is het namelijk nationale complimentendag, Wie geeft u een pluim? In Geld &Goed Geld geeft macht en we raken ervan in de war De burgemeesters van Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Amsterdam hebben enkele weken terug tijdens een etentje met premier Mark Rutte hun wensen neergelegd, bevestigt de Rotterdamse burgemeester Ah med Aboutaleb. „Rutte begon gelijk te rekenen." Het is de bedoeling dat overheden (het Rijk, de grote steden en Brus sel) de miljarden steken in innova tieve projecten, zoals het (ver)bou- wen van nieuwe duurzame huizen in de Randstad, rekening houdend met het enorme ruimtegebrek. Daarbij wordt nadrukkelijk geke ken naar hoogbouw en het vervan gen van industriële complexen - zo als de Stadshavens Rotterdam - door projecten met een woon- of onder- wijsbestemming. Ook energiepro jecten, zoals de aanleg van duur zame warmtebronnen in het West- land, zijn belangrijk. Daarnaast moeten het bedrijfsle ven, banken en woningcorporaties aanhaken. Bijvoorbeeld door de aan leg van het razendsnelle sG-internet mogelijk te maken, geld te steken in nieuwe en groenere vormen van vervoer en mee te werken aan het verduurzamen van huizen. Te den ken valt aan isolatie, zonnepanelen en aansluitingen voor elektrische auto's. Alleen deze werkzaamheden zouden al goed zijn voor tiendui zenden banen, is de verwachting. De visie van de G4 wordt nu door een groep topambtenaren verder uitgewerkt. Over een exacte uit- Goed dat de steden samen plannen maken en kijken wat ze kunnen realiseren splitsing van de investeringen wil Aboutaleb nog niets kwijt. „Ik ga uit van een goede verdeling, we verdie nen als Randstad een groot deel van het bruto binnenlands product (bpp)." Werkgeversvoorman Hans de Boer (VNO-NCW) is enthousiast. „Het plan dat de grote steden heb ben, valt één op één op onze Rand stadvisie te leggen." Premier Rutte: „Het gaat om inte ressante en ambitieuze plannen. Goed dat de steden samen plannen maken en ook kijken wat ze zelf kunnen realiseren. Het is uiteraard aan een volgend kabinet om zich over die plannen en de berekenin gen te buigen." Dat nieuwe kabinet is er veel aan gelegen de groei en banenmotor aan te jagen. De Randstad speelt daar een hoofdrol in: het gebied beslaat slechts een vijfde van Nederland, maar draagt voor ruim 40 procent bij aan de economie. Nieuwsmedia Miljarden voor Randstad Edwin van der Aa Den Haag - Premier Mark Rutte »P6 Bewolkt met veel regen woensdag 1 maart 2017 pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws 8°C Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1